Halloween

Halloween

• slovenský

Halloween: Predvečer Sviatku Všetkých svätých

Horor / Thriller

USA, 1978, 91 min (SE: 101 min)

Fantastický motiv, jen to slyšíte a už vám běhá mráz po zádech a výborná atmosféra celého filmu, dobré lekačky, takže vesměs samá superlativa, ale mně osobně malinko vadí, když je ten hlavní parchant nesmtelný. Já mám radši ty, co se dají zabít.(12.4.2008)

Pure Evil. Fear itself. Michael Myers. Jeden z nejdůležitějších filmů v historii žánru spolehlivě zaujme a funguje i dnes, což se o mnoha jeho pokračovatelích říci nedá. Osobně bych sice uvítal více vražd, ale snižovat kvůli tomu hodnocení by byl nesmysl. Horror movie of the year(15.8.2007)

• monolog

Herecky možná dobrý a někdy i kamerou, jenže to je tak všechno. Ne že bych čekal kdovíjak inteligentní skvost, ostatně jsem viděl pár novějších pokračování, takže jsem tušil, v jakým stylu to bude, ale nedostal jsem ani říkanku pro retardovaný děti. Zabíjet jen tak, bez důvodu, s maskou a stále dokola, to se může stát kultem jen v Americe nebo v něčem z Ameriky vzešlým. Neříkám, jsou určitě lidi, kteří zabíjejí pro radost, ale z Mikea ta radost prostě cítit není. Vlastně jediný, co je tu trochu lepší je atmosféra, kterou zase vytváří docela hutná hudba. Jenže ta atmosféra je na můj vkus až příliš natahovaná a zdlouhavá a po prvních pár zajímavých úvodních scénách je to plytká idiotská blbina. Že to někdo natočil se nedivím, natočili už pořádnou snůšku kravin, ale že se z toho stal takovej kult osobnosti, to nepochopím.(9.5.2006)

• RHK

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire.(11.1.2010)

(1001) Sladké sny jsou vyrobeny z tohoto.(5.7.2012)

• Nancy Kyes