poster

Něžné sestřenice

  • Francie

    Tendres cousines

  • SK název

    Nežné sesternice

Romantický / Drama / Erotický

Francie / Západní Německo, 1980, 92 min

Režie:

David Hamilton

Komentáře uživatelů k filmu (7)

  • Kulmon
    ***

    Všichni chlapi z blízkého okolí odejdou do války a na statku zůstane pouze 14letý chlapec a příroda začne dělat své. Všechny jeho sestřenice, sousedky i posluhovačky pěkně svrbí a tak jim ho pučí ke hraní. Celkem neškodný eroťák. Herci v hlavní roli bylo skutečně 14, to by se mi taky líbilo.(29.6.2009)

  • Flipper
    **

    Eroťák, ktorý sa chce hrať na akúsi sociálnu zlátaninu bez zmyslu. Skrátene by sa dalo povedať, že vidíme akýsi dej, aby sa posledných 20 minút mohlo ukázať akési tabu. To je v tomto prípade také, že 14 ročný fagan dostane namiesto hračiek nadržané ženské a spoznávanie tela môže začať. Ak však to bol hlavný úmysel, je to poriadna pochabosť, lebo lepšie scény sa dajú nájsť v hociakom porne. Preto je to len akýsi nedotiahnutá blbosť, na ktorej najkrajšia vec je asi zmyselná francúzština. (a samozrejme pár nežných sesterníc).(5.1.2010)

  • castor
    ***

    Nic, co by posílilo váš vztah ke kinematografii, jen velmi precizně zkomponovaný příběh o čtrnáctiletém chlapci Julienovi, který se seznamuje s taji sexuality. Režisér David Hamilton vzešel z profese módního či aktového fotografa a softerotickým snímkem Tendres Cousines nikterak neuráží, jen ve svém kýči snoubí dospívající nevinnost s právě se probouzejícím zájmem o opačné pohlaví. V úmyslně rozostřených pastelových barvách sledujeme příběh hocha, který se stane horkým zbožím na rozlehlém statku po odjezdu všech mužů do války.. postel, seno, louka – a žádný „bobr“ se mu nevyhne..(26.8.2009)

  • Siegmund
    **

    Film, od kterého jsem si celkem hodně sliboval. Skutečnost však za mým očekáváním silně pokulhávala. Podle mne chtěl režisér natočit erotický film. Aby však netočil jen erotické scény, pokusil se je propojit nějakým dějem. Bohužel nesmírně plytkým. Přitom se při tak zajímavém tématu, jakým touha po prvních sexuálních zkušenostech bezesporu je, nabízí bezpočet variant, jak touhy a očekávání mladých aktérů děje zobrazit; případně jak vyjádřit jejich nenaplnění. Nemilým překvapením pro diváka může být i skutečnost, že obraz filmu je z uměleckých důvodů a z důvodu speciálního režisérova stylu záměrně rozostřen. Jinými slovy: film s nijakým dějem a neostrým obrazem. Za zmínku stojí, že v době natáčení filmu bylo Julianovi [Žilienovi] (Thierry Tevini) ve skutečnosti dokonce o něco méně než ve filmu. (sobota 17.10.2009)(5.6.2008)

  • Vančura
    *

    Protivně užvaněný film, který na mě působil amatérským, téměř až diletantským dojmem. Nikde žádný náznak příběhu ani psychologie postav, místy nechtěná komičnost a prapodivné balancování mezi několika žánry. "Něžné sestřenice" jsou jakýmsi (pseudo)poeticko-historickým softpornem, které se snaží jednu chvíli zabrnkat i na vážnou strunu. Fungujícího poetična i erotiky je zde však pomálu, nemluvě o absenci jakékoli tvůrčí invence ze strany herců i scénáře. "Něžné sestřenice" snesou srovnání s podobně laděným snímkem J. Jireše "Helimadoe" z r. 1992, Jireš však nad Hamiltonem vyhrává na celé čáře. Ve výsledku je tento film těžká nuda, u které jen těžko nacházím jiné klady než pár záběrů na hezké holky, což přiznávám i byla hlavní motivace, proč jsem si tuto blbost pustil :) Z rozmazané kamery filmu mě ale teď bolí oči, a tak jediné, co mohu každému doporučit, je obloukem se tomuto nepodařenému filmu vyhnout.(11.6.2011)

  • Antonius
    ****

    Celkem příjemná, jemně erotická oddechovka o milostném dospívání patnáctiletého Juliena (Thierry Tevini), který je zamilovaný do své o rok starší sestřenice Julie (Anja Schüte). Nejdříve si ho ženy a dívky na rodinném statku moc nevšímají, ale pak začne válka a všichni dospělí muži odejdou na frontu...(4.4.2005)

  • Insspektor
    ****

    Žiadne geniálne dielo - iba krásne ženy, kúzlo francúzskeho vidieka, obdobie 2.sv. vojny a štipka humoru. Tak to môžem a odporúčam.(12.1.2012)