Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Shadwell
  ****

  Komiksovou předlohu od Moorea jsem dočetl pár dní nazpět a nebál bych se ji vřadit do školních čítanek. Problém je ten, že film nemá s komiksem nic společného. Z celé adaptace zůstal jen mooreovský trademark a název. Všechno dobré z komiksu - tzn. různé způsoby, jak ho číst: jako dobový demografický popis, spekulativní fikci o konspiračních praktikách královské rodiny, mystickou knihu plnou zednářské architektonické magie nebo nezapomenutelné introspektivní pohledy do vrahovy mysli - kdosi vyškvařil a prořezal na konfekční thriller. Určitě to nastalo i kvůli Deppovi, který si jako obvykle film přisvojil, donutil nepřímo scénáristy vykuchat předlohu, sloučil v sobě několik postav z komiksu a nenechal prostor ostatním. ____ Prvotní záběr míří po vertikále odshora dolů a sleduje okna baráku. Jinými slovy sestupujeme do londýnského podzemí. Po celý čas filmu je takových záběrů, kdy kamera začíná z nadhledu (ptačí perspektivy) a končí na úrovni oči, hodně, a všechny uvozují atmosféru a dávají nám najevo, že jsme v pekle. ____ Přes skrz naskrz chaboučký pahýl předlohy doporučuji sledovat pražské exteriéry, konkrétně Národní muzeum, Strahovský klášter a špitál U Apolináře.(11.7.2008)

 • Djkoma
  ****

  Velmi kvalitní podívaná, která překvapila. Johnny Depp ještě v době své "začinající" kariéry, kdy nebyl hvězdou první jakosti a velmi dobře vybraní herci. Celé pod taktovkou bratrů Hughesů skvěle funguje a atmosféra se chvílemi dá opravdu krájet nebo spíše rozparovat:)..(19.6.2004)

 • flanker.27
  ***

  Když odmyslíme rychlý střih, slušnou kameru a Iana Holma, zůstane jen docela průměrná variace Jacka Rozparovače. Hughesovi nepochochybně mysleli, že točí přinejmenším druhých Sedm, ale scénář skřípe jak zrezlá lokomotiva, dialogy nepatří k nejlepším a rádoby nečekaný konec je taky jen aby se neřeklo. Zápletka je s modernizačními úpravami a komixovou stylizací převzata z (mnohem lepšího) TV filmu Jack The Ripper s Michaelem Cainem z roku 1988. A to nemluvím o zřejmě nejlepší verzi Vražda na úrovni s Christopherem Plummerrem jako Sherlockem Holmesem, u které jsem se jako malý tak bál, že jsem nebyl schopen se dodívat.(15.4.2007)

 • Lima
  ***

  Hughesovi se svou vypravěčskou nemohoucnost snaží nahradit rychlým střihem ve vypjatých scénách a aby docílili děsivého efektu, tak nešetří pohledem na rozkuchaná těla a cákance krve. Johny Depp je hrozně mdlý, asi se při natáčení dost nudil. Vrcholem všeho je uměle naroubovaná lovestory mezi inspektorem a štětkou v podání Hether Graham. To, co z toho vzejde, ani nemá smysl komentovat. Tohle vám prostě hoši nebaštím.(4.7.2003)

 • paascha
  ***

  JD v tradiční roli, Jack the Ripper zvláštně neanonymní, pojetí temné, středověce špinavé, ale přesto tomu chybí ještě notný kus k dokonalosti(15.6.2008)

 • Ian Holm

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace