Temná Hvězda

USA, 1974, 83 min

John Carpenter

John Carpenter
  • J*A*S*M

Za to zneškodňování bomby pomocí fenomenologického rozhovoru jsem měl chuť přihodit i třetí hvězdu, ale ne. Je to hrozné bejkovina, Carpenter Necarpenter. Šíleně suchej humor na mě z větší části nefungoval. A ten vetřelec s kachníma nohama ... jaj.(14.12.2012)

Švihlé, divné, roztomilé, vtipné, absurdní a překvapivě, velice chytré.(22.8.2010)

• Chrustyn

Ještě než se John Carpenter proslavil jako hororový mistr, natočil tuto nepříliš povedenou sci-fi komedii parodující Kubrickovu "Vesmírnou odyseu". Pár scén bylo poměrně vtipných a povedených ale celkově film působí až příliš lacině a nepovedeně. Prvním celovečerákem se bohužel Carpenter moc nevytáhl.(10.10.2009)

Tak tady jsou hodně silné kořeny červeného trpaslíka:)(1.3.2010)

Filosofující bomba je ale nedocenitelná. :)(15.1.2010)

• - Spoiler: Po výbuchu lodi proletí kolem Doolittla troska lodi, na které je napsáno „toilet tank thx1138“, což je odkaz na film THX 1138. (HellFire)

• - Bomby jsou vyrobeny z modelů návěsu a závodních autíček. V některých záběrech lze dokonce spatřit jméno autíčka – Matra. (HellFire)

• - Vesmírné obleky jsou vyrobeny tak, aby se podobaly figurce „Major Matt Mason“ od hračkářské firmy Mattel, která byla v mírně pozměněné podobě použita pro záběry z dálky. (HellFire)