poster

Útěk z New Yorku

 • Velká Británie

  Escape from New York

 • slovenský

  Útek z New Yorku

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

Velká Británie / USA, 1981, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Xmilden
  ***

  Snake Plissken mi nikdy moc k srdci nepřirostl. Kurt Russell je můj oblíbený herec, ale více se mi líbil v jiných filmech a hlavně v jiných postavách. Přesto oceňuji že Útěk z New Yorku se stal vzorem pro mnohé filmy. Vynikající hudba a já si jdu pustit The Thing! Ideální večer s panem Carpenterem:)(26.10.2007)

 • StarsFan
  ****

  Zatraceně coolová věcička. Atmosféricky je z toho cítit podobná beznaděj z budoucnosti jako u Potomků lidí, jenom je Útěk z New Yorku dějově prostší, zato ale s naprosto geniálním Kurtem Russellem, který momentálně aspiruje na pozici mýho nejoblíbenějšího filmovýho drsňáka. S páskou přes oko a hláškami ve stylu: "You are going to kill me, Snake?" "Not now, I'm too tired (Pauza) Maybe later." se mu prostě nedá odolat... Jako nejvíc fascinující věc na tomhle filmu ale považuju to, že ani po letech téměř nezestárnul. Natočený byl už v roce 1981, ale odehrává se až o 16 let později, v každým případě se režisérovi svou vizi moderního života podařilo zachytit celkem opravdově... Jenom účesy se nosily trochu jiný, ale Pohrobku, ti vězni žijí v New Yorku několik let odříznutí od normálního světa, tak proč by nemohli i módně trochu zamrznout? :-)(29.5.2007)

 • NinadeL
  *

  Film s určitou hodnotou jen pro nostalgiky a fandy tématických žánrovek. Takže nic pro mě, navíc v hlavní roli s pidlovokou máničkou, co má na bříšku vytetovanýho hada. Zkrátka film, který zamrzl v čase.(1.8.2009)

 • mandes

  rozpočet : ? tržby americke : $25,244,626(21.12.2006)

 • petero
  ***

  Dej je v podstate dosť priemerný, síce neurazí ubieha to v pohode no čakal som niečo odvážnejšie, nie len dobré béčko so skvelou atmosférou, ktorú Carpenter proste vie resp. vedel.(5.6.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace