ricci.s

Som celkom rád, že som to videl, ale po druhýkrát by ma na to už asi ťažko niekto nahovoril. Toto je jeden z hororov, ktorý čerpá predovšetkým z originálneho nápadu. Ešte som totiž nikdy v žiadnom horore nevidel démonov v pekle modliť sa, a taktiež námet bol celkom vtipný - démonka so psom s originálnym menom Hellraiser utečie z pekla medzi ľudí, aby mohla konať Božiu vôľu, popri tom sa ešte aj zamiluje, zamorduje pár zločincov a rada si odskočí do kina na "populárny" pornofilm - proste haluz. Hlavná hrdinka vcelku znesiteľná, hudba pekná, sem tam podarené gore, ktorého však bolo dosť málo. Oproti tomu otrasné masky a poriadne odfláknutý záver, pričom práve tam som čakal nejaké poriadne vyvrcholenie. Takže čistých a neutrálnych 50%. ()

Karamanlis

Aj keď nie som naklonený kombinovaniu hororového žánru s romantickými prvkami, v Dark Angel toto spojenie ako-tak funguje, hoci ja osobne by som namiesto nejakej lovestory radšej uvítal viac drsnejších hororových pasáží, v rámci ktorých sa hlavná hrdinka Veronica prezentuje vo svojej démonickej podobe. Vyskytuje sa tu viacero absurdít, vchod do pekla sa napríklad nachádza pod bežným newyorským kanálovým poklopom, čerti sú tu vykreslení ako silne nábožensky založené bytosti, podriadené príkazom z neba a hoci kresťanský kríž im ubližuje a páli ich, majú ho ako symbol viery pokojne vystavený vo svojich príbytkoch. ()

CptPeroxid

Najde se film, u kterého lituji, že jsem ho vůbec pustil. DA: The Ascent k ním ale nepatří. Samozřejmě to není žádná divočina, spíš takový horor pro mladistvé, klidně i od 12 let. Je to o dívce, která se v pekle neshodne s tatínkem a uteče tak do lidského světa, kde se nečekané zamiluje. Prostě 2,5 / 5* ()