poster

Útěk z L.A.

 • USA

  Escape from L.A.

 • Slovensko

  Útek z L.A.

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 1996, 101 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • POMO
  **

  Lacné, blbé, béčkovité a zmätené - proste režijne maximálne nezvládnuté. Rovnako, ako väčšina poslednej Carpenterovej produkcie.(16.6.2003)

 • Pluhy
  ***

  Snake Plissken je pro mě stejnej masér jako legendární Duke Nukem. Reinkarnace Útěku z New Yorku ve finále dopadla stejně jako reinkarnace Duka po patnácti letech. Přemíra hologramů, vyblitejch CGI efektů a přeplácanost až hanba vytratila z původního osmdesátkovýho post-apo porna všechnu estetiku a originalitu. Pořád ale zůstalo nářezový béčko se suchým Kurt Russelem, přeoperovanou Pam Grier, hipízackým surferem Peterem Fondou, zmutovaným plastickým chirurgem Brucem Cambellem a metrosexuálním hipsterem Stevem Buscemim, kteří letí na rogalu rozbít hubu futurisckýmu Che Guevarovi s disco koulí, aby nastolili anarchii v kapitalistickém holywoodu pomocí jakési krabičky,která ovládá satelity ve vesmíru.(20.7.2014)

 • kingik
  ****

  Kurt Russell se po letech vrátil k postavě drsného Pliskera, bývalého vojáka a zločince s páskou přes oko, kterého už ztvárnil v osmdesátých letech ve filmu Útěk z New Yorku. Je zajímavé, jak si tvůrci v roce 1996 představovali rok 2013 a ještě zajímavější je, co tento letopočet představoval pro USA. Podle režiséra a scenáristy Johna Carpentera nevěstil nic dobrého, a tak se rozhodl do něj implantovat apokalyptickou vizi, ve které se vše bude odvíjet na akční vlně a bude se pracovat, pokud možno, s originalitou sobě vlastní. Carpenter svého oblíbence Russella pověřil, aby se tvářil maximálně drsně a dovolil mu ze staré známosti si v průběhu filmu v akčních pasážích zasurfovat anebo si zalétat. Veterán Carpenter je král "béček" a nikdy neusiloval o proniknutí do vyšších pater, protože se ve svojí "mateřské" kategorii cítí dobře a má ji skvěle zvládnutou. Pokárat by ovšem zasloužily triky, anebo častá zadní projekce v některých akčních scénách, ale jinak film od počátku nasadí dobré tempo, které mu vydrží až do konce. A konec je ze všeho nejlepší a hlavně, jak u Carpentera bývá dobrým zvykem, není odhadnutelný. A rozhodně to není žádný povinný "happy end". 80%(17.3.2013)

 • ClintEastwood
  ****

  Snake is back! Patnáct let po kultovním, špinavém sci-fi filmu Útěk z New Yorku se John Carpenter a Kurt Russell vrátili, aby fanouškům původního snímku dali nášup. Někdo tímto snímkem opovrhuje, někdo ho vynáší do nebes, já volím zlatou střední cestu. Určitě Útěk z Los Angeles nedosahuje kvalit svého staršího brášky (hlavně tady není ona pověstná osmdesátková atmosféra a ani být nemůže), ale rozhodně to není jen špatné béčko, jak někteří uživatelé zmiňují. I tento kousek časem dozraje a až se bude na 90. léta nostalgicky vzpomínat, bude třeba i toto dílko klasikou svého žánru. John Carpenter to zvládl se ctí. Tři a půl zaokrouhleno nahoru.(31.8.2016)

 • viperblade
  **

  Opravdu to nechápu. Jak se může film, který prakticky začne jako dokonalé béčko, takhle zkazit, aby (když nepočítám úplný závěr, ke kterému se dostanu) si při konci člověk nejednou řekl, kolik že toho Carpenter musel vyhulit, aby provedl něco takového. Obsazení je sice parádní (Kurt a Steve mě potěšili) a efekty mi taky nevadily, ale ten příběh… jak říkám, ze začátku tam Kurt nekompromisně přijde, řekne pár hlášek, jde do akce a pak to celé jde do kytek. Je to zmatené, je to bez atmosféry, je to takové nijaké. Od horšího hodnocení mě "odradil" skvělý závěr, který jsem upřímně nečekal a sedl mi. Ale jinak… Tenhle film je jako svíčková. Jakmile ji přinesou na stůl, vypadá dost dobře, ale když ji ochutnáte, tak poznáte, že je naprosto bez chuti. A co na tom, že na konci najdete jednu brusinku, která sama o sobě je skvělá, ale s výsledným dojmem už moc neudělá? Přesně takový pocit jsem měl z tohoto filmu. Prostě a jednoduše - béčko, které mohlo být kultovní, se zvrtlo a je jen stupidní. 40 %.(11.7.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace