Hvězda života (TV film)

Pohádka

Česko, 1998, 55 min

Překvapuje mne zdejší tragické hodnocení. Když nic jiného, má tahle pohádka vážnějšího ražení dokonalou empírovou stylizaci, alespoň co se kostýmů a architektury týče. Všudypřítomný barokní hudební doprovod se sem příliš nehodí, ale to zas tolik nevadí.(29.8.2007)

Vážněji laděných pohádek u nás tolik nevzniká, cením si proto každého takového pokusu. Škoda, že provedení nestačí námětu, hlavní zbraní v navozování pocitů u diváka tak zůstává především hudba velikánů Händela, Pachelbela a dalších. Dialogy i postavy by zasloužily trochu více péče, ale jinak to není rozhodně tak podřadné, jak by vyplývalo z momentálního hodnocení. Jo stejně jako jezinka jsem si všiml, že ústřední pár si o rok později prohodil slepotu v pohádce Ošklivá princezna.(13.12.2015)

• LadyPupu

Znám spoustu horších pohádek, ale taky spoustu o dost lepších pohádek. Zlatý pohádky z papundeklovýho studia 80. let. V těch se sice při rychlejším pohybu třásly papírový šišky na papírovejch stromech, ale aspoň ty dialogy byly úměrný cílovce (dětem). Tady se řeší dokola hvězdy a slepota, hvězdy a slepota, hvězdy... Jedna * za hudbu. To je moje srdeční záležitost.(13.12.2015)

Variace na pohádku o Popelákovi, kdy myslivec morganatickým sňatkem, hned poté, co přišel Hvězdnou dráhou ke své Hvězdě, k titulu přišel. Vzhledem k představitelům hlavních rolí a k tématu slepoty, nemůže se divák zbavit pocitu, že se tu někdo inspiroval Esmeraldou, táž dvojice jen o rok později hrála opět partnerskou dvojici, kde jeden je slepý (Ošklivá princezna). Nemohli by hrdinové přicházet o něco jiného, než o zrak? Představte si myšlenku pohádky, kde by hlavní hrdina byl třeba kastrát, nebo by potřeboval ledvinu ... Ovšem smrtelná byla scénka, když si myslivec povídal se svou halucinací. Miluju užvaněné bludy. A bez ironie - klasiku v pohádkách mám ráda.(3.11.2012)

• kocik1

Zvláštní, že tím pravým je vždycky někdo krásný, jedno, zda myslivec či Honza. Jakoby ti oškliví neměli šanci ani v pohádce.:-) / Nejasná pohádka nejasných motivací a nejasného konce. Tak vlastně aspoň že tomu mysliveckýmu to slušelo.:-)(17.12.2016)

• - Zámkem, který byl v pohádce sídlem královské rodiny, je ve skutečnosti středočeská Kačina. (Olík)