poster

Klepání na nebeskou bránu

 • německý

  Knockin' on Heaven's Door

 • slovenský

  Klopanie na nebeskú bránu

 • anglický

  Knockin' on Heaven's Door

Akční / Krimi / Komedie / Drama

Německo / Nizozemsko / Belgie, 1997, 87 min

 • RHK
  ****

  Tarantinovská akce nastane, když v nemocničním pokoji dvou nevyléčitelně nemocných spadne krucifix a otevře se se noční stolek s lahví tequily... Dva umírající a pár loupeží, sportovní Mercedes s melounem v kufříku, růžový Cadillac jako od Elvise, sen o dvou děvkách v jedné posteli a touha dojet k moři. Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=xSTFdUJY6-s(28.8.2015)

 • petaspur
  *****

  Těla dvou sympatických chlapíků se nebezpečně sblíží s různými formami rakoviny. Nezřízená konzumace tequilly v suterénu nemocnice nastartuje v hrdinech myšlenku, že nechtějí zemřít v nemocnici, ale poslední chvíle života si touží pořádně užít. Vědomi si svojí nepostižitelnosti ukradnou auto, peníze, vyloupí čepací stanic, banku a plní si svoje přání, na které by při běžném způsobu života nemohli ani pomyslet. Jejich cestu k moři věrně doprovází hejno policejních aut a dva zabrždění zabijáci. Je to tak zábavné, jak jen film o dvou umírajících může zábavný být.(5.4.2009)

 • Rex Mundi
  *****

  Akurát ma štve tá narážka v texte distribútora, že film je zreteľne inšpirovaný tvorbou Quentina Tarantina. Klopanie na nebeskú bránu sa bez tejto trápnej, očividne komerčne cielenej nálepky obíde a obstojí sám o sebe bez potreby oháňať sa inými menami, než uvidíte v titulkoch. Od prvého zhliadnutia tohto filmu milujem každú jeho minútu. Krásna smutno-veselá komika, výborný čierny humor, skvelé herecké výkony... a najmä dokonalý scenár "solid as a rock".(31.3.2005)

 • gouryella
  *****

  Film jedna basen - divakovi pak ani nevadi poslouchat jinak nesnesitelnou nemcinu.(24.5.2002)

 • AngelAngie
  ****

  Je to už spoustu let, co jsem tenhle snímek viděla, ale ten konec mě prostě dostal ..(30.5.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace