poster

Jsou mezi námi

 • český

  Oni žijí!

 • USA

  They Live

 • slovenský

  Oni žijú!

Sci-Fi / Thriller / Horor

USA, 1988, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • mis-ko
  ***

  Prečo nie? Tento film som naposledy videl za čias ešte teenagerských a pobavil ma veľmi dobre. Jednoduchý nápad so slnečnými okuliarmi zabezpečil dostatok akčných scén v ktorých ľudia bez okuliarov nevedia koľká bije. K tomu nie celkom tradičný hollywoodsky záver = 3 1/2* ako vyšitých.(21.4.2004)

 • whack
  *****

  Film s presahom a s myšlienkou, facka do tváre konzumnej spoločnosti, korporácií a vlastne celého toto brainwashingu reklám, ktorým sme obklopení. Vtipná satira, trefná alegória a dokonca aj sebaparódia hlavného hrdinu. Také okuliare by sa hodili všetkým.(23.12.2013)

 • ClintEastwood
  ****

  Sympatická stopáž, zajímavý děj a jméno mistra Carpentera jsou slušným lákadlem. Snímek se rozjíždí pomalu, ale když zhruba po půlhodině najde hlavní hrdina (on je nejslabším článkem filmu) krabici plnou zvláštních brýlí, je se na co dívat až do konce závěrečných titulků. Je jen škoda toho obsazení. Kdyby hrál hlavní roli třeba Schwarzenegger (v roce 1988 na vrcholu sil), mohlo to být třeba takové sci-fi Komando. Arnie by postřílel všechny mimozemšťany a ani by nemusel rušit nějaký vysílací signál. Ale ne, teď vážně - i tento závěr měl něco do sebe a pěkně mě pobavil. Osmdesátky jako hrom. John Carpenter mě jako tradičně potěšil. On je ve světě filmu jednou z mála jistot.(8.2.2014)

 • EdaS
  ***

  Rozpaky. Když už chci točit satirickou sci-fi, vysmívající se konzumnímu způsobu života, neobsadím do hlavní role wrestlera. Možná taky na deset minut nezastavím děj a nenechám dva týpky mlátit se za výkřiků "Nasaď si ty brejle, kámo". A možná jsem to jenom nepochopil, ale stejně mi vadilo uspávací tempo a typicky carpenterovsky rozčilující minimalistická a jeden riff opakující hudba. Na druhou stranu ten námět má něco do sebe a mohl být zpracován opravdu zajímavě. Slabší tři hvězdy.(17.3.2007)

 • H34D
  ***

  Specifická atmosféra osmdesátek z tohoto filmu přímo číší, nevadí pak, že je to čistokrevné béčko s velice jednoduchou zápletkou a lacinnými triky, Carpenter dává snímku spád, určitou dávku šílenosti a snad i náznak atmosféry. Hrdinovům nechybí charisma, Nada sice není žádný Rambo a po jedné výborné hlašce docela zamrzí, když se nedočkáme dalších, ale příběh se z jeho perspektivy sleduje vcelku dobře a navíc potěší, že se obejdeme bez klišé nezranitelnosti hlavních postav. 7/10(3.7.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace