Útěk z New Yorku

Útek z New Yorku

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

Velká Británie / USA, 1981, 95 min

• Tyler

Tenhle film jsem viděl asi ve třinácti, a to asi bude hlavní problém. Přišlo mi to celé až moc pochmurné a vůbec celkově divné. Příběh mě nedostal...(25.9.2003)

Dej je v podstate dosť priemerný, síce neurazí ubieha to v pohode no čakal som niečo odvážnejšie, nie len dobré béčko so skvelou atmosférou, ktorú Carpenter proste vie resp. vedel.(5.6.2006)

Pánové a bývalí kolegové Bláža a Tsunami_X by mě asi sežrali zaživa, nicméně nemastný neslaný Snake Plissken nebude mou krevní skupinou. Čert vem primitivní zápletku, kdy svět stojí na pokraji atomové války, které snad můžou ještě zabránit plánované rozhovory mezi několika velmocemi. Jenže prezident Spojených států se na konferenci s důležitými dokumenty nedostane, protože padne do zajetí těžkých zločinců kdesi na izolovaném Manhattanu. Jak asi kartami zamíchá vězeň Plissken se stylovou páskou přes oko? Slušná apokalyptická atmosféra na pár desítek minut zabaví divákovy smysly. Pak bych ale čekal pořádnou akci, nekompromisní jednání nebo alespoň náznaky napětí. Bohužel Carpenter nabízí jen ticho po pěšině, lemované nezvládnutými akčními momenty. Přelomová béčková podívaná se nekoná, můžete jít v klidu spát..(26.8.2010)

• Gilmour93

Snake Plissken z Trocnova má do 24 hodin zachránit prezidenta USA, kdo ale během těch 95 minut zachrání mě? Vždyť Kurt, ač tvrdý jak týden starý chleba, ani nebyl tak Hodný, aby byl na Zlého Ošklivý.. Carpenterovo dystopické vězení svým osazenstvem spíše připomínalo ústav pro choromyslné, pětinu stopáže zabraly přelety vrtulníků, žena je tam jen kvůli hloubce výstřihu (to zase není takové překvapení) a údajně zhusta hláškující hrdina spíše drží jazyk za zuby (což naopak překvapení je). Chaotické zpracování tohoto bizarního béčka postupně otupilo můj interest a v hlavě se začaly množit dotazy. Proč tolik zvučných herců přijalo roli v téhle harlekýnské šmíře? Měl Kurt ty elastické maskáče z vietnamské tržnice? A říkali mu Snake kvůli tomu, že ten delší zbytek vytetované kobry byl tam, kde si myslím..?(2.11.2015)

Carpenterovi vždycky šla atmosféra a tady je to stejné. Všechno je takové ponuré a špinavé, zvlášť útok somráků z kanálu se mi líbil. Hodně se mi líbilo, že tu není ani miligram patosu. Kurt Russel je velice cool. Pro fanoušky postapokalyptických filmů ala "Šílený Max" solidní zážitek.(2.4.2006)