poster

Velké nesnáze v Malé Číně

 • anglický

  Big Trouble in Little China

 • slovenský

  Veľké problémy v Malej Číne

Akční / Dobrodružný / Komedie / Fantasy

USA, 1986, 99 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Shit
  ****

  Skvělá fantasy, která neni rozhodně filmem k zamyšlení, ale je to parádní oddychovka se skvělým Kurtem Russellem. Na filmu je hodně znát, že to dělal John Carpenter, hlavně ty triky a taky měl možná přenechat někomu jinýmu hudbu, ale jinak je to skvělý(6.4.2005)

 • gouryella
  ***

  Sice hodne naivni akcni film s prvky fantasy, ale na druhou starnu slusna zabavicka.(1.8.2002)

 • Gilmour93
  **

  Buranský šofér kamionu Russell v kultovním nátělníku, kung-fu dědečci hříbečci ve slaměných kloboucích a atomizovaný geront Lo Pan, kterému svítí z huby aneb Carpenterovi velké nesnáze na režisérské židli doprovázející závan VHS nostalgie o hodnotě jedné porce instantních čínských nudlí..(20.9.2010)

 • HAL
  ***

  Říká se že dostat se v nějakém velkém městě do čínské čtvrti je jako dostat se do jiného světa. Že se to říká asi slyšel i John Carpenter... jenže s vyšinutostí sobě vlastní to vzal tak trochu doslova - a udělal z ní fantasy svět, ve kterém se zběsile mlátí mafiánské gangy s démony, po večerech obětují zelenooké pany temným bohům, každý seschlý stařík si tyká s čaroději a i vyjukaný klučík z restaurace umí létat. A k tomu tam mají zhruba 60 různých druhů pekla. Takže se pak nejde moc divit že, když se do tohoto všeho namočí úplně obyčejný, nechápající a trochu buranský řidič náklaďáku, a co hůř mu ten náklaďák ukradnou, tak se trochu naštve a chce všem dát po hubě. Taková přesdžková od Kurta Russela, to je vždycky hezká podívaná - ale i tady film klame tělem, Kurt je za ňoumu co nejen že nic nechápe, ale k tomu je i v boji většinou jen ten hláškující vtipálek vzadu, zatímco drátůplnou akci obstarávání ostatní. Což taky jde, Kurt je sympaťák a táhne tuhle fantasy-komediální frašku dopředu silou vůle i přes zmateně ujetý děj s logickými krátery, i přes haprující zábavnost a mírnou zdlouhavost. Protože ani "WTF?!!" si nikdo nevydrží říkat věčně a když už to neudrží akční scény, tak se pomalu ale jistě vkrádá nuda. 6/10(23.8.2010)

 • Enšpígl
  ***

  Prostě taková Velká zábava v Malé Čině. Někdy tak velká, až jsem jí nepobral.(24.12.2006)

 • - Nevěsty Lo Pana (James Hong) musely mít zelené oči, Kim Cattrall i Suzee Pai však mají ve skutečnosti oči hnědé. Obě proto museli nosit zelené kontaktní čočky, což byl zejména v HD verzi filmu velmi zřetelné. (c.tucker)

 • - Kurt Russell sa snažil postavu Jacka Burtona zahrať v štýle Johna Waynea. Vo filme Escape from New York (1981), sa zasa snažil prispôsobiť postavu Snaka Plisskena hereckému prejavu Clinta Eastwooda. (beso74)

 • - Úvodní melodie, kdy Jack jede náklaďákem a je na asijském trhu se jmenuje Porcho exspres (v překladu Vepřový exspres) a stejně se jmenuje i jeho náklaďák. (LION-MR.T)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace