Přežít

Alive

Prežiť

Drama / Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 1993, 122 min

Napínavý příběh o pádu letadla a následném pádu všech tabu. Je jasné, že já bych asi nepřežil, protože tulit se ke kamarádovi, abych se zahřál jeho teplíčkem, je mi protivné a zakousnout se do jeho prdele, abych měl taky něco v puse, je mi doslova odporné(19.1.2012)

Kdybych měl někde ztroskotat, tak bych si radši vybral ostrov v Pacifiku, než zasněžené hory. Dobrý film, ale nedokázalo mě to po celou dobu dostatečně zabavit. Několik silných momentů se tady najde a jako boj o přežití to funguje velmi dobře. Film dokáže diváka vtáhnout do děje, ale jak říkám, mě to až tak neoslovilo. 65%(3.1.2008)

S timhle filmem mam jedinej problem. Videl jsem ho kdysi davno a pamatoval jsem si ho jako hodne drsnou zalezitost a kdyz jsem si ho ted pustil znovu, tak mi to prislo jen jako takovy zajimavy horsky dobrodruzstvi, samozrejme az na ten fakt, ze to je podle skutecny udalosti, smrtma se tu nesetri a je tu to tema kanibalismu. Ale porad tu zustava hodne silnej snimek o nadeji a skvele natocenej, navic s dobrejma hercema, kde nikdo nijak nevycniva, akorat ze zacatku spis vypadali jak parta hipiku a teplousu nez jak rugbyovy muzstvo.(8.11.2008)

Dnes už tohle ztroskotání samozřejmě působí jinak, ale i tak dlouholetý spolupracovník velkého Stevena Spielberga slušně bodoval s autenticitou a syrovostí. Pomohli mu s tím slušní herci a vlastně i fakt, že tehdejší tragické události rekonstruoval zhruba tak, jak se skutečně staly. V televizi klasika.(13.10.2015)

Tak do takové situace by se asi nechtěl dostat žádný člověk - když navíc k tomu víte, že je snímek inspirován pravdou - zamrazí vás v zádech. Dle toho, co jsem četl, film docela věrně popisuje tuto událost. Ti lidé tam v horách prožili asi neskutečně krušné chvíle, ve kterých se museli řídit pravidly přírody a zároveň museli bojovat s tím, aby si zachovali lidskou tvář nestala se z nich zvěř..(18.3.2013)

• - Scéna havárie se natáčela devět dní. Většina herců ke konci dnů plných natřásání se na simulátoru musela užívat léky proti nevolnosti. (Morien)

• - Jména těch, kteří zemřeli, byla ve scénáři změněna - s výjimkou Parradovy sestry Susany a matky Eugenie a manželky Javiera Methola Liliany. (Morien)

• - Otevírací a závěrečnou scénu, kdy se k nehodě vyjadřuje John Malkovich jako Carlitos Paez, napsal pro film právě skutečný Carlitos. (Morien)