poster

Před úsvitem

 • USA

  Before Sunrise

 • Slovensko

  Pred úsvitom

Romantický / Drama

USA / Rakousko / Švýcarsko, 1995, 97 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jossie
  *****

  Tenhle film je jeden velký rozhovor, setkání dvou mladých lidí, kteří se během jediného večera tak sblíží, že je pro ně hrozně těžké se rozloučit. Velmi dobrý je tady především Ethan Hawke, jeho Jess je nádherně rozpačitý, nejistý a zamilovaný, prostě přesně takový, jako když potkáte někoho, na kom vám opravdu záleží a tolik se bojíte něco pokazit, že radši neděláte nic.(14.11.2005)

 • Kaka
  ****

  Dva neznámí lidé se náhodně potkávají, tráví spolu celý den (a noc) a poté přichází ta kritická chvíle, kdy se musejí rozejít. Ovšem zatímco se Before Sunset odehrává jen ve dne a v krásně romantické Paříži, tak Before Sunrise se odehrává (pravděpodobně ta nejmarkantnější změna) v noci. Avšak ať už to byla světélkující večerní Vídeň či prosluněná romantická Paříž, tak herci, scénář i kamera se povedli na jedničku. Ethan Hawke a Julie Delphy jsou fantasticky sehraní. Je pravda, že je tento a i druhý film jen a jen konverzační, ale je natočen tak zaníceně a s tak osobitým stylem, že se prostě nemůže nelíbit. Navíc nepostrádá vtip, inteligenci a přirozený šarm.(23.2.2005)

 • Rosomak
  *****

  Romantika ve stylu evropského artu.(4.1.2009)

 • igi B.
  *****

  Takový milý film. Milý malý film. A přitom velký obsahem, sdělením o jedné lásce >na jednu noc< ;-) . . . Jasně, dá se říci, že jde jen o takové tlachání (s troškou toho něžného "šoustání" na závěr :-) dvou středostavovských dětí z dobrých rodinek, s problémy typickými pro tuhle >nezávislou< mládež blahobytného světa, co si jen tak bezstarostně žije a studuje a cestuje a užívá a jednou bude stejně konformní, jako jejich rodiče, vůči kterým se snaží vymezit. Ale teď jsou mladí, samozřejmě krásní a plní ideálů a citu, který ještě nestačil žitím okorat. A ten příběh tohoto jednoho setkání je uvěřitelný, neobyčejně příjemně komorní - a s vyhlídkou šťastného pokračování vlastně jeví se nakonec tenhle film i krátký. Prostě je to JENOM jeden malý možný příběh... . . . A co říct na závěr? Jak je to možné? Jak to, že někomu to jde? Natočit s minimem prostředků takhle poutavý a výborný film. Se skvělými herci, kteří ani moc hrát nemusí, protože ten příběh si svou atmosféru nese sám. Výborně!... - - - P.S. Viz: http://www.csfd.cz/film/161609-pred-soumrakem/(21.6.2006)

 • Tom Hardy
  *****

  Letmý pohled, trochu spocené ruce a jeden krůček navíc, ke kterému se většina z nás nikdy neodhodlá. Je to bláznivé a naivní, ale takové už „mladé lásky“ bývají. V podání Ethana Hawkea a Julie Delpy je to navíc velmi upřímné a přirozené, protože ti dva skutečně vypadají, že si mají co říct. Vzácná nepřikrášlená chemie, která své pouto nečerpá z jednotlivců, ale ze souhry. Takhle vypadá skutečné životní „once“…(7.7.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace