Velké nesnáze v Malé Číně

• slovenský

Veľké problémy v Malej Číne

Akční / Dobrodružný / Komedie / Fantasy

USA, 1986, 99 min

What the hell does that mean? China is here, I don't even know what the hell that means, all I know is this "Lo Pan" character comes out of thin air in the middle of a goddamn alley while his buddies are flying around on wires cutting everybody to shreds, and he just stands there waiting for me to drive my truck straight through him, with light coming out of his mouth!(9.12.2014)

Dnes spíš naivně působící, ale přesto stále vtipná pohádka o moderním princi a zakleté princezně. Tedy princích a princeznách:-)(25.2.2008)

• Vitason

On film by to špatný nebyl. Atmosféra 80. let je mi ze všech nejbližší. Pohádkové prvky mám rád a Kurt je sympaťák. Tak v čem je problém? Hlavním důvodem, proč jsem si film neužil byly špatně natočené a sestříhané akční scény, které zkazily potenciální zábavu.(24.12.2006)

DivX/// Obsazení 4/10 Děj 5/10 Hudba 7/10 Efekty 7/10/// +občas zábavné, poslouchatelná hudba, některé efekty -na filmu je znát jeho stáří, občas už nudí, dialogy mě neohromily/// Je to číčovina. Jako děcko jsem to překous, ale divím se, že z toho nemám žádné vedlejší následky. Dnes mě to více nudilo než bavilo ( i když Russell nebyl špatnej) a zdřívějška jsem si pamatoval jsen pár scén, což taky o něčem svědčí./// Celkem 55%///(18.5.2007)

Taková Carpenterova klička od atmosferických hororů a sci-fi snímků, kterými se proslavil. Do hlavní role obsadil svého dvorního herce Kurta Russella, který už předtím zazářil v režisérových starších dílech jako Útek z New Yorku či Věc. Akční fantasy komedie, která na přelomu osmé a deváté dekády minulého století dorazila také v hojném počtu pirátských VHS kopií i k nám do Československa. Je to správně potrhlá podívaná, ve které - i přes žánrovou odbočku - rozhodně naleznete Carpenterův osobitý rukopis. Výkladní skříň osmdesátkových béček. Sakra zábavných béček. Mňam.(5.9.2016)

• - Kurt Russell sa priznal, že mal pred natáčaním filmu veľké obavy, ako to celé dopadne. Mal totiž za sebou šnúru prepadákov a bál sa, že aj tento film skončí ako tie predošlé. Keď sa s tým zdôveril režisérovi Johnovi Carpenterovi, ten mu odvetil, že nech sa preto netrápi, že on chce tak či tak režírovať film v hlavnej úlohe práve s ním. (beso74)

• - Závěrečnou píseň "Big Trouble in Little China" zpívá skupina Johna Carpentera, "The Coupe de Ville" ve složení John Carpenter, scénarista Nick Castle (Útěk z New Yorku) a producent a režisér Tommy Lee Wallace (Halloween 3, To). K písni byl natočen i videoklip poskládáný ze záběrů z nahrávacího studia a ukázek z filmu. (LION-MR.T)

• - Kurt Russell měl během natáčení těžkou chřipku. Pot na jeho těle je proto v některých scénách skutečný, postarala se o něj horečka. (c.tucker)