poster

Orka zabiják

 • USA

  Orca: Killer Whale

 • USA

  Orca

  (USA)
 • slovenský

  Kosatka zabijak

Dobrodružný / Drama / Thriller / Horor

USA, 1977, 88 min

Kamera:

Ted Moore
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • anais
  ***

  Orca zabíják je zajímavá hlavně tím, kolik slavných italských filmařů se pod ní podepsalo. A když s nimi má člověk trochu zkušenost, nelze celý děj brát tak zcela doslovně a vážně. Líbivé obrázky kosatek vyskakujících nad vodní hladinu tak působí nejen v kontrastu s šokujícími scénami, ale jsou sami o sobě tak trochu divné, úchylné, vzdáleně trochu giallo... Tomu pomáhá i typická Morriconeovská melodie, která jakoby svou líbivostí záměrně podtrhovala určitou brakovost, a tak vyvolávala dojem z čehosi divného a nepatřičného. Je to rozhodně překvapení, protože ten film nemůže být od přímočarých a velkolepých Čelistí dál.(16.2.2015)

 • InJo
  ****

  Strhující osudový duel arogantního (a přece sympatického) lovce velryb, jehož skvěle ztvárnil Richard Harris, s (podle tohoto filmu) nejdokonalejším zábijákem na světě. Působivě natočené (po delší době jsem měl zase jednou - při jisté scéně - hubu dokořán) a s geniální hudbou nesmrtelného Ennia Morriconeho.(3.11.2004)

 • Ruut
  ***

  Hodně naivní film se špatnými herci. Uplně všechno zde běží podle jasných šablon žánru definovanými Jaws mistra Spielberga. Způsoby zabití lidí zainteresovaných na masakru kosatčí rodiny jsou přitažené za vlasy do takové míry, že být to ještě o kousek dál, tak je Orca regulerní komedií. Kupodivu přehrávání Richarda Harrise, prachbídný scénář a divné čachry s dějem dávají vzniknout celkem zábavnému a místy i napínavému béčku, které pobaví i po třiceti letech od svého vzniku.(22.4.2007)

 • J*A*S*M
  ***

  Vlastně mnohem lepší film, než by si tak střelený námět o pomstychtivé, zabijácké kosatce zasloužil.(3.9.2014)

 • ConanVJ
  ***

  Pěkně natočený filmek o kosatce, která se mstní za smrt své družky a potomka. Dříve to pro mě sice bylo víc děsivější, atmosféričtější, ale i tak je to po tolika letech film, na který se v klidu kouknout. Za mě 60% :)(4.1.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace