poster

Velké nesnáze v Malé Číně

 • anglický

  Big Trouble in Little China

 • slovenský

  Veľké problémy v Malej Číne

Akční / Dobrodružný / Komedie / Fantasy

USA, 1986, 99 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gemini
  ***

  Komedie, která se nestydí dělat si legraci sama ze sebe a sobě podobných, takže scénář radši moc neřešte:) Prostě takové nenáročné pokoukání nejen na deštivé odpoledne.(8.1.2004)

 • Xmilden
  ****

  Filmy Johna Carpentera jsou vždy jedinečné. Napadá mě bezpočet důvodů proč tento film musí malý kluk, který ve mě dřímá, milovat. Kurt v 80. letech měl veliké štěstí na kultovní role. A tak se k MacReadymu a Snake Plisskenovi přiřadil i hodně namachrovaný řidič kamiónu Jack Burton. PS: Málem bych zapomněl zmínit opět jedinečný hudební doprovod pana Carpentera.(24.7.2012)

 • Brouk
  ****

  Když jsem tento snímek viděl před mnoha a mnoha lety (skoro 20) viděl poprvé, byl jsem unešen.... po dlouhé době jsem se na něj juknul v TV a ve tváři se mi objevil shovívavý úsměv... :-) a proč taky ne... i s odstupem času je to oddechová podívaná, Kim Cattrall je okouzlující a divák se chce také někdy bavit a ne jen přemýšlet nad složitostí příběhu... :-) Na tomhle snímku je taky vidět jak s odstupem času jak se stávám filmově stále zmlsanějším... :-) a jsou taky Vánoce tak přidám jednu hvězdu navíc... třeba je to ta vánoční :-)(24.12.2006)

 • choze
  **

  Rozkošně přeplácaná komediální urban fantasy, která je přehlídkou masek, triků, tehdy populárních bojových umění a skoro všech známých hollywoodských asijských xichtů. Sám nevím, proč mě ten guláš nikdy nebavil. Komerční propad filmu vedl Carpentera k návratu k nízkorozpočtovým nezávislárnám.(26.11.2006)

 • Vitason
  **

  On film by to špatný nebyl. Atmosféra 80. let je mi ze všech nejbližší. Pohádkové prvky mám rád a Kurt je sympaťák. Tak v čem je problém? Hlavním důvodem, proč jsem si film neužil byly špatně natočené a sestříhané akční scény, které zkazily potenciální zábavu.(24.12.2006)

 • - Úvodní melodie, kdy Jack jede náklaďákem a je na asijském trhu se jmenuje Porcho exspres (v překladu Vepřový exspres) a stejně se jmenuje i jeho náklaďák. (LION-MR.T)

 • - Ve scéně, kde se snaží proniknout do nevěstince, má Kurt stejné oblečení, jaké nosil ve filmu Used Cars (1980). (Chatterer)

 • - Nevěsty Lo Pana (James Hong) musely mít zelené oči, Kim Cattrall i Suzee Pai však mají ve skutečnosti oči hnědé. Obě proto museli nosit zelené kontaktní čočky, což byl zejména v HD verzi filmu velmi zřetelné. (c.tucker)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace