poster

Hvězda života (TV film)

Pohádka

Česko, 1998, 55 min

 • LadyPupu
  *

  Znám spoustu horších pohádek, ale taky spoustu o dost lepších pohádek. Zlatý pohádky z papundeklovýho studia 80. let. V těch se sice při rychlejším pohybu třásly papírový šišky na papírovejch stromech, ale aspoň ty dialogy byly úměrný cílovce (dětem). Tady se řeší dokola hvězdy a slepota, hvězdy a slepota, hvězdy... Jedna * za hudbu. To je moje srdeční záležitost.(13.12.2015)

 • Terva
  ***

  Obsahově je to teda hrozný, ale má to naprostu úžasnou hudbu a nádherné kostými.(28.9.2012)

 • kocik1
  *

  Zvláštní, že tím pravým je vždycky někdo krásný, jedno, zda myslivec či Honza. Jakoby ti oškliví neměli šanci ani v pohádce.:-) / Nejasná pohádka nejasných motivací a nejasného konce. Tak vlastně aspoň že tomu mysliveckýmu to slušelo.:-)(17.12.2016)

 • otík
  **

  Exteriérová, tak trochu sci-fi pohádka o království, kam přichází podlý hvězdář, aby se spolčil s další proradnou osobou v království. Ti pak pošlou krále do bitvy, kde má přijít o život, jeho dcera oslepne a její milý, místní myslivec, by měl být sprovozen ze světa. Ale láska je mocná čarodějka a díky ní se dá dostat i do království hvězd a tam za svou milou bojovat. Pro děti tato pohádka moc není, spíše pro dospěláky, na ty je ale zase docela nudná. Podprůměr. Hudba: vážná hudba skladatelů Bacha, Albinoniho, Pachelbela, Marcella, Vivaldiho a Vejvanovského.(17.1.2013)

 • honajz
  **

  Vůbec, ale vůbec jsem nechápal motivace postav. Nevěděl jsem, oč jde Vetchému, a on sám chvílemi vypadal, že neví, oč mu má jít, král netušil, jestli má bojovat, nebo ne, princezna netuší, jestli má myslivce ráda, nebo ne, protože jinak by příběh byl jasný už na začátku... Postavy se chovají jako loutky bez vlastní vůle, tam, kde je nutná akce, pasivně čekají, nebo dokonce slepě (vtip! :-)) věří chlápkovi, kterého podezírají. Mankote, a svatá prostoto! Druhá část je jak z jiného vesmíru, chvílemi připomíná Nekonečný příběh (pamatujete, jak bylo nutno projít branou mezi sfingami?). Sice je hezké, že pohádka děti vychovává hudbou skladatelů vážné hudby (možná jen byla levnější, než platit skutečného skladatele), ale celkově to chtělo možná trochu větší nadhled a humor.(18.2.2015)

 • - Zámkem, který byl v pohádce sídlem královské rodiny, je ve skutečnosti středočeská Kačina. (Olík)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace