Celou noc a následující den probíhalo rozsáhlé policejní pátrání a prohledávání širokého okolí s použitím nejmodernější techniky. Když byli na několika okolních jezerech nasazeni potápěči, našli mrtvé tělo dívky v Lauřině věku. Po vytažení těla z vody se ale ukázalo, že to není Laura, nýbrž neznámá asijská dívka. Pro Lauřiny rodiče, Andreu a Ralfa Voburgovy, to znamenalo velkou úlevu, i když otec neskrýval rozhořčení z tohoto policejního omylu. Rothová doprovodila oba rodiče domů, aby si prohlédla Lauřin pokoj. Všimla si v něm na nástěnce novinového článku o dříve unesené a zabité dívce. Inspektorku zaujalo, že na obrázku je také kolo, poškozené stejným způsobem a na stejném místě jako v případě zmizelé Laury. Při návštěvě Voburgovy domácí kanceláře (Voburg pracuje doma na internetu jako burzovní makléř) vidí, že kamery sledují vnitřní bazén, ve kterém se koupou děti ze sousedství - s výjimkou jedné dívky, která je stále oblečená a sedí na břehu. Je to nejlepší Lauřina přítelkyně Karolína Wessels. Přichází překvapující zpráva, že Laura se normálně vrátila domů. Nikdo nezná motiv jejího počínání. Za tři týdny přijíždí Lauřina teta Charlotte a Laura se s ní pokouší mluvit o svém problému, teta jí však nevěří. Výsledkem je to, že Laura se ocitá v nemocnici na pokraji života a smrti (oficiální text distributora)