Bílý tesák

Scénografie:

Michael S. Bolton

Kostýmy:

Jenny Beavan

Hezký film s výbornými záběry a zvířecími i lidskými hereckými výkony. Doplněn slušivou hudbou Basila Poledourise.. Pro mě nadprůměrným způsobem odvyprávěný příběh o Bílém Tesákovi.(2.1.2011)

Niesom žiadnym stabilným čitateľom dobrodružných románov, každopádne „Biely tesák“ Jacka Londona je beletristickou klasikou. Vzniklo toľko jej filmových adaptácií, že sa mi to už ani nechce rátať (viď. OSTROV POKLADOV či BÚRLIVÉ VÝŠINY) a táto je síce len "ďalšou v poradí", zato aspoň poctivou. Značka Walta Disneyho síce predznamenáva absenciu krvi, sexu, nadávok a „ostrejších hrán“, na strane druhej je zárukou kvalitného finančného zázemia, takže nie je núdza o pôsobivú výpravu, dobré akčné scény, kvalitnú prácu so zvieratami a sem-tam zakopnete o mladú hviezdičku (Ethan Hawke) a ešte nečastejšie o starú známu tvár (Bror zo SPOMIENOK NA AFRIKU).(4.8.2007)

Čo viem, najmenej jeden z mojich predkov išiel na Aljašku za zlatom, takže film tohoto typu som chcel vidieť. Skvelý príbeh, nádherná drsná príroda a úžasný príbeh lásky človeka a zvieraťa a tiež priateľstvo medzi mladším a starším mužom. Zas, ale zo stoličky radosťou ma to nedvihlo, aby som pravdu povedal, boli tam veci, čo na týchto filmoch nemám rád. Či už naivný chlapec alebo trápni vagabundi. Minimálne 70% si to zaslúži.(29.12.2011)

Pohodová dobrodružná klasika se závěrečnou titulkovou agitkou. Mladičký Ethan Hawke byl fajn. Zajímavé kam se pak ubírala jeho herecká kariéra. Každopádně víra jím ztvárněné postavy Jacka, taky naivita, ale přitom všem snaha žít podle svých zásad byla fajn. Bílý Tesák měl docela pohnutý osud, knihu jsem kdysi dávno taky četl, ale už si z ní nic nepamatuji. Zvířecí scény byly dosti dobré, to se mi líbilo. A Klaus Marai Brandauer sympatický herec se vším všudy, který do role zkušeného zálesáka ve světě zlatokopské horečky perfektně zapadnul. K tomu ta krajina a pohodové pojetí, které možná působí chvílemi příliš televizně, ale mně se to poměrně líbilo. 7/10(6.4.2014)

Klasický příběh o přátelství vlka (napůl pes napůl vlk) a neohroženého mladíka v jednom z nejlepších filmových zpracování.(26.1.2014)