poster

Divoké husy

 • anglický

  The Wild Geese

 • slovenský

  Žoldnierska zrada

Akční / Válečný / Dobrodružný

Velká Británie / Švýcarsko, 1978, 134 min

 • Javert
  *****

  Jeden z nejlepších akčních filmů odehrávajících se na černém kontinentě a dost možná i jeden z nejlepších vůbec. Příběh není dvakrát originální, ale o to víc si tvůrci pohráli s napětím, které by se místy dalo krájet. Trio hlavních hrdinů je skvěle zahráno. Mým osobním favoritem byl Richard Harris.:-)(27.1.2009)

 • woody
  *****

  Znamenitý akční film. Skupina žoldáků je ponechána vlastnímu osudu uprostřed Afriky, vláčí sebou nemocného opozičního vůdce a proti nim stojí celá armáda. Co potěšilo byla brutálnost a nekorektnost filmu, který se nedívá stranou - ohořelé mrtvoly při znamenitém útoku stíhačky na most, detailní podříznutí hrdla, Roger Moore donutí dealera předávkovat se heroinem atd. Herci odvádějí svůj standard, Richrad Burton ve vyloženě akční roli potěšil. Nelekněte se, že vám to ze začátku připomene bondovky - na titulcích dělal Maurice Binder, nechybí ani titulní song, střihačem byl John Glen (režisér posledních tří moorovek a obou daltonovek) a výtvarník Syd Cain stojí jako výpravčí za conneryovkami. Pokud na Divoké Husy narazíte, rozhodně doporučuji... Už jen pro to, že kill count činí něco přes 200 lidí :-) V roce 1985 vzniklo pokračování, kde žoldáci mají osvobodit nacistického pohlavára Rudolfa Hesse (Laurence Olivier!!). Nebylo však příliš úspěšné, už jen z toho důvodu, že Burton zemřel rok předtím.(9.7.2007)

 • AlfaNumerO
  ***

  dobri herci, lacine provedeni a u akcniho snimku dostupnost PG13 to nejde moc dohromady, slaby 3*(5.6.2012)

 • choze
  ***

  Kvalitní postarší akčňák o postarších žoldácích. První polovina je věnovaná sestavování týmu, plánování akce a výcviku, ale hlavně budování sympatií k postavám, jejichž řady pak v druhé polovině věnované akci (která tradičně nejde podle plánu) nemilosrdně prořídnou.(27.6.2009)

 • Pohrobek
  ****

  Takový netradiční vánoční snímek. Ovšem pro milovníky akce starého dobrého ražení opravdu pochoutka. Perfektně obsazené - Richard Burton, Richard Harris a Hardy Krüger velmi solidní a charakterní, Roger Moore a Stewart Granger standardní. Spousta pěkné tvrdé akce a ideální stopáž.(23.12.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace