Taneček přes dvě pekla (TV film)

Pohádka / Hudební

Československo, 1982, 57 min

Kde je peklo? Peklo je tam, kde ženy s příšernými parukami v nevkusných oblečcích tančí disko a nutí k tomu jiné. Jsem ráda, že není sobota, ale teplotu si pro jistotu přeměřím. Čerti jsou umolousaní zavšivení smraďoši, požírající kyselé zelí kvůli správnému šklebu a Luciper není vládce pekla, ale jen šéf odboru, celému tomu velí generální ředitelka Peklinda. Nikoli naposledy se do pohádky promítla rčení ve své doslovné realizaci. Zatímco tady po "šijou s tebou všichni čerti" jsou čerti nuceni chopit se jehly a čerti si stěžují na placení cizích dluhů po zaznění věty "to mi byl čert dlužen" v Andělu Páně svatá Lucie upíjí noci a o půjčení koně je žádán svatý Martin.(11.11.2013)

Slušně obsazená rozpustilá pohádka, lepší část naší studiové produkce. Celkový dojem 60 %.(20.5.2007)

Jeden bere, druhý dává, třetí vynáší, tak to je a tak to chodí při mariáši... Jedna z nadprůměrných televizních pohádek, které mají šanci něco říct i dnešním dětem. 83%.(4.8.2008)

Hodně rozpustilá pohádka. Čertice trdlují v rytmu disco hudby a mají k tomu samozřejmě i náležité oblečky. Čerti žijí ve vlastním pekle a ládují se kyselím zelím. Když chcete potrestat čerta, kam ho pošlete? No přece na zem.(2.1.2010)

Fajnová oddychovka se správňáckými, i když ryze submisivními, čerty hrajícími mariáš a pojídajícími kyselé vitamíny včetně pohříchu dominantních domin vyšší kategorie. A k tomu několik chytlavých písniček s texty, které vám zaručeně vyvrtají do hlavy pěknou vzpomínku. "Tak se čerte snaž, jo hó hó..." + kopa ujetých hlášek: "Zatočit jako zatočit!"(31.3.2011)