Přežít

Alive

Prežiť

Drama / Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 1993, 122 min

Já shodou okolností píšu těsně po komentáři k pořadu "Ano, šéfe!" a přijde mi dost drsný, abych nějakým způsobem zavtipkoval... Film je notoricky známý, tak bez vtipu. Silný, drsný, zkrátka co všechno člověk udělá proto, aby přežil....Lidojedi doleva, dietáři doprava. Celkem propracované charaktery postav a skvělý konec, i když je to relativní. Navíc recepty dost na hovno a vegani by šli do kytek po týdnu. Šněženky a machři v Andách.(8.12.2011)

Dobré - hlavně ten kanibalismus.(25.11.2007)

Kdysi jsem si tento film nahrála na VHS, mé nadšení opadlo v okamžiku, když jsem zjistila, že už se mi na kazetu nevešlo asi posledních 20 minut:) Takže, když po čase tento film opět dávali v TV, těšila jsem se, že jej konečně zhlédnu celý. I po čase jsem z něj měla stejný dojem, jako tehdy. Matně se mi pozdávalo, že je film znovu předabovaný, v čemž mě ujistilo závěrečné "v českém znění." A dabing byl také snad to jediné, co mi lehce "znepříjemňovalo" zážitek. Když někteří dabéři mluví více postav, a často ještě klidně i chvíli po sobě, dost to sráží celkovou atmosféru a nádech snímku. A zrovna v této Barrandovské verzi se vyskytoval Filip Švarc (jehož hlas mi už v mnoha případech začíná vadit) a Pavel Vondra (jeho hlas, jako jeden z mála zase patří k těm, které se mi asi nikdy nezalíbí). Každopádně je Přežít mrazivý příběh o tom, co by nikdo z nás nechtěl zažít. Někomu zde možná bude chybět větší drsnost, hloubka či šokující momenty, ale v celistvém výsledku se jedná o výborné dílo. Pokud by se mnou někde uprostřed hor hňáplo letadlo, chtěla bych tam mít borca jako je Ethan Hawke:) Svou vůlí a nezlomností by dokázal zvednout na nohy i skupinku fňukajících žáků na školním výletě, kteří si stěžují, že "už je moc horko," že "už nemůžou," nebo, že "do toho kopca prostě už nevylezou.":)(10.12.2011)

Slušný snímek, na kterém je nejvíce zarážející, že se zakládá na skutečné události....(21.1.2008)

Syrovej a drsnej snímek o snaze přežít tam, kde se to na první pohled zdá zhola nemožný. Výborně natočeno, skvělá režie a herci.(19.1.2012)