Na policejní prefekturu na „Nábřeží zlatníků“ v Paříži jednoho dne přichází mladá žena Catherine Muller (Renée Cosima), která vyhledá komisaře Servala (Raymond Souplex) a svěří se mu se strachem o život svého otce profesora Mullera (Noël Roquevert), jenž dostává výhružné dopisy. Policie nebere výpověď Catherine příliš vážně, ale zanedlouho Muller opravdu umírá na srdeční záchvat. Serval začne vyšetřování, zvláště když se dalším terčem výhružek rámovaných obrázkem pohřebního věnce stane Catherine. (curil)

curil

Viděno dne 24. prosince 2023 v francouzském znění na ok.ru. Nemohu si pomoci, ale tato kriminálka mi hodně   připomíná zfilmované romány Edgara Wallaceho   ze šedesátých let, které se také dostaly v   té době kupodivu do českých kin (např.   Hostinec na Temži, Tajemný mnich, Záhadný   Hector, Indický šátek, Mrtvé oči Londýna,   Zelený lučištník a další). Ač jsem velký   fanda francouzského filmu, v tomto případě   dávám větší plus západoněmeckým   filmařům, kteří využívaly v příbězích   většinou i humornou notu a vše bylo natáčeno   s nadsázkou, ale i v určité úctě k slavnému   autorovi. A také se mi líbilo, že ve filmech   vstupovali opakovaně v různých rolích   populární herci jako Klaus Kinski, Eddi Arent,   Joachim Fuchsberger, Heinz Drache, Hans Clarin,   Heinz Weiss, Karin Dor atd. ()