Ten sportovní život

Předloha:

David Storey (kniha)

David Storey

Denys N. Coop

Film vypráví o horníkovi Frankovi Machinovi, který má ctižádost stát se profesionálním hráčem rugby. Ocenění : Oscar ´64 - nominace: hlavní herec ( R. Harris ), hlavní herečka ( R. Roberts ). .....BAFTA - britská herečka ( R. Roberts ). .....MFF Cannes - herec ( R. Harris ) Scénář : David Storey podle vlastního románu. Kamera : Denys N. Coop. Hudba : Roberto Gerhard(21.9.2011)

Ponurý výrazně psychologický film, jehož stopáž a způsob narace hrozí, že se divák začne nudit. Atmosférou nepochybně patří k filmům Saturday Night and Sunday Morning, Taste of Honey a Loneliness of the Long Distance Runner, s nimiž i sdílí své paradigmatické místo v britské kinematografii. Ze všech čtyř mě tenhle od Lindsay Andersona bavil nejmíň, a to navzdory skvělému herectví Richarda Harrise (děti ho budou znát jako Albuse Brumbála - Dumbledore z prvních dvou dílů HP) , kterému zdatně sekunduje Rachel Roberts (zahrála si také v Saturday Night and Sunday Morning). Jak už to u mě bývá, oskarové nebo skorooskarové snímky nemusí nutně znamenat vítězství.(22.12.2008)

• Tomco

Mrzí ma, že po štvordňovej chate plnej alkoholu a krátkeho spánku som to "neustál" a v druhej polovici zaspal. Škoda, že STV nepúšťa takéto klenoty aspoň o hodinu skôr. Richard Harris bol výborný a zatienil aj prekvapujúco nasadený (nevydarený) dabing, na ktorý som nie pri filmovom klube na dvojke zvyknutý. Tentoraz teda bez hodnotenia.(1.7.2008)

Všeobecné nadšení pro tenhle film mne nějak nezasáhlo. Já jsem viděl jednoho protivného chlapa plochécho jak citově tak zejména rozumově, jednu zapšklou vdovu a kolem nich bandu nepříjemných lidí. Po celou dlouhoou dobu nebylo komu přát něco hezkého, byl jsem odsouzený sledovat, jak to scénárista s režisérem konečně nějak dopletou přes všechny zbytečně protahované scény a předimenzované afekty do konce. Šel bych v hodncoení ještě níž, ale herci byli dobří.(30.7.2011)

• danecek24

21. Zlatý Glóbus za rok 1963 - nominace (2) - Nejlepší herečka (drama) - Rachel Roberts, Nejlepší cizojazyčný (zahraniční) film - Velká Británie(11.1.2009)