Halloween

Halloween

• slovenský

Halloween: Predvečer Sviatku Všetkých svätých

Horor / Thriller

USA, 1978, 91 min (SE: 101 min)

Ne...nebyl jsem při sledování Halloweenu napjatý jak struna, ale 4 hvězdy hlavně za to, jak dokonale to Carpenter natočil!(17.8.2002)

Zápas Jamie Lee Curtisová vs. Michel Myers skončil technickým KO ve třetím kole, ve prospěch Jamie. Btw Michael Myers fakt dobře dejchá.(1.12.2006)

The night HE came home! Absolutní horor. A pro mne nejlepší co jsem viděl. Snad mám radši H20, ale možná je to i tím, že jsem ho viděl dřív než první díl. Snad jedinou výtku bych měl k Jamie Lee Curtis, která je sice výborná, ale šeredná:) Vlastně mi sama připomíná Michaela v jeho masce (což byl možná účel). Rozhodně ve čtyřiceti vypadala dvakrát lépe... Abych se vrátil k filmu - děsivý, atmosferický, a hlavně brilantní po zvukové stránce, podobně jako Noční Můra v Elm Street. A naprosto geniální je maska hlavního hrdiny, kam se hrabe "jenom" geniální Jason Voorhees. 10/10 - základní kámen typického slasheru a novodobého hororu. (historie série)(31.3.2006)

Rozpočet $325,000Tržby USA $47,000,000Tržby Celosvetovo $60,000,000/75%/(19.7.2005)

Napínavý v každém okamžiku a přitom s minimálními náklady. Stačí jedna ulice utopená ve tmě, strašidelné datum, nečitelná postava, výrazný hudební motiv a zručný režisér. Výborné lekačky zavání skatolem, děj diváka vcucne jako černá díra, je to zkrátka parádní a kultovní horor, který navíc obsahuje odkaz na Carpenterův další slavný majstrštyk... 325 tisíc dolarů(rozpočet)/47 miliónů dolarů(výdělek v USA)(9.2.2008)