Velké nesnáze v Malé Číně

• slovenský

Veľké problémy v Malej Číne

Akční / Dobrodružný / Komedie / Fantasy

USA, 1986, 99 min

Skvělá fantasy, která neni rozhodně filmem k zamyšlení, ale je to parádní oddychovka se skvělým Kurtem Russellem. Na filmu je hodně znát, že to dělal John Carpenter, hlavně ty triky a taky měl možná přenechat někomu jinýmu hudbu, ale jinak je to skvělý(6.4.2005)

Když jsem tento snímek viděl před mnoha a mnoha lety (skoro 20) viděl poprvé, byl jsem unešen.... po dlouhé době jsem se na něj juknul v TV a ve tváři se mi objevil shovívavý úsměv... :-) a proč taky ne... i s odstupem času je to oddechová podívaná, Kim Cattrall je okouzlující a divák se chce také někdy bavit a ne jen přemýšlet nad složitostí příběhu... :-) Na tomhle snímku je taky vidět jak s odstupem času jak se stávám filmově stále zmlsanějším... :-) a jsou taky Vánoce tak přidám jednu hvězdu navíc... třeba je to ta vánoční :-)(24.12.2006)

Nehorázná béčkárna, ve které je prostě vše. Bohužel. Ono je toho totiž příliš až to hraničí s přeplácaností (ne)hodnou takové legendy jakou Carpy je.(24.12.2006)

Dnes spíš naivně působící, ale přesto stále vtipná pohádka o moderním princi a zakleté princezně. Tedy princích a princeznách:-)(25.2.2008)

„Hej, len pomaly, pomaly, cítim sa ako outsider.“ – „Ale to si.“ Kurt Russell bol detskou hviezdičkou, ktorá sa v 80. rokoch 20. storočia snažila svetu dokázať, že na to má i na odrastenejšie kolená. Napriek snahe sa nikdy nestal plnohodnotnou hviezdou. To isté platí o polo kultovom hororovom guru Johnovi Carpenterovi, ktorý síce stvoril legendy (HALLOWEEN, HMLA, VEC) a jeden dva nedocenené filmy (VLÁDCA TEMNÔT), ale odjakživa mu robili problém akčné scény (PREPADNUTIE 13. OKRSKU), špeciálne efekty (SÚ MEDZI NAMI) a drevené herecké výkony (MESTO PREKLIATYCH), nevraviac o strate zdravého rozumu (UPÍRI, DUCHOVIA MARSU). VEĽKÉ PROBLÉMY V MALEJ ČÍNE sú film, v ktorom znova (po ÚTEKU Z NEW YORKU) siahol po dvornom Kurtovi, ktorý je frajer nad frajerov. Bohužiaľ, fantasy scenár s ázijskou mytológiou robí režisérovi problémy a na výslednom dojme sa kladne nepodieľa ani čudný strih (niekedy neviete, kto na koho mieri pištoľou) a fakt, že nech sa Carpy akokoľvek snaží, mizerné rozpočty svojich filmov skrátka a dobre dostatočne zručne zamaskovať nedokáže (gumené nohy chlpatého monštra). Napriek tomu sníme nemožno uprieť dobré herecké obsadenie, vtipné konverzačné scény a svižné tempo.(2.2.2008)