Útěk z L.A.

Escape from L.A.

Útek z L.A.

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 1996, 101 min

Ať žije tendenční hodnocení. Tenhle kousek není o nic horší, než Carpenterova tvorba z let 80. V tom je taky možná paradoxně největší problém - holt když dnes nejde na filmu vidět, že stál 200 mega a působí právě jako kdyby vypadnul z minulého / předminulého desetiletí, tak je to automaticky sračka.(10.7.2011)

Film se nebere vůbec vážně. Snake je ultratvrďas a macho, se kterým skoro celý film každý druhý vyjebává. Dobrá byla hláška jedné postavy, se kterou se Snake na své pouti L.A. setkal: "Snakeu, tebe prý nikdy nechytili." Cha chá, Snake se totiž nechá ve filmu chytit do každé připravené pasti. Nicméně na konci přechytračí celý svět a konečně si může zapálit cigáro a snad si užije i nějaký nemanželský sex. Jo a čtvrtou hvězdičku přidávám za vymazlené postavy plastického chirurga Bruce Cambella, transsexuála Pam Grier a surfaře Petera Fondy.(11.3.2006)

• Chrustyn

Velice slabá sci-fárna s příšernými triky. Jen ten Russell to občas zachrání. Kde jsou ty časy co Carpenter točil filmy jako "Věc"?!(28.7.2007)

Musím říct, že se mi to dost líbilo, ale to je asi tím, že jsem jedničku viděl až po tomhle. Nejvíc mě asi chytla ta hudba (hlavně na konci) a představa, jaký by to bylo, kdyby se to opravdu přihodilo. Jinak film je zábavnej, někdy dobrej, někdy průměrnější, jak kde. Ale dost to zastírá konečná pointa a skvělej drsňáckej Had Plissken. To je prostě postava, která si pokračování zasloužila. A zajímalo by mě, jak dlouho natáčeli tu scénu na basketbalovým hřišti. Někdy jsou triky viditelně umělý (vlna) a někdy je to, co se děje před kamerou opravdu blbost (ostřelování z rogala), ale celkově tomu musím nechat, že mě to opravdu chytlo. A těch několik pěkných štěňat pro Bruce, Fondu, Valerii, nonekupteto!(1.12.2005)

Tak toto mi sadlo viac ako New York. Takmer všetko slabé - scenár, triky, výprava... Ale Carpenter sa zjavne baví a Russel je tvrďas, že by zbúchal aj Riddicka. Áno!...(21.11.2005)