poster

Útěk z New Yorku

 • Velká Británie

  Escape from New York

 • slovenský

  Útek z New Yorku

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

Velká Británie / USA, 1981, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • AngelAngie
  ***

  Naprostá klasika s Kurtem Russellem v hl. roli!(21.8.2008)

 • Kulmon
  ***

  Celý film připomíná videohru, u jakých jsem trávil dětství v pojízdných automatech. Maník, co má nepravděpodobnej úkol na nepravděpodobným místě, kde se vyskytuje nejrůznější lůza. Každou chvíli ho někdo přepadne, každou chvíli někoho zastřelí. Stupidní, ale leckdy zábavné.(18.1.2010)

 • Ruut
  ***

  Už bych opravdu moc opakova, kdybych i tentokrát napsal jak hodně tenhle Carpenterův film zestárl. Zestýrl úplně stejně jako ostatní carpenterovky výjma Věci..tak asi tak no. Pleasence jako panděratý stařík s blond parukou, střílející z kulometu? WoW.(3.5.2012)

 • Enšpígl
  ****

  Politici svůj charkter něměni ani v temné budoucnosti, tentokrát to má odskákat Snake Pilsken, akce může začít.(6.6.2006)

 • Lavran
  ****

  I Love NY! Cestovní kancelář Carpenter a spol. představuje poslední nabídku na last minute zájezdy do vězeňské zóny Manhattan, která se svou stísněností, špínou a koncentrací narušených osob na blok čtvereční dost možná stala inspirací tvůrcům štvácké hry Manhunt. Ubytování ve vypleněném slumu (ve stínu posprejovaných mrakodrapů) s všudypřítomnými maniaky, pobudy, trhany a sociopaty, strava sestávající převážně ze specialit ála krysa na tisíc a jeden způsob a turistické vyjížďky po nejnebezpečnějších teritoriích jsou samozřejmě započteny v ceně. Atmosféra je tam k nezaplacení! Jako průvodce po tamních pamětihodnostech se nabídl známý recidivista Snake/Plisken (Kurt Russell toho času trénující oko na roli bukanýra Rona). Tento muž dokáže uvolnit napětí skvěle načasovanou hláškou, ale žádné sáhodlouhé teze od něj neočekávejte - přeci jen je to "hustý" akční hrdina s permanentní nasraností pod kůží, za něhož firma Carpenter neručí. Součástí zábavného programu je také záchrana prezidenta USA, který nedopatřením skončil mezi vězeňskou lůzou i s cennou páskou, která může rozhodnout o osudu světa. Tato akce je však určena pouze dobrovolným účastníkům, kteří se neštítí lineárního a plytkého příběhu - a samozřejmě je za drobný příplatek. Jako ideální hudební doprovod k celému dobrodružství doporučuje sám Mr. Carpenter "synťáky" a hutný beat. Při nespokojenosti garantuje cestovní agentura Carpenter a spol., že vložený čas se nevrací. Minimálně vyústění zájezdu si ale většina zákazníků nemůže vynachválit, což je pořád lepší než hodina jízdy přeplněnou MHD. A malé upozornění na závěr: Není záhodno očekávati vonnegutovskou Grotesku, leč temný, 100% béčkový, postapokalyptický trip, který dokáže být stejnou měrou zábavný i chytrý.(12.3.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace