V zajetí ledu
-
Arctic Blue
-
V zajatí ľadu
Akční / Thriller
USA / Kanada, 1993, 95 min
Režie:
Peter MastersonHudba:
Peter Rodgers MelnickObsah
-
Dobrodružný thriller z drsného prostředí aljašské divočiny, kde proti sobě stanou dva muži, kteří mají přes rozdílnost povah mnoho společného. Jedním z nich je ekolog Eric Desmond, který do zasněžené divočiny utekl před civilizací a pokouší se v lidmi zatím nepříliš zničené krajině najít nový domov i se svou partnerkou, bývalou módní návrhářkou Annou Marií. Tím druhým je drsný lovec Ben Corbett, který už dlouhá léta žije v divočině a na rozdíl poněkud idealistického ekologa vyznává drsné zákony, které se dají shrnout do jediné věty: Aby přežil musí zabíjet a na nic se přitom nesmí ohlížet. Jednoho dne však Ben zabije člověka. Svátečního lovce, který sáhl po pistoli, když ho přestalo bavit šikanování Bena a jeho společníků, na které v divočině narazili. Šerif Wilson Bena sice zatkne, než ho však stačí dopravit na policii do vzdáleného města, je zabit. Úkol dopravit vězně na policii tak připadne Ericovi. Cestou však vězeň způsobí havárii, která je uvrhne doprostřed mrazivé divočiny a tak se dva muži, připoutaní k sobě želízky,vydávají na namáhavou cestu zpět k lidem. Benovy naděje, že zelenáč Eric nevydrží se ukáží liché a mladý muž si dokonce získá u Bena jistý respekt. Přestože musí čelit nejen drsné přírodě a Benovi připravenému využít každého zaváhání k útěku, ale také trojici jeho kumpánů, nevzdává se a pokračuje v cestě. Aby přežili, musí navíc oba muži v nehostinné pustině spolupracovat. (oficiální text distributora)
- komentáře
- zajímavosti
- ext. recenze
- galerie
- videa
- v bazaru
- ve filmotéce
- diskuze
Komentáře uživatelů k filmu (8)
-
T2
Nijak zvlášť originálne ale aspoň vďaka výbornému Rutger Hauerovi to má miestamy to správne napätie. Takže je to taký pozerateľný priemer na dlhý nudný večer. ║Rozpočet $6miliónov║Tržby USA ║Tržby Celosvetovo ║(24.2.2008)
-
Hunt
HUDBA: Peter Melnick(27.12.2007)
-
Hogun
Čistá destilovaná slaboduchá nuda vhodná akurát na zabitie večera, prípadné zdriemnutie si pred televízorom.3/10(2.5.2007)
-
Phobia
Atraktivní prostředí Aljašky, scénář plný nelogičností a z průměru vyčnívající záporák i klaďas v jedné osobě Rutger Hauer. Byly doby, kdy jsem tohohle herce nemohla vystát, ale málo platné - má charisma a ve většině filmů ho dokáže přesvědčivě podat. Napoprvé bych film ohodnotila i 4*, ovšem o pár let později napodruhé byl zážitek výrazně slabší. 55%(28.11.2008)
-
Jenda
Je to slabota, ale při tom i staré dobré béčko.(4.9.2007)
-
kingik
Na tomhle se nepovedlo snad kromě atraktivní přírody skoro vůbec nic. Všechno je tady dost rutinně pojaté. V ničem to nepřekvapí a i když se občas objeví náznak nějaké akční scény, tak zůstane jen u toho náznaku a režijně to nestačí ani na přijatelný průměr. Tady nemám co bych vyzdvihnul nebo pochválil. Tohle bylo opravdu hodně ledové zajetí, ale diváka. 20%(14.11.2011)
-
chiara
Arctic Blue patri medzi moje najoblubenejsie filmy s Rutgerom Hauerom, neviem cim to je asi tou Aljaskou a Rutger je tu spravny traper. Velmi pekne ...(20.10.2006)
-
Wacoslav1
V zajeti nudy... Hauerovo charizma a priroda lecos udelaji ale na trochu zabavnej a napinavej film to nestaci(14.11.2011)