Jsou mezi námi

Oni žijú!

Sci-Fi / Thriller / Horor

USA, 1988, 93 min

• ScreamJay

Od Carpentera jsem čekal daleko víc. They Live se snaží o to vyrovnat se jeho klasikám, ovšem to co bylo klasikám vlastní, tedy postupné a mrazivé napětí, to se tady úplně vytrácí. Film jako by se snažil zařadit do první třídy, ale přitom se tváří jako nejzarytější béčko. Herecky to není žádná sláva, leckdy mi připadalo, že se herci na filmu teprve hrát učí a v očekávání dobré známky od pana rejži dělají ve své topornosti maximum. Ale z oschlého salátu žádnou šťávu taky nevymačkáte. Nápad s brýlemi jenž vidí pravou identitu maskovaných ufounů není vůbec zlý, dokonce i provedení samotné, ale na tomhle celý film neutáhnete. Celkově tak jde o poměrně velké zklamání a závěr v budově televitní stanice už opravdu béčkoidní polovičatost nezapře. Je to velká škoda, ale na víc jak 2 usmolené hvězdičky to nebude.......(3.8.2004)

• Chupacabre

Na tehdejší dobu dobré, ale dnes už to ani John Carpenter nezachrání.(9.12.2007)

Film s presahom a s myšlienkou, facka do tváre konzumnej spoločnosti, korporácií a vlastne celého toto brainwashingu reklám, ktorým sme obklopení. Vtipná satira, trefná alegória a dokonca aj sebaparódia hlavného hrdinu. Také okuliare by sa hodili všetkým.(23.12.2013)

• PetrPan

Úlet Johna Carpentera, naivní , ale vcelku zábavný snímek s brýlema, "zombie-ufonama", jednou skvělou (zcela nelogickou:) pouliční bitkou a fuckem na konci:)(24.11.2011)

jedna z nejkultovnějších carpentrovin.totálně jednoduchý,ale perfektně natočený scénář,nabušenej a hláškama nabitej Rody Piper a hlavně 7 minut trvající brutální čistokrevná bitka dvou hovad,co si chtěj vymlátit duši.....přišel sem si zažvejkat a trochu si zastřílet...a došla mi žvejka :)DDDD(4.1.2011)

• - Umělec Shepard Fairey dostal svou přezdívku "Obey" přávě díky tomuto filmu. (Num3roO)

• - Politické elementy ve filmu pocházejí s rostoucí Carpenterovou nespokojeností se vzrůstající komercionalizací populární kultury a politiky v 80. letech 20. století. Poznamenává: „Začal jsem opět sledovat televizi. Uvědomil jsem si, že všechno, co na obrazovce vidíme, je navrženo tak, aby se prodalo. Celé je to o vytvoření touhy diváka po koupi něčeho. Jedinou věcí, která je zajímá je získat naše peníze." (SeanBean)

• - Natáčení filmu se uskutečnilo během 8 týdnů v březnu a dubnu roku 1988 v Los Angeles. (SeanBean)