Taneček přes dvě pekla (TV film)

Pohádka / Hudební

Československo, 1982, 59 min

Hodně vtipná pohádka. Každý rok šlapu , zelí na správný čertovský škleb :-)(21.5.2014)

Fajnová oddychovka se správňáckými, i když ryze submisivními, čerty hrajícími mariáš a pojídajícími kyselé vitamíny včetně pohříchu dominantních domin vyšší kategorie. A k tomu několik chytlavých písniček s texty, které vám zaručeně vyvrtají do hlavy pěknou vzpomínku. "Tak se čerte snaž, jo hó hó..." + kopa ujetých hlášek: "Zatočit jako zatočit!"(31.3.2011)

Proč čerti jedí kyselé zelí? Aby měli ten správný škleb!(4.8.2008)

• WANDRWALL

To se ještě dalo na Konvalinkovou dívat. Pak volný mentální a fyzický pád. Kdysi mě ta poháka pobavila.(8.8.2010)

• Gemini

Jedna z těch tuctovějších studiových osmdesátkových "pod hodinu" pohádek obložených papírovými kulisami a proložených spoustou písniček, které jsou podstatně slabomyslnější a nevýraznější než třeba v Co Takhle Svatba, Princi. A kriticky vzato, i ty písničky jsou spíš do hudby mluvené slovo. Za zapamatování nestojí skoro nic, kromě toho, že tu moderní čertice trsají na disko hudbu, a že tu Jitka Molavcová, Naďa Konvalinková a Jana Paulová vypadají velmi mladě (však taky 1982;)) a nosí vcelku přiléhavé overaly:) Není to nic, co by uráželo, a ve své třídě je to čistý průměr, takže asi 50%.(25.12.2012)