Velké nesnáze v Malé Číně

• slovenský

Veľké problémy v Malej Číne

Akční / Dobrodružný / Komedie / Fantasy

USA, 1986, 99 min

Filmy Johna Carpentera jsou vždy jedinečné. Napadá mě bezpočet důvodů proč tento film musí malý kluk, který ve mě dřímá, milovat. Kurt v 80. letech měl veliké štěstí na kultovní role. A tak se k MacReadymu a Snake Plisskenovi přiřadil i hodně namachrovaný řidič kamiónu Jack Burton. PS: Málem bych zapomněl zmínit opět jedinečný hudební doprovod pana Carpentera.(24.7.2012)

Rozpočet $25miliónovTržby USA $11,100,000Tržby Celosvetovo $14,800,000/70%/(8.12.2008)

"Lo Pan? Kterej Lo Pan? Ta stará popelnice na kolečkách nebo ten deset stop vysokej zátaras?" I já jsem byl v době otevření prvních videopůjčoven hladový po snímcích, ve kterých se akce mísila s humorem a kouzly. Velké nesnáze v Malé Číně tato náročná kritéria vždy splňovaly, i když se jednalo jen o osvobozovací akci dvou slečen, kterou Burton skvěle odhláškoval, Wang snaživě odbojoval, Gracie s Miao Jin prokrásněly, Hrom s Bleskem i Deštěm pročarovali a Lo Pan rentgenově prokoukal. Mé hodnocení je samozřejmě ovlivněno nostalgií, ale ve svých nejlepších letech Nesnáze na čtyři hvězdy určitě měly.(5.10.2016)

• Gilmour93

Buranský šofér kamionu Russell v kultovním nátělníku, kung-fu dědečci hříbečci ve slaměných kloboucích a atomizovaný geront Lo Pan, kterému svítí z huby aneb Carpenterovy velké nesnáze na režisérské židli doprovázející závan VHS nostalgie o hodnotě jedné porce instantních čínských nudlí..(20.9.2010)

Nemecka Cinema - 75%(28.8.2010)

• - Kurt Russell měl během natáčení těžkou chřipku. Pot na jeho těle je proto v některých scénách skutečný, postarala se o něj horečka. (c.tucker)

• - Ve scéně, kde se snaží proniknout do nevěstince, má Kurt stejné oblečení, jaké nosil ve filmu Used Cars (1980). (Chatterer)

• - Carpenter chtěl do hlavní role původně Jacka Nicholsona nebo Clinta Eastwooda. (Chatterer)