zeyer

Roy Black (1943-1991) patří k nejznámějším představitelům německého šlágru. Typově odpovídal Karlu Gottovi, který pro německý trh vystupoval s částečně odlišným repertoárem než v ČSSR; Karel Gott tam více zapadal do škatulky šlágr, přičemž Němci toto označení nemyslí pejorativně, ale šlágr si povětšinou masově užívají. Roy Black začal svou kariéru romantickými písněmi a přes noc se stal hvězdou a idolem ženských srdcí, posléze i srdcí babičkovských, když nazpíval duety s dětskými zpěváky, např. s Anitou - Schön ist es, auf der Welt zu sein. Vedle miliónového ženského publika měl i fanoušky-muže, kteří logicky tvořili menšinu. Bohužel zpěvák popularitu nezvládá. Když zájem opadá, nedokáže zabojovat. Stres řeší alkoholem, ocitá se na šikmé ploše. Psychické problémy narůstají, pěvec se cítí zneužit hudebním průmyslem a má dojem, že fanouškům jen něco předstírá. Ani jeho partnerský život není harmonický (napadá mne určitá paralela s Falcem a Deanem Reedem). Nejhorší moment kariéry je, když podnapilý a pod prášky vrávorá na jevišti. Když se zdá, že z pověstného dna se přece jen zvedne a rozjede comeback, přichází smrt. Film působivě vypráví o tom, jak šoubyznys rozdrtí duši citlivého člověka na kousíčky. ()