Klepání na nebeskou bránu

Klopanie na nebeskú bránu

Knockin' on Heaven's Door

Akční / Krimi / Komedie / Drama

Německo / Nizozemsko / Belgie, 1997, 87 min

Tarantinovská akce nastane, když v nemocničním pokoji dvou nevyléčitelně nemocných spadne krucifix a otevře se se noční stolek s lahví tequily... Dva umírající a pár loupeží, sportovní Mercedes s melounem v kufříku, růžový Cadillac jako od Elvise, sen o dvou děvkách v jedné posteli a touha dojet k moři. Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=xSTFdUJY6-s(28.8.2015)

Jeden z nejlepsich nemeckych filmu.(29.1.2005)

Ale ano, na německou kinematografii je to majstrštyk a úspěch filmu znamenal významné oživení v německém filmovém průmyslu 90. let. Nemůžu tvrdit, že by se mi nelíbil, konec konců 4 hvězdičky svědčí o tom, že mě svého času pobavil, ale přece jen mám pocit, že je to poněkud přeceňovaný snímek. Kladem je určitě spojení umírání s černým humorem a pozitivní snahou využít každou minutu svého života. Na druhé straně, humor, který má své skvělé momenty, kolísá a vyskytují se i trapné okamžiky, zejména v závěru, kdy se objeví Rutger Hauer. Pak je to samozřejmě téma, které může být označeno za vykalkulované, což nemusí být pravda, ale vyvrátit se to nedá. Existují pochopitelně i mnohem horší varianty slzopudných sentimentálních filmů, takže to bych Klepání na nebeskou bránu nevyčítal. Každopádně si ale myslím, že Thomas Jahn není talentovaný režisér, jak o tom konec konců svědčí celá jeho kariéra a pouze se mu povedlo v jednom případě se strefit do vkusu a očekávání diváků. Celkový dojem: 70 %.(14.4.2009)

Nejlepší je život těsně před smrtí, to ví každý. Asi nejlepší obšlehnutý Tarantino, s kterým jsem měla tu čest (asi proto, že nezůstává jen o prvoplánové nápodoby stylu, ale tvůrci mají taky co říct); vypadá to jako jeho dítko mnohem víc než Takoví normální zabijáci a Pravdivá romance. Konec, ač přesně takový, jak očekáván, mě emocionálně rozsekal. Jeďte k moři, v nebi se o ničem jiném nemluví. PS: Moritz Bleibtreu je samozřejmě prdelka i jako Arab.(7.8.2009)

Úžasná road movie k předposlední stanici. // Srovnávání s Tarantinem mi přijde zcestné, ale to jen tak mimochodem.(1.9.2007)