L. P. 1888...Londýn. Křivolaké, špinavé, stísněné uličky chudinské čtvrti hemžící se rozmanitou spodinou, podomními obchodníky, trhovci, židovskými řezníky a krejčími( ti takzvaní obětní beránci)... Ty kterých se nejvíc dotýká tento příběh...kurtizány jsou upozaděny do doby, než započíná své chirurgicky přesné dílo fanatický vrah žen s nejstarším řemeslem(kuchařky to tedy nejsou). Na opačném břehu Temže(myšleno spíš obrazně), místo s širokými promenádami, vystavěné ohromujícími paláci, užívá si vysoká šlechta svého bohatství plnými doušky, hýřivým přepychem, ale taky nudící se ve svých zlatých klíckách. ;) Mnohem výše kam už oko obyčejného smrtelníka nedohlédne, bdí "prohnilá monarchie"..ukrývající svá malicherná tajemství za tlustými zdmi(všivárna od té, jíž koluje modrá toskánská krev v žilách, kruté, leč prospěšné...bodnout do vlastních řad).. "Kdo" se za vším skrývá..nitky vedou více směry, má v tom prsty banda Nicholsova, nebo snad ctnostně se prezentující Řád Svobodných Zednářů, např. jistý Sir William Gull(korektní lidumil), uznávaný lékař královské rodiny.. Podaří se rozluštit natolik nevyzpytatelně zanícenému inspektoru Abberlineovi, téměř neřešitelnou záhadu? Jo a ještě tak na okraj si neodpustím šťournout, že "všechny filmařské cesty vedou do českých luhů a hájů"( viz. záběr na cestu lemovanou sochami mířící od Sv. Barbory v Kutné Hoře)... (:- "One day men will look back and say I gave birth to the twentieth century" - Jack the Ripper(14.10.2009)

Zatímco rozparující Jack redukcí počtu lehkých žen v londýnské čtvrti Whitechapel nahání hrůzu, tak inspektor Abberline nahání leda tak draka jménem Laudanum v drogovém doupěti, z něhož jej pak musí nahánět do práce sarkastická "Bedna" trousící citáty ze Shakespeara Robbie Coltrane. Atmosférické zpracování komiksu vlasáče z Northamptonu Alana Moora ztrácí na intenzitě nevěrohodně vykreslenou romantickou linií i těžko odpustitelným lapsusem při českém dabingu (viz.komentář Oskara), přesto má tato jedna z neoficiálních verzí identity mysteriózního řezníka s negativním postojem k prostituci předpoklad vás zaujmout. Už třeba kvůli té mnohoznačné ražbě na mincích pro převozníka přes řeku mrtvých..(31.8.2009)

Jako adaptace geniálního díla Alana Moora je to hodně špatné. Jako samostatná záležitost však docela i solidní podívaná. Škoda, že Vražda na úrovni je to samé, akorát mnohonásobně lepší.(25.2.2005)

Zajímavý filmeček, jen mě mrzí, že už se nikdy nedozvim, jak to s tim Jackem bylo doopravdy..(30.10.2003)

Jack The Ripper mě chytil za ruku, zavedl do první postranní temné uličky a tam mě nechal napospas viktoriánskému Londýnu. Takhle se totiž vytváří atmosféra. Ten pocit, že jsem v nějaké nechvalně proslulé čtvrti a každou chvíli se mi musí něco tuze nepěkného stát, byl tak nepříjemně živý, až jsem se těšil na to, že se za chvíli zase obraz trochu projasní. Celý příběh je výtečně promyšlený, ale má jednu zásadní chybu. Jeho hlavní postavou totiž není detektiv Abberline, ale Mary. A to sebou samozřejmě přináší spoustu unylých a zoufale nezajímavých etud "ze života prostitutek". Atmosféra mi ale velmi rázně velí hodnotit výš. 70%(15.6.2008)

• - Rozpočet: 35 milionů dolarů. (mahler)

• - Vyčíňanie Jacka Rozparovača trvalo od 31. augusta až do 9. novembera 1888. V porovnaní s filmom sa v skutočnosti prípad Jacka Rozparovača riešil niekoľko rokov a nie je dodnes vyriešený. (Momo_desu)

• - Poté, co byla nalezena Rozparovačova poslední oběť, popisuje policejní důstojník místo činu, aby mohlo být zaevidováno do protokolu jako důkaz. Jeho slova byla přesně přejata z policejní zprávy týkající se poslední vraždy. (liquido26)