Velké nesnáze v Malé Číně

• slovenský

Veľké problémy v Malej Číne

Akční / Dobrodružný / Komedie / Fantasy

USA, 1986, 99 min

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire.(11.1.2010)

Řádně střelený žánrový mišmaš, jenž mi v dětství způsobil několik traumat. Dnes už samozřejmě film děsivě nepůsobí (to vlastně ani nikdy nechtěl), zábavný je však pořád stejně. Svoji třetí spolupráci si Carpenter s Russellem evidentně užívali.(28.12.2006)

• Vitason

On film by to špatný nebyl. Atmosféra 80. let je mi ze všech nejbližší. Pohádkové prvky mám rád a Kurt je sympaťák. Tak v čem je problém? Hlavním důvodem, proč jsem si film neužil byly špatně natočené a sestříhané akční scény, které zkazily potenciální zábavu.(24.12.2006)

Jsem rád,že kromě prvních 3 fotek jsem zbylou galerii k filmu dělal já. Film je pro mě ten nejakčnější jaký jsem,kdy viděl. Carpenter dokázal,že dokáže nejen vystrašit,ale i pobavit a to je dobře. Je tam všechno co já filmový fanoušek mám tak rád. Příšery,bitky,pěkné staré efekty,přestřelky a nonstop akce.(23.6.2006)

Kdysi jsem na Velké nesnáze zíral s otevřenou pusou. Teď po letech se mi až tak nelíbili. I tak jsou slušnou oddechovkou. Chvílemi moc ukecanou a vysvětlující a s trochu moc natahovanými wu-xiu lítačkami. Jack Burton v podání Kurta Russella je hrdinou proti své vůly. Řidič týráku co se stará jen sám o sebe a na cestách baví ostatní šoféry vysáláním svého vysílačkového "Pig Radia" je zatažen do velkolepé bitvy o ovládnutí našeho Světa zlým čínským démonem. Kurt hláškuje o stošest a je opravdu fajn. Z celého filmu na diváka dýchne příjemná atmosféra bezstarostných akčních komedií osmdesátých let. Jen ty digitalní triky jsou už docela omšelé. Pro fanošky Carpentera a jeho dvorního herce Russela povinnost.(25.12.2006)