Bílý tesák

Scénografie:

Michael S. Bolton

Kostýmy:

Jenny Beavan

Snímek o lidskosti, lásce ke zvířeti v krutých podmínkách nelidské Aljašky.(25.5.2010)

Rozpočet $14miliónovTržby USA $34,793,160Tržby Celosvetovo $-(13.5.2010)

Jeden z najoblúbenejších filmov môjho detstva. Stále ho mám veľmi rád. Moja obľúbená scéna je s medveďom Bartom (hrá famózne, na Oscara! :o))(1.9.2007)

Pohodová dobrodružná klasika se závěrečnou titulkovou agitkou. Mladičký Ethan Hawke byl fajn. Zajímavé kam se pak ubírala jeho herecká kariéra. Každopádně víra jím ztvárněné postavy Jacka, taky naivita, ale přitom všem snaha žít podle svých zásad byla fajn. Bílý Tesák měl docela pohnutý osud, knihu jsem kdysi dávno taky četl, ale už si z ní nic nepamatuji. Zvířecí scény byly dosti dobré, to se mi líbilo. A Klaus Marai Brandauer sympatický herec se vším všudy, který do role zkušeného zálesáka ve světě zlatokopské horečky perfektně zapadnul. K tomu ta krajina a pohodové pojetí, které možná působí chvílemi příliš televizně, ale mně se to poměrně líbilo. 7/10(6.4.2014)

Dobrodružný příběh, jež netřeba dlouze popisovat. Příběh o přátelství chlapce a vlka zná snad každý a ve mně zanechal jen ty nejlepší pocity. Zajímavosti: Při útoku medvěda hrál E. Hawke tak věrohodně, že si třikrát nadělal do kalhot. :-) 75%(27.12.2008)

• - Kríženec psa a vlka Jed si zahral aj v známom sci-fi horore Vec (1982), kde bol "krížencom" psa a mimozemšťana. (MikaelSVK)

• - Z filmu je patrné, že filmaři použili více vlků, kteří hráli Bílého tesáka. V některých scénám se mění barva jeho očí ze šedozelené na hnědou. (MartinM)

• - Natáčanie filmu prebiehalo na Aljaške, v okolí Hainesu a Skagway. (MikaelSVK)