poster

Ten sportovní život

 • Velká Británie

  This Sporting Life

 • slovenský

  Ten športový život

Drama / Sportovní

Velká Británie, 1963, 134 min

Předloha:

David Storey (kniha)

Scénář:

David Storey

Kamera:

Denys N. Coop

Střih:

Peter Taylor
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tomco

  Mrzí ma, že po štvordňovej chate plnej alkoholu a krátkeho spánku som to "neustál" a v druhej polovici zaspal. Škoda, že STV nepúšťa takéto klenoty aspoň o hodinu skôr. Richard Harris bol výborný a zatienil aj prekvapujúco nasadený (nevydarený) dabing, na ktorý som nie pri filmovom klube na dvojke zvyknutý. Tentoraz teda bez hodnotenia.(1.7.2008)

 • dopitak
  ***

  Ponurý výrazně psychologický film, jehož stopáž a způsob narace hrozí, že se divák začne nudit. Atmosférou nepochybně patří k filmům Saturday Night and Sunday Morning, Taste of Honey a Loneliness of the Long Distance Runner, s nimiž i sdílí své paradigmatické místo v britské kinematografii. Ze všech čtyř mě tenhle od Lindsay Andersona bavil nejmíň, a to navzdory skvělému herectví Richarda Harrise (děti ho budou znát jako Albuse Brumbála - Dumbledore z prvních dvou dílů HP) , kterému zdatně sekunduje Rachel Roberts (zahrála si také v Saturday Night and Sunday Morning). Jak už to u mě bývá, oskarové nebo skorooskarové snímky nemusí nutně znamenat vítězství.(22.12.2008)

 • Terva
  ***

  Film vypráví o horníkovi Frankovi Machinovi, který má ctižádost stát se profesionálním hráčem rugby. Ocenění : Oscar ´64 - nominace: hlavní herec ( R. Harris ), hlavní herečka ( R. Roberts ). .....BAFTA - britská herečka ( R. Roberts ). .....MFF Cannes - herec ( R. Harris ) Scénář : David Storey podle vlastního románu. Kamera : Denys N. Coop. Hudba : Roberto Gerhard(21.9.2011)

 • danecek24

  21. Zlatý Glóbus za rok 1963 - nominace (2) - Nejlepší herečka (drama) - Rachel Roberts, Nejlepší cizojazyčný (zahraniční) film - Velká Británie(11.1.2009)

 • Aky
  ***

  Všeobecné nadšení pro tenhle film mne nějak nezasáhlo. Já jsem viděl jednoho protivného chlapa plochécho jak citově tak zejména rozumově, jednu zapšklou vdovu a kolem nich bandu nepříjemných lidí. Po celou dlouhoou dobu nebylo komu přát něco hezkého, byl jsem odsouzený sledovat, jak to scénárista s režisérem konečně nějak dopletou přes všechny zbytečně protahované scény a předimenzované afekty do konce. Šel bych v hodncoení ještě níž, ale herci byli dobří.(30.7.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace