MH370: Ztracené letadlo

• Velká Británie MH370: The Plane That Disappeared
Velká Británie, 2023, 4 h 30 min (Minutáž: 90 min)

Kamera:

Owen Strock

Epizody(3)

V roce 2014 zmizelo beze stopy letadlo s 239 lidmi. Dokumentární seriál o jedné z největších novodobých záhad – letu MH370. (Netflix)

becki_tu

Poměrně slušně ucelené shrnutí toho, co je k případu ztraceného MH370 dosud známo. Ale jelikož jde stále o neobjasněný případ, dostávájí logicky více prostoru skupiny odborníku, samozvaných odborníků, renomovaných žurnalistů či nájemných pisálků, kteří zde prezentují své teorie. I z pohledu laika mají však všechny tři hlavní prezentované teorie poměrně dost logických nebo technických děr a je vlastně dost možné, že případ ztraceného MH370 nakonec zůstane bez jasných odpovědí a neprůstřelných důkazů. ()

Arsenal83

Dokument plný konšpirácii, ktorý musíte dvakrát preprať, aby ste získali niečo užitočného. Najväčšia záhada letectva všetkých čias, človek sa pýta, čo sa v skutočnosti stalo, no po troch hodinách zistí, že odpovede ani návrhy neprišli žiadne. Minimálne dve hodiny bol dokument len stratou času, dávajúc priestor debilom, ktorí hovoria o zostrelení lietadla jednou či druhou mocnosťou, alebo rovno, že to mimozemšťania možno uniesli. Máme mobilné telefóny, radary, satelity, myslíme si o sebe, akí sme vyspelí, no jediné, čo takmer po dekáde od pádu lietadla vieme, je len to, že spadlo a my nevieme prečo. Nevieme ani kde leží. Tak trávime čas tvorbou dokumentov so senzácie chtivými ľuďmi, aby si tí mohli ukradnúť svoj priestor kdesi na sociálnej sieti a tvárili sa ako influenceri. ()

Pavlínka9

Jelikož se okolo mě již delší dobu objevovalo téma tohoto letadla - rozhodla jsem se, že se tedy na daný dokument podívám. Nicméně - vlastně mi to nic nedalo a dávám tomu jako maximum 3*. Po určité době mě to přestalo bavit a vlastně tomu celému incidentu nerozumím. Jakože autentické záběry z dané situace - ok, to jo - to je síla,nicméně poté různé teorie a jako vrchol týpek, který kam přijel, tak nacházel plastové části daného letadla? Vrchol blbosti - toho tam podle mě nasadili. Co mě ale mrzí, že jsme neviděli a to mě zajímá doteď - proč nezvedla ta holka telefon od svého táty, který byl v daném letu - a on jí údajně volal a ona to nezvedla. Protože by mě fakt zajímalo, co by se ozvalo na druhé straně. Protože pokud by spadl do vody, tak by jí asi těžko volal, že? ;) ()

Fiftis

Je až neuveriteľné ako všetko dokáže americká vláda ututlať a zamiesť pod koberec. Rovnako ako udalosť 9/11 ktorá má dnes 22.výročie a dodnes niektorí veria, že najväčšie mrakodrapy v New Yorku zhodili kozomrdi ktorí vedia pilotovať Boeing. V tomto dokumente sa dozviete zaujímavé náhody ako let MH370 prelietaval ponad more, kde práve prebiehalo cvičenie NATO ako aj o 6 mesiacov neskôr zostrelený let MH17 ukrajinskými fašistami ktorí majú dodnes podporu NATO. Je desivé že sa niečo také môže stať komukoľvek z nás a naša smrť nebude nikdy oficiálne vysvetlená ale život iných - mocných pôjde ďalej. ()

TheSpearCZ

Vizuálně dobře zpracované, ale čistou formou se jedná o strašně nejednoznačný dokument, ono dávat prostor skeptickým jedincům, kteří se na téhle katastrofě evidentně chtěli pouze zviditelnit je sice hezké a nic bych proti tomu neměl, ale když v dalším záběru máme experta, který v minutě řekne, že to je fakticky nemožné, tak je to vlastně celé o ničem. Těžko říci, co se s letadlem doopravdy stalo, ale tím faktem zůstává, že tenhle dokument nic závratného nepřinesl. Chybí tu názory úřadů, které by k tomu mohly říci své. /65%/ ()

• V dokumentu se hovoří o tom, že bylo možné zavolat cestujícím ztraceného letu MH370 ještě v následujících čtyřech dnech po zmizení. Potvrdilo to 19 rodin. Jedná se o jev zvaný „fantomové vyzvánění“, při němž se zdá, že volané číslo je dostupné, byť v systému momentálně není k nalezení a nelze se s číslem spojit. Jedná se o psychologickou pomůcku, aby volající vyčkal u telefonu, zatímco se systém snaží najít konkrétní zařízení. (dan4815)