poster

Ten sportovní život

 • Velká Británie

  This Sporting Life

 • slovenský

  Ten športový život

Drama / Sportovní

Velká Británie, 1963, 134 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • dopitak
  ***

  Ponurý výrazně psychologický film, jehož stopáž a způsob narace hrozí, že se divák začne nudit. Atmosférou nepochybně patří k filmům Saturday Night and Sunday Morning, Taste of Honey a Loneliness of the Long Distance Runner, s nimiž i sdílí své paradigmatické místo v britské kinematografii. Ze všech čtyř mě tenhle od Lindsay Andersona bavil nejmíň, a to navzdory skvělému herectví Richarda Harrise (děti ho budou znát jako Albuse Brumbála - Dumbledore z prvních dvou dílů HP) , kterému zdatně sekunduje Rachel Roberts (zahrála si také v Saturday Night and Sunday Morning). Jak už to u mě bývá, oskarové nebo skorooskarové snímky nemusí nutně znamenat vítězství.(22.12.2008)

 • nascendi
  ****

  Poznám Storeyho knižnú predlohu a film som videl, keď prišiel do našich kín. Po štyridsiatich rokoch mi naň ostali iba veľmi neurčité spomienky a zvedavosť bola namieste. Stvárnenie príbehu vrátane hereckých výkonov bolo vynikajúce. Frank Machin nedokázal pochopiť, že priebojnosť, hrubosť a agresivita, ktoré mu umožnili vzostup v rugbyovom mužstve mu vytvárajú neprekonateľné prekážky v nadväzovaní, udržiavaní a rozvíjaní vzťahov, osobitne s jeho domácou, ktorú sa pokúša svojím hrubým, majetníckym spôsobom získať. Potiaľ všetko dobré. U Richarda Harrisa mi trochu prekážal make-up a prejav napodobujúci Marlona Branda. To však nebolo nič oproti príšernému pôvodnému dabingu, ktorý bol zlý ešte aj technicky.(31.7.2010)

 • anderson
  ****

  OBNOVENÁ SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: STV 2 = 30.6.2008 - Obvyklé "kydy" tunajších vyznavačov kultu pôvodného znenia možno STV v budúcnosti vyslyší, ale pri obnovenej premiére v kinoklube chvalabohu vytiahli a do novej kópie osadili pôvodný slovenský dabing, pravdepodobne z druhej polovice 60-tych rokov. V hlavných úlohách s hlasmi IVANA RAJNIAKA a VIERY STRNISKOVEJ. Nádherný a pre mňa neopakovateľný zážitok. (22.1.2010)(22.1.2010)

 • Houdini

  Oscar 2 nominace: Herec HR - Richard Harris, Herečka HR - Rachel Roberts . . . . . . . Zlatá Palma - výběr(7.4.2004)

 • Aky
  ***

  Všeobecné nadšení pro tenhle film mne nějak nezasáhlo. Já jsem viděl jednoho protivného chlapa plochécho jak citově tak zejména rozumově, jednu zapšklou vdovu a kolem nich bandu nepříjemných lidí. Po celou dlouhoou dobu nebylo komu přát něco hezkého, byl jsem odsouzený sledovat, jak to scénárista s režisérem konečně nějak dopletou přes všechny zbytečně protahované scény a předimenzované afekty do konce. Šel bych v hodncoení ještě níž, ale herci byli dobří.(30.7.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace