Přežít

Alive

Prežiť

Drama / Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 1993, 122 min

Film byl natočen na základě skutečných událostí. To je důvod, proč tomu prostě dávám plný počet. Hodně silný příběh o skupince lidí, která havaruje uprostřed hor. Přiznávám, byly tam slabší momenty, ale cítil bych se provinile, kdyby mé hodnocení bylo menší. Už jen z úcty k těm mrtvým.(14.6.2008)

Nemám nějaký pocit výjimečnosti. Jen pěkný film, který jednou do roka okupuje naše televize. ostudu nedělá, ale okouká se to.(5.2.2011)

Opravdu mrazivý filmový zážitek, kterému na působivosti dodává nálepka: podle skutečné události.(15.1.2006)

V horách ztroskotaní ragbisté dokazují, že láska (k životu) opravdu prochází žaludkem. A ruku na srdce, kdo by si v jejich situaci ten stejk z trenéra nedal?(6.2.2010)

-"Co je pro tebe důležitější, ragby nebo holky?" -"Holky. A pro tebe?" -"Holky." -"Ale když hrajem, nejdůležitější je ragby." -"Jo, protože holky se dívaj." Dozajista nevhodný citát, který absolutně nevyjadřuje podstatu tohoto filmu, ale ten zbytek byl na mě až příliš krutý a sugestivní, takže bych na něj nerada vzpomínala.(4.9.2008)

• - Film se natáčel chronologicky, což je u filmů s podobnou stopáží neobvyklé. Záměr tvůrců byl věrohodněji vytvořit atmosféru mezi trosečníky. (Morien)

• - Děj filmu se odehrává v jihoamerických Andách, ale natáčelo se u lyžařského městečka Panorama v kanadských Kordillerách. Proto neodpovídá pohyb slunce na nebi, když si postavy ukazují, kterým směrem je západ. (Morien)

• - Spoiler: Za lidské maso ve filmu suplovala převážně krocaní kůže. (Morien)