Bohužel, jsem zklamaný, byť díky velkorysému rozpočtu a z toho vyplývající výpravy je stále na co se dívat. Díky výběru exteriérů, nasvícení a hudebním motivům se ještě dá hovořit o tajuplné amosféře, ale kdo zná komiksovou stejnojmennou předlohu, musí být nutně zklamaný. Díky nedostatkům ve scénáři, problematickému vyznění některých postav a tuctové režii vznikl jen průměrný snímek, který měl původně větší ambice. Jakkoli je Depp vynikající herec, tentokrát měl slabší chvilku a ani jeho přítomnost nedokázala zamaskovat selhání celkové koncepce filmu. Víc to rozvádět netřeba, mé argumenty by jen opakovaly výtky uživatelů Tylera a Kidda. Celkový dojem 50 %.(18.8.2008)

Dobré herecké výkony, mrazivo strašidelná atmosféra - asi jedna z najlepších svojho druhu.(10.3.2005)

Hughesovi se svou vypravěčskou nemohoucnost snaží nahradit rychlým střihem ve vypjatých scénách a aby docílili děsivého efektu, tak nešetří pohledem na rozkuchaná těla a cákance krve. Johny Depp je hrozně mdlý, asi se při natáčení dost nudil. Vrcholem všeho je uměle naroubovaná lovestory mezi inspektorem a štětkou v podání Hether Graham. To, co z toho vzejde, ani nemá smysl komentovat. Tohle vám prostě hoši nebaštím.(4.7.2003)

Skvělá hororová krimi podívaná, napsaná podle jedné z pravděpodobnějších verzí legendy o Jacku The Ripperovi... Rozhodně netypický kladný hrdina Johny Depp je skvěle zahrán a narozdíl od jiných věcí v tomto filmu mi sedí lépe než kreslený Abberline. A to, co na ostudně malém prostoru předvádí skvělý Ian Holm lze jen těžko popsat slovy. Za vzhled některých scén bych kameramana vynesl až do nebe, tak jsou ponuré, syrové a úžasné, přesně jako v comicsu Alana Moorea (který je ovšem o poznání rozsáhlejší a propracovanější...a taky podstatně drsnější, vřele doporučuju dát za něj těch sedm set vočí;))...a soundtrack od Trevora Jonese taky není k zahození, takže výsledkem je 80% i přes to, že od Campbellovic a Mooreovic dítka jsme až na ten vizuál skutečně někde hodně jinde.(30.1.2003)

Koukat se na to nesporně dá, ale důl, ukrývající takové poklady jako dosud nevyřešenou záhadu osoby jménem Jack The Ripper nebo prostředí chudinské whitechappelské čtvrti, která byla peklem dávno předtím, než ji poctil svou návštěvou ďábel Jack, zůstal z velké části nevytěžený.(5.7.2007)

• - Filmová adaptace známého a vysoce ceněného komiksu, který byl napsán Alanem Moorem (tvůrce komiksů jako Bažináč nebo Liga výjimečných) a nakreslen Eddiem Cambellem. (Káronoš)

• - Původní volba pro hlavní roli byl Daniel Day-Lewis. Poté, co odmítl byli pro roli inspektora Abberlina zvažováni Sean Connery, Jude Law a Brad Pitt. Role nakonec připadla Johny Deppovi. (liquido26)

• - Spoiler: V skutočnosti bola piatou uznanou kanonickou obeťou Jacka Rozparovača práve Mary Kelly (Heather Graham), ktorá vo filme prežila. (Momo_desu)