poster

Před úsvitem

 • USA

  Before Sunrise

 • Slovensko

  Pred úsvitom

Romantický / Drama

USA / Rakousko / Švýcarsko, 1995, 97 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tsunami_X
  **

  1 nesympatický a na první pohledl oslizlý Američan + 1 neatraktivní, asexuální, nevýrazná, přemoudřelá a otravná francouzská intelektuálka + 2 hádající se frickové + 1 město plné odpůrců Temelína, kteří hovoří plynně anglicky + 1 jedna noc plná bezdomovců smolících básně, žebrajících věštkyní a podobné verbeže = 1 k smrti nudný, neuvěřitelně papírový a neskutečně dlouhý dialog. (+ duševně nemocný barman a chemie rovnající se nule)(21.2.2007)

 • Slasher
  ***

  Nevšední romantika narvaná do jednoho jediného dne ve vlaku a procházení se noční Vídní. Padnutí si do oka, povídání O VŠEM včetně takových těch zábavných vzorců a všedností, první polibek, zmatenost, atd., prostě takový ten krásný začátek s deadlinem v devět ráno na nádraží. Příběh (zdánlivě?) osudové nahodilosti a instantního souznění, tedy jedné z těch věcí, které dělají život tak hezky nevyzpytatelným. Problém co jsem měl já, tak sice nesympatie s Julie Delpy a upřímně, ani Hawke mi zde příliš nevoněl. A jelikož oni dva tu znamenají vše, na té zamilované vlně jsem se nesvezl tak úplně. Navíc nad tím vším visí stín mé vlastní zkušenosti a jistá nedůvěra. I když, co si budeme povídat, spadl bych do toho stejně tak. Ale to je jedno... Fajn film, jsem celkem zvědavý na 10 let poté...(5.5.2013)

 • novoten
  *****

  Těžko popsatelná nádhera, ve které není místo pro cyniky. Stačí se jen trochu vcítit to obou postav a nechat v sobě rozeznít nádherný pocit. Nemůžu říct, že bych zažil přesně něco takového, možná snad jen vzdáleně to připomínajícího. Přesto to můj zážitek povzneslo až k hranicím dokonalosti. Herci jsou pouze tři - Ethan Hawke, Julie Delpy a Vídeň. A jedná se o jednu z nejpřirozenějších trojic, která kdy na plátně byla. Takový film jsem si vždycky přál vidět.(30.1.2006)

 • xxmartinxx
  *****

  Krásný film. Během sledování jsem si tak nějak uvědomil, že takovéhle minimalistické majstrštyky by mohly vznikat i u nás... Proč tomu tak není? Škoda mluvit. Jednoduché, působivé, svým způsobem i originální.(3.5.2011)

 • robbiee
  ***

  [imdb: 8.0/10] | me: Je to jednoznačne svojské a jedinečné. Nápad je zaujímavý, Viedeň mám rád a duchaplné rozhovory sú mnoho krát zaujímavé a príjemné. Ale, ... ale hlavná predstaviteľka (podľa mňa) do tohto konceptu veľmi nepasuje, pôsobí veľmi dokonalo, čisto, jemne, ... pripomína mi panenku Máriu :) a preto aj mnohé vety a názory v jej podaní mi neprídu autentické. Zase na druhej strane má film mnoho pekných miest a dialógov, kedy sa táto dokonalá čistota hlavnej predstaviteľky hodí. Určite by som si však vedel predstaviť inú herečku na jej mieste, ktorá by v oboch polohách pôsobila vhodne a pri ktorej by som veril, že to čo vraví je vždy aj uveriteľné. V celku je to však úplne iný (veľmi svojský) pohľad na romantický film - a to ma na ňom zaujalo. (3 a pol *) Uvidíme, čo prinesie Before Sunset .... :)(9.4.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace