Děla z Navarone

• slovenský

Delá z Navarone

Válečný / Dobrodružný / Akční / Drama

USA / Jugoslávie, 1961, 150 min

Staré a dobré, bohužel tam bylo až příliš mnoho náhod a štěstí a hromada zbytečného filozofování a patetických keců. Ty, kdyby se vystřihly, mohlo by to být nejen mnohem kratší (2,5 hodiny je zbytečně moc), ale i mnohem rozumnější a s větším spádem. ~~~ Jinak takový standardní válečný film, jakých se v té době netočilo málo.(28.5.2011)

• flanker.27

Klasický produkt své doby, kdy se o válce točilo spíš jako o dobrodružství pro správné chlapy (a ženy partyzánky). Ne že by to bylo vyloženě špatné, dokonce je to i docela dobře zahrané, ovšem reálnou válku to moc nepřipomíná.(8.12.2006)

Prakticky výborný válečný film, ale bohužel jsem viděl ještě o něco lepší pokračování. Film ve své době musel být super akční blockbuster ale dneska působí pár scén naivně. Nicméně Herci typu Niven, Peck a hlavně výborný Quinn(jeho scéna kde si "hraje" na ubohého lovce ryb nemá chybu) herci jsou v tomhle fakt boží. Žádná postava nedostává více prostoru než druhá, žádný herec ani trochu nepřehrává. Kamera je více než skvělá a spolu s efektama působí naprosto dokonale, jen řekněte kdo nezadržel dech u scény kde se leze po skále? Velké big finále též nemá chybu, velký BIG potom BUUM. Jediné co bych filmu aspoň trochu vytkl je trochu zbytečná romantická pasáž. Tyhle části mě dost nebavily. Válečných filmů jsem už několik viděl(viz. Můj profil), ale můžu říct že tahle dvoudílná série tvoří dohromady dokonalý pár a patří mezi moje top 3 válečný filmy.(18.11.2010)

Filmová klasika natočená podle neméně klasické knižní předlohy. Perfektní akční zábava z druhé s větové války s Peckem a Quinnem.(1.8.2011)

Preliezť cez kolmú skalnatú stenu bolo v úvode filmu podľa mnohých nemožné, no o pár minút sa zdalo, že to bol najmenší problém zo všetkých. G.Peckovi takéto úlohy sedia a spolu s A. Quinnom tvoria výbornú dvojicu. Čakal som o niečo akčnejší film, ale sklamaný určite nie som, pretože film v mnohých momentoch spadá skôr do kategórie dobrodružný a v tomto funguje veľmi dobre. Škoda trochu prestrelenej stopáže, miestami je to dosť rozťahané a skrátením o 20-30 minút by film na kvalite vôbec nestratil. 80%.(2.4.2012)