Taneček přes dvě pekla (TV film)

Pohádka / Hudební

Československo, 1982, 59 min

Já prostě nesnáším Molavcovou, ani nevím, jestli za to může. Ovšem Naďa Konvalinková byla krásná čertice v téhle mírně švihlé pohádce, ve které se buran Pavel Trávníček zamiluje, ovšem na nepravém místě... Jak se říká - pozdě bycha honit.(23.9.2014)

Trávníček si stále drží post mládence, který dámám a dívkám učaruje...(14.8.2008)

• Gemini

Jedna z těch tuctovějších studiových osmdesátkových "pod hodinu" pohádek obložených papírovými kulisami a proložených spoustou písniček, které jsou podstatně slabomyslnější a nevýraznější než třeba v Co Takhle Svatba, Princi. A kriticky vzato, i ty písničky jsou spíš do hudby mluvené slovo. Za zapamatování nestojí skoro nic, kromě toho, že tu moderní čertice trsají na disko hudbu, a že tu Jitka Molavcová, Naďa Konvalinková a Jana Paulová vypadají velmi mladě (však taky 1982;)) a nosí vcelku přiléhavé overaly:) Není to nic, co by uráželo, a ve své třídě je to čistý průměr, takže asi 50%.(25.12.2012)

• Tommassi3

"Tak co s ním budeme dělat ??" - "Tak když se tak rád točí, co z něho udělat třeba kafemlejnek nebo nebozízek ??" ;) Ačkoliv Taneček přes dvě pekla rozhodně divákovi nabízí poměrně vtipné dialogy i myšlenky, jako celek za moc nestojí, když třeba moje vlastní představy o pekle, nejen o tom filmovém, zejména co do té nesmírně otravné hudby a žalostně ohyzdných tanečních, nezřídka i těch hereckých, kreací, naplnila režisérka Jiřina Pokorná - Makoszová skutečně dokonale..(12.9.2015)

• WANDRWALL

To se ještě dalo na Konvalinkovou dívat. Pak volný mentální a fyzický pád. Kdysi mě ta poháka pobavila.(8.8.2010)