Přežít

Alive

Prežiť

Drama / Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 1993, 122 min

Tak do takové situace by se asi nechtěl dostat žádný člověk - když navíc k tomu víte, že je snímek inspirován pravdou - zamrazí vás v zádech. Dle toho, co jsem četl, film docela věrně popisuje tuto událost. Ti lidé tam v horách prožili asi neskutečně krušné chvíle, ve kterých se museli řídit pravidly přírody a zároveň museli bojovat s tím, aby si zachovali lidskou tvář nestala se z nich zvěř..(18.3.2013)

„To už ste nás mohli rovno podrezať.“ Niektorým filmom býva občas vyčítané, že príliš "tlačia na pílu", ako sa hovorí. Niekedy však býva najväčším záporom snímky práve to, že na nič ani na chvíľku netlačí, hoci by to bolo pre tempo, atmosféru a "celkovú chuť" lepšie. Ako PREŽIŤ. Je to príbeh, nakrútený podľa šokujúcej skutočnej udalosti a tak si (zrejme) tvorcovia povedali, že kanibalská realita už žiadne ďalšie tlačenie na pílu nepotrebuje. Prakticky je však Frankov dvojhodinový film nezáživný, rozťahaný a nezdravo nevýrazný a slabé herecké obsadenie (jedinou známou tvárou je nevýrazný Ethan Hawke) len definitívne potvrdzuje, že máme dočinenia s ambicióznym, no nakoniec (bohužiaľ) bohapusto priemerným filmom s premrhaným potenciálom.(22.12.2004)

Dobré - hlavně ten kanibalismus.(25.11.2007)

Tento film jsem viděl už docela dávno a dnes jsem si ho pro udělení hodnocení potřeboval více oživit. Tomuto příběhu ze skutečné události se nedá moc co vytýkat, stresové situace lidi mohou měnit a tak charaktery přeživších beru tak jak nám jsou předkládány. Jenže Alive chybí lepší technické zpracování, což je u dvouhodinového snímku trochu problém.(21.3.2010)

V horách ztroskotaní ragbisté dokazují, že láska (k životu) opravdu prochází žaludkem. A ruku na srdce, kdo by si v jejich situaci ten stejk z trenéra nedal?(6.2.2010)