Taneček přes dvě pekla (TV film)

Pohádka / Hudební

Československo, 1982, 59 min

Trávníček si stále drží post mládence, který dámám a dívkám učaruje...(14.8.2008)

Moje oblíbená papundeklovka. Plnění plánu v socialistickém feminokratickém pekle. Chytré, vtipné, hláškorodé, sympaticky zahrané. A ty písně! ("Haló, tady je Lucifer.") K tomu epická struktura (částečně vystižená názvem díla) s převratným morálním poselstvím. (SPOILER: "Člověk nese čerta z pekla, to jsou věci, to jsou věci...") Přenosy z Malé Dobré jsou zkrátka dobré.(16.2.2012)

• argenson

Míval jsem kdysi sousedku, která mi vždycky k pohárku vína pouštěla na videokazetě tuhle pohádku, že je to hrozná bžunda. Od tý doby to nesnáším :-)(21.8.2016)

• Tommassi3

"Tak co s ním budeme dělat ??" - "Tak když se tak rád točí, co z něho udělat třeba kafemlejnek nebo nebozízek ??" ;) Ačkoliv Taneček přes dvě pekla rozhodně divákovi nabízí poměrně vtipné dialogy i myšlenky, jako celek za moc nestojí, když třeba moje vlastní představy o pekle, nejen o tom filmovém, zejména co do té nesmírně otravné hudby a žalostně ohyzdných tanečních, nezřídka i těch hereckých, kreací, naplnila režisérka Jiřina Pokorná - Makoszová skutečně dokonale..(12.9.2015)

Docela legrační pohádka se skvěle toporným Pavlem Trávníčkem. 60%(8.11.2009)