Útěk z L.A.

Útek z L.A.

Escape from L.A.

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 1996, 101 min

Tak toto mi sadlo viac ako New York. Takmer všetko slabé - scenár, triky, výprava... Ale Carpenter sa zjavne baví a Russel je tvrďas, že by zbúchal aj Riddicka. Áno!...(21.11.2005)

• StarsFan

Po Útěku z New Yorku mě tenhle film zklamal. Všechno je tu vystavený na naprosto stejný pointě: Plissken jde do nejhorší věznice USA, která leží na ostrově poblíž Spojených států, jenže v tu chvíli do věznice někdo důležitý s jistým důležitým kufříkem spadne, Plisskenovi tedy policie píchne do těla jed a řekne mu, že má několik hodin na to, aby kufřík vynesl ven. Bývalý veterán z Vietnamu a prvotřídní zločinec s páskou přes oko se tedy vydává do města, kde mafie ovládá život a kde je jistý důležitý boss jezdící v monumentálním autě se spoustou světýlek... Opakování příběhu by ale nebylo zdaleka takovým mínusem, kdyby v tom filmu nebyly zkurvený počítačový efekty ze začátku 90. let. Tam kde se Útěk z New Yorku z roku 1981 dokázal držet na hranici uvěřitelnosti roku 1997, se to Útěku z LA zasazenýmu do roku 2013 nedaří ani náhodou... Možná i částí kvůli počítačovým trikům tenhle film hodně ztrácí i co se atmosféry týče... Škoda, protože Kurtovi tahle role mimořádně sedne.(12.6.2007)

Snake Plissken je pro mě stejnej masér jako legendární Duke Nukem. Reinkarnace Útěku z New Yorku ve finále dopadla stejně jako reinkarnace Duka po patnácti letech. Přemíra hologramů, vyblitejch CGI efektů a přeplácanost až hanba vytratila z původního osmdesátkovýho post-apo porna všechnu estetiku a originalitu. Pořád ale zůstalo nářezový béčko se suchým Kurt Russelem, přeoperovanou Pam Grier, hipízackým surferem Peterem Fondou, zmutovaným plastickým chirurgem Brucem Cambellem a metrosexuálním hipsterem Stevem Buscemim, kteří letí na rogalu rozbít hubu futurisckýmu Che Guevarovi s disco koulí, aby nastolili anarchii v kapitalistickém holywoodu pomocí jakési krabičky,která ovládá satelity ve vesmíru.(20.7.2014)

Nevím proč, ale pro filmy s Russellem mám slabost, tento mi přišel však až příliš "předimenzovaný" scénami i akčností a to od slavného pana Carpentera. Slavná opakující se role likvidátora Pliskena, který opět utíká před všemi a proti všem.!!!(19.3.2009)

• Phobia

Jo táááák, to nebylo akční sci-fi béčko z let osmdesátých, ale céčko z druhé poloviny devadesátých? Tak to hvězdičku dolů oproti původně zamýšlenému záměru! Kdyby mi bylo telecích 15, drsoň v černé kůži Kurt a divný svět kolem něj by mě sice neuvedli do extáze, ovšem vypadla by ze mě slova chvály a výsledným dojmem by byla docela jistě spokojenost. Bohužel už jsem ve věku, kdy mi ke štěstí nestačí jeden zarputilý ksicht, momentálně zaostalí padouši, nepřesvědčivé kulisy, laciné efekty ani nablblá zápletka plná logických ažur. No, hudba celkem ušla... Nehodlám nad Hadem Plisskenem přivírat oko: tohle je kýč, co zaspal dobu - kdyby byl "Útěk z LA" o 10 let starší, klidně hvězdičku přihodím. A přiznám bez mučení, že závěrečnou půlhodinu jsem si nechala ujít, protože: A) mě vlastně nezajímalo, jak to dopadne, B) bylo jasné, že Russel nekonec nakope všem oponentům anální žlázy. 40%(8.7.2011)

• - Film byl ve vývoji přes deset let. Psaním scénáře začal Luck Coleman již v roce 1986. (Terva)

• - Keď je Kurt Russell vedený cez chodbu, dôjde medzi ním a chlapcom v čiapke k očnému kontaktu. Toho chlapca hrá jeho skutočný syn. (Abiosis)

• - Podraz s vírusom Plutoxin 7 mal byť súčasťou pôvodného filmu, ale nakoniec nebol použitý. (Abiosis)