Velké nesnáze v Malé Číně

• slovenský

Veľké problémy v Malej Číne

Akční / Dobrodružný / Komedie / Fantasy

USA, 1986, 99 min

Když jsem tento snímek viděl před mnoha a mnoha lety (skoro 20) viděl poprvé, byl jsem unešen.... po dlouhé době jsem se na něj juknul v TV a ve tváři se mi objevil shovívavý úsměv... :-) a proč taky ne... i s odstupem času je to oddechová podívaná, Kim Cattrall je okouzlující a divák se chce také někdy bavit a ne jen přemýšlet nad složitostí příběhu... :-) Na tomhle snímku je taky vidět jak s odstupem času jak se stávám filmově stále zmlsanějším... :-) a jsou taky Vánoce tak přidám jednu hvězdu navíc... třeba je to ta vánoční :-)(24.12.2006)

Skvělá parodie. Carpenter baví, ale dokáže i vyděsit – ač to je možná můj malý přežitek z dětství, kdy jsem se u „velkých nesnází“ bál poměrně dost. Kurt Russel si tu utahuje v podstatě ze svých vlastních filmů (mj. i hlavně s Carpenterem). Tvář a hlášky tvrdého řidiče kamionu jsou (mírně řečeno) shazovány jeho nepoužitelností v jakékoliv dramatické chvíli. Skvělý (nemrtvý) záporák a jeho tři poskoci ovládající asijská bojová umění, typická Carpenterova elektronická hudba, atmosféra 80.let! Must see!(3.12.2005)

• D.Moore

Pitomost pitomostí, které podle mě nejvíce škodí to, jak úporně se snaží být zábavná. Připouštím, že v originálním znění s titulky to asi bude o trochu větší švanda, ovšem pokud chtěl John Carpenter natočit něco jako Flashe Gordona, co by se ale na rozdíl od něj nebralo ani trochu vážně a díky tomu to pak bylo dobré, tak tedy výsledek nic moc. Ne že by Velké nesnáze v Malé Číně neměly to správné brakové kouzlo, rozhodně ho mají, ale mě zkrátka nechaly chladným. Asi to bude i tím, že jsem se k nim dostal poprvé až dnes a ne v dětství.(8.11.2015)

Oblíbený film mého útlého dětství, skvělé béčko, které ovšem vedle dnešních popcornových trháků zoufale blede. Ty čtyři hvězdičky jsou spíš z nostalgie.(8.10.2003)

Řádně střelený žánrový mišmaš, jenž mi v dětství způsobil několik traumat. Dnes už samozřejmě film děsivě nepůsobí (to vlastně ani nikdy nechtěl), zábavný je však pořád stejně. Svoji třetí spolupráci si Carpenter s Russellem evidentně užívali.(28.12.2006)