Klepání na nebeskou bránu

Klopanie na nebeskú bránu

Knockin' on Heaven's Door

Akční / Krimi / Komedie / Drama

Německo / Nizozemsko / Belgie, 1997, 87 min

Nemeckú kinematografiu nemusím a len pár filmov stojí za zmienku. Toto je určite jeden z tých. Veselé i dojímavé zároveň (no fakt) a pretože milujem akčné scénky, musím pripomenúť tú kde si to šinú autom kukuričným poľom, tie klasy ako im šľahajú na kapotu to je záber na 1 s *.(13.4.2009)

Sice je z toho cítit spousta filmů (Pulp Fiction, Drž hubu, Sbal prachy a vypadni), ale Němci se s tímto filmem překonali. Hodně zábavná a zajímavá jízda dvou týpků, kteří mají nevyléčitelnou nemoc a nezbývá jim příliš času, k moři, které nikdy neviděli. Oba si chtějí splnit některé ze svých nikdy neuskutečněných snů a tak se z tvrďáka a kliďase stává nerozlučná dvojka v honbě za dobrodružstvím. Hlavně ze začátku film neměl chybu a některé hlášky byly perfektní. Ale přece jenom si to po celý film neudrží takové tempo. Film bohužel postupně ztrácí a chvílemi je to takové kostrbaté a neuspořádané. Co se ovšem zábavnosti týče, tak film je velmi povedený. Některé komické situace a scénky neměly chybu! 85%(20.11.2010)

Je to už spoustu let, co jsem tenhle snímek viděla, ale ten konec mě prostě dostal ..(30.5.2008)

Sťahujú sa mi kútiky očí, chce sa mi plakať od radosti, keď si uvedomím, aké je to nádehrné prežívať každý deň, ako keby bol ten posledný. Každé ráno oživiť hlas mora v mysli, každý deň cítiť vánok, ktorý nás hladí vo forme načích najbližších. Film nemusel byť dokonalý, stačil už prvý monolog o nebi s tequillou v ruke a čarivou hudbou, ktorá tieto myšlienky priviezla...(20.1.2009)

Téměř dokonalý film.(15.1.2005)