Klepání na nebeskou bránu

Klopanie na nebeskú bránu

Knockin' on Heaven's Door

Akční / Krimi / Komedie / Drama

Německo / Nizozemsko / Belgie, 1997, 87 min

Úžasná road movie k předposlední stanici. // Srovnávání s Tarantinem mi přijde zcestné, ale to jen tak mimochodem.(1.9.2007)

Nemají co ztratit. Jeden jí má v hlavě, druhý v kostech. Jeden je drsňák, druhý slušňák a snílek. V nebi se mluví jen o moři, ten druhý ho nikdy neviděl, takže flaška tequily a jedna kára bude jejich vysvobozením z prostor nemocnice. V kastlíku u spolujezdce navíc najdou bouchačku, v kufru pak balík marek. Zbytek je prošpikovaný Tarantinem, dvojicí gangsterů-packalů s tmavými brýlemi a tenkými vázankami, požitkářstvím, situačními gagy, skvělým soundtrackem, slušivými pointami a výtečnými hereckými výkony (Til Schweiger, Jan Josef Liefers, Moritz Bleibtreu).. Co víc si od Němců přát?(1.9.2014)

Tak tohle byla fakt hustá jízda. Dost jsem se nasmál a aspoň vim o čem se v nebi pořád mluví. :-)(3.3.2005)

Německá verze Pulp Fiction. A že Pulp Fiction se povedlo minimálně dorovnat. Zábavná akce s tragickým podtextem baví od začátku a dokonce do konce. Přestože německé filmy vážně nejsou můj šálek kávy, tohle je jedna z výjimek. Radost to udělá hlavně fandům Ritchieho.(7.5.2010)

Krásné dílo, které na mě silně zabůsobilo. Než člověk zaklepe na nebeskou bránu, měl by vidět tento film.(6.7.2006)