poster

Halloween

 • český

  Předvečer svátku Všech svatých

 • anglický

  Halloween

 • slovenský

  Halloween: Predvečer Sviatku Všetkých svätých

Horor / Thriller

USA, 1978, 91 min (SE: 101 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • xxmartinxx
  ****

  Vidět to v době vzniku, nejspíš by to bylo jiné. Ale čistě subjektivně nedokážu takhle zpětně oceňovat kvality něčeho, co bylo tolikrát citováno, kopírováno a dorovnáváno. Takže poctivý film a čistá práce, ale bez hlubších stop.(6.6.2012)

 • Rogue
  *****

  Druhý nejlepší Carpenterův film, nejlepší film Halloweenské série a Michael Myers s kuchyňským nožem... co vic chtit?(23.10.2002)

 • Slasher
  *****

  The night HE came home! Absolutní horor. A pro mne nejlepší co jsem viděl. Snad mám radši H20, ale možná je to i tím, že jsem ho viděl dřív než první díl. Snad jedinou výtku bych měl k Jamie Lee Curtis, která je sice výborná, ale šeredná:) Vlastně mi sama připomíná Michaela v jeho masce (což byl možná účel). Rozhodně ve čtyřiceti vypadala dvakrát lépe... Abych se vrátil k filmu - děsivý, atmosferický, a hlavně brilantní po zvukové stránce, podobně jako Noční Můra v Elm Street. A naprosto geniální je maska hlavního hrdiny, kam se hrabe "jenom" geniální Jason Voorhees. 10/10 - základní kámen typického slasheru a novodobého hororu. (historie série)(31.3.2006)

 • viperblade
  *****

  Tak konečně jsem se zakousl do dalšího hororové legendy. Po Freddym a Jasonovi jsem usoudil, že přišel čas na Michaela Myerse. A musím říct, že film mě opravdu nezklamal, právě naopak, myslím, že je to jeden z nejlepších (slasher) hororů, které jsem kdy viděl. Atmosféra, hudba, herecké výkony - vše na špičce. Nejvíce mě potěšil záběr, kdy Jamie Lee je v popředí, za ní nic, jen tma a najednou, pomaličku se začne objevovat bílá maska… Je zbytečné psát cokoliv k takové legendě, jakou Halloween nepochybně je. Takže, zkrátka a dobře, lahůdka. 100 %.(26.6.2013)

 • movie
  ****

  Ne...nebyl jsem při sledování Halloweenu napjatý jak struna, ale 4 hvězdy hlavně za to, jak dokonale to Carpenter natočil!(17.8.2002)

 • - V pokoji Laurie (Jamie Lee Curtis) leží stejná loutka, jakou u sebe Laurie má ve filmu Halloween: Zmrtvýchvstání (2002). (JasonIX)

 • - V roce 2006 byl vybrán k uchování v United States National Film Registry by the Library of Congress jako kulturně, historicky a esteticky významný film. (Chatterer)

 • - Spoiler: Myers (Tony Moran) uškrtí Annie (Nancy Kyes) v autě před domem, její tělo následně odnese dovnitř a auto zůstává na místě. Když však později přijede Lynda (P. J. Soles) s Paulem (John Carpenter), žádné auto před domem nestojí. (Keytt)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace