Hvězda života (TV film)

Pohádka

Česko, 1998, 55 min

Překvapuje mne zdejší tragické hodnocení. Když nic jiného, má tahle pohádka vážnějšího ražení dokonalou empírovou stylizaci, alespoň co se kostýmů a architektury týče. Všudypřítomný barokní hudební doprovod se sem příliš nehodí, ale to zas tolik nevadí.(29.8.2007)

Obsahově je to teda hrozný, ale má to naprostu úžasnou hudbu a nádherné kostými.(28.9.2012)

• PollyJean

Taky dost dobře nechápu zdejší hodnocení, viděla jsem spoustu mnohem horších pohádek. Tato sice není žádný zázrak, ale je kostýmně i exteriérově velmi zdařilá, herecky celkem slušná a kameramanovi se občas povedlo (pokud tedy zrovna nesnímal postavy naproti oknu) vykouzlit i atmosféru. Co je na zabití - scénář, který si neujasnil, co vlastně která postava cítí a vyjadřuje (princezna je chvíli emancipovaná divoška, pak intelektuálka a pak naprosto pasivní oběť, astrolog je chvilku velký intrikán, pak bezmocná loutka a nakonec zničehonic umře) a pak hlavně režie, kdy má člověk při sledování střihů pocit, že musely často zásadní pasáže děje vypadnout.(7.9.2009)

• LadyPupu

Znám spoustu horších pohádek, ale taky spoustu o dost lepších pohádek. Zlatý pohádky z papundeklovýho studia 80. let. V těch se sice při rychlejším pohybu třásly papírový šišky na papírovejch stromech, ale aspoň ty dialogy byly úměrný cílovce (dětem). Tady se řeší dokola hvězdy a slepota, hvězdy a slepota, hvězdy... Jedna * za hudbu. To je moje srdeční záležitost.(13.12.2015)

• topi

Škoda počítačových efektů, které celou pohádkovou inscenaci srážejí dolů. Jinak i příběh je chvílemi docela zmatený. Naopak nejlepší složkou filmu je použitá hudba skladatelů Vivaldiho, Bacha, Vejvanovského a dalších.(13.12.2015)