Velké nesnáze v Malé Číně

• slovenský

Veľké problémy v Malej Číne

Akční / Dobrodružný / Komedie / Fantasy

USA, 1986, 99 min

DivX/// Obsazení 4/10 Děj 5/10 Hudba 7/10 Efekty 7/10/// +občas zábavné, poslouchatelná hudba, některé efekty -na filmu je znát jeho stáří, občas už nudí, dialogy mě neohromily/// Je to číčovina. Jako děcko jsem to překous, ale divím se, že z toho nemám žádné vedlejší následky. Dnes mě to více nudilo než bavilo ( i když Russell nebyl špatnej) a zdřívějška jsem si pamatoval jsen pár scén, což taky o něčem svědčí./// Celkem 55%///(18.5.2007)

• Vitason

On film by to špatný nebyl. Atmosféra 80. let je mi ze všech nejbližší. Pohádkové prvky mám rád a Kurt je sympaťák. Tak v čem je problém? Hlavním důvodem, proč jsem si film neužil byly špatně natočené a sestříhané akční scény, které zkazily potenciální zábavu.(24.12.2006)

„Hej, len pomaly, pomaly, cítim sa ako outsider.“ – „Ale to si.“ Kurt Russell bol detskou hviezdičkou, ktorá sa v 80. rokoch 20. storočia snažila svetu dokázať, že na to má i na odrastenejšie kolená. Napriek snahe sa nikdy nestal plnohodnotnou hviezdou. To isté platí o polo kultovom hororovom guru Johnovi Carpenterovi, ktorý síce stvoril legendy (HALLOWEEN, HMLA, VEC) a jeden dva nedocenené filmy (VLÁDCA TEMNÔT), ale odjakživa mu robili problém akčné scény (PREPADNUTIE 13. OKRSKU), špeciálne efekty (SÚ MEDZI NAMI) a drevené herecké výkony (MESTO PREKLIATYCH), nevraviac o strate zdravého rozumu (UPÍRI, DUCHOVIA MARSU). VEĽKÉ PROBLÉMY V MALEJ ČÍNE sú film, v ktorom znova (po ÚTEKU Z NEW YORKU) siahol po dvornom Kurtovi, ktorý je frajer nad frajerov. Bohužiaľ, fantasy scenár s ázijskou mytológiou robí režisérovi problémy a na výslednom dojme sa kladne nepodieľa ani čudný strih (niekedy neviete, kto na koho mieri pištoľou) a fakt, že nech sa Carpy akokoľvek snaží, mizerné rozpočty svojich filmov skrátka a dobre dostatočne zručne zamaskovať nedokáže (gumené nohy chlpatého monštra). Napriek tomu sníme nemožno uprieť dobré herecké obsadenie, vtipné konverzačné scény a svižné tempo.(2.2.2008)

Dnes spíš naivně působící, ale přesto stále vtipná pohádka o moderním princi a zakleté princezně. Tedy princích a princeznách:-)(25.2.2008)

Komedie, která se nestydí dělat si legraci sama ze sebe a sobě podobných, takže scénář radši moc neřešte:) Prostě takové nenáročné pokoukání nejen na deštivé odpoledne.(8.1.2004)