Divoké husy

• slovenský

Žoldnierska zrada

Akční / Válečný / Dobrodružný

Velká Británie / Švýcarsko, 1978, 134 min

Jeden z nejlepších akčních filmů odehrávajících se na černém kontinentě a dost možná i jeden z nejlepších vůbec. Příběh není dvakrát originální, ale o to víc si tvůrci pohráli s napětím, které by se místy dalo krájet. Trio hlavních hrdinů je skvěle zahráno. Mým osobním favoritem byl Richard Harris.:-)(27.1.2009)

Svou chválou bych jen kopíroval některé zdejší komentáře (Pohrobek, Woody, Javert, Saccard), tak jen dodám, že mne příjemně překvapila skutečnost, že ve snímku věnovaném žoldákům na africké půdě se mihlo poměrně dost pozitivních myšlenek a dialog mezi Limbanim a jeho jihoafrickým "soumarem" měl opravdu hlavu a patu.(27.1.2009)

Čtveřice světově známých a uznávaných Pánů herců zde sehrává netradiční akčně pojaté role výsadkářů v jedné specifické "intifádní" vojenské misi.(8.8.2008)

• WANDRWALL

Být Afričanem žádal bych o odsuzující postoj OSN proti takovým 'velkohubým' filmům, kde bílí páni si dělají v Africe střelnici.(18.5.2011)

Kvalitní postarší akčňák o postarších žoldácích. První polovina je věnovaná sestavování týmu, plánování akce a výcviku, ale hlavně budování sympatií k postavám, jejichž řady pak v druhé polovině věnované akci (která tradičně nejde podle plánu) nemilosrdně prořídnou.(27.6.2009)