Buffy, zabíječka upírů

Buffy, zabíjačka upírov

Horor / Komedie / Akční

USA, 1992, 86 min

• Vitason

,,Nejsem zklamanej, jsem nasranej," pronese ke konci filmu Luke Perry a přesně tato věta hodnotí můj postoj k Buffy, zabíječce upírů. Nad seriálovou Buffy jsem dlouho ohrnoval nos, až jsem v ní nalezl platonickou lásku, ale s tímto paskvilem to nemá nic společného a nechápu, jak po této hrůze mohl vůbec vzniknout navazující seriál (ale díky bohu za to). Filmová Buffy nemá vůbec nic. Je to neuvěřitelně, až amatérsky, špatně natočené. Souboje jsou vysloveně trapné, scénář o ničem (to vážně napsal Joss Whedon?!), herci, ač zvučných jmen, tomu také zrovna moc nedávají. Fanoušky seriálu to možná naštve, v horším případě rozčílí a v tom nejhorším urazí, ale zase na druhou stranu je dobré vidět, jakými porodními bolestmi si seriál o drobné přemožitelce upírů musel projít. A když nic jiného, tak máte možnost vidět oscarovou Hilary Swank v jedné z jejích první rolí.(17.7.2011)

• Kryton

Radši seriál než tohle ultra-blbé céčko, kde se moc krve neobjeví a kde se herci moc nesnaží. Jediné co zaujme je plejáda mladých herců jako Hilary Swank, David Arquette apod.(17.10.2009)

• SOLOM.

V pubertě jsem rovněž patřil mezi ty, kteří sledovali seriál Buffy se Sarah Michelle Gellar v hlavní roli. Sice ne pravidelně, ale docela se mi líbil a to hlavně díky pohledné herečce. I proto jsem byl zvědavý na tento film, který je jeho předchůdcem. Bohužel Fran Rubel Kuzui totálně vyhořel coby režisér a nepomohlo mu ani slušné herecké obsazení. Tato hororová komedie několik světlejších okamžiků a dobrých hlášek, ale to je tak vše. Přiznám se, že během sledování filmu, jsem měl několikrát nutkání ho vypnout a jít raději na pivko. Což o to, Kristy Swanson se mi líbila i bez svých silikonových vylepšení, ale přece jenom na mě udělala mnohem větší dojem svými fotkami v časopisu Playboy, nežli zde. Přitom jasně patřila k tomu nejlepšímu, co nám Buffy vůbec mohla nabídnout. Sexy tanečky roztleskávaček měli mnohem lepší choreografii, nežli samotné akční souboje. Chvílemi jsem si myslel, že si režisér pozval bandu ochotníků a ti mu za párek a pivo předvedli své vystoupení. Byl to hnus, to vám povím! Neočekával jsem žádné závratné „digitální“ orgie, ale tenhle podprůměrný shit se mi vážně hnusil. 30%(29.3.2015)

• mandes

rozpočet : ? tržby americke : $16,624,456(19.4.2007)

• Jacinda

Jako Buffy pouze Sarah Michelle Gelar!(29.11.2008)

• Luke Perry

• - Film se natáčel v Los Angeles v Kalifornii. (rafix)