Miluji kriminálky z potemnělého, viktoriánského, smrdutého, špinavého a krysami "zahlceného" Londýna. Tento film mi vše toto dal. Děj filmu není ani přespříliš komplikovaný, ani "nevypočitatelný" a vlastně ani (na můj vkus) nijak extra napínavý; nic z toho však není na obtíž (snad jen některé momenty by nemusely být až tolik "polopatisticky vysvětlovací"). Za zmínku také stojí příjemně zpracovaná "milostná" linie příběhu. Herecké výkony Johnnyho Deppa, Heather Graham a dalších jsou v tomto filmu nadmíru dobré, bez přehrávání etc. Shrnuto a podtrženo: příliš neočekávejte horor, ale těšte se na výborně zpracovanou a patřičně temnou kriminálku.(23.9.2003)

Nudila jsem se více, než jsem chtěla ..(23.5.2008)

Nádherná vize temného Londýna je věru dokonalá, ale tím končí veškeré klady této adaptace mnohem povedenějšího komixu. Johnny Depp vypadá ve své roli docela znuděně a na plátně se pohybuje jako tělo bez duše. Kriminální linie je příliš přímočará, ač se snaží vytvářet dojem pravého opaku a dvojice režisérů nedokázala snímek uchopit pevně do svých rukou a k dotváření atmosféry strachu se pouštějí tím nejhloupějším způsobem, zmatečným střihem, filtrací obrazu a rozozstřeným zabíráním. Nejvýraznější postavou je tu bez rozhodně Ian Holm, který se role zhostil s grácií a vysloveně do ní zapadl. Co dál říct. Něco tak plytkého a zbytečně protahovaného se jen tak nevidí. Hutná předloha byla zkrácena tam kde měla zůstat za chována a scénář naopak přidal spoustu zbytečností, ba dokonce klade důraz na naprosto vedlejší dějové linie, jejž vůbec nezapadají do celkové kompozice filmu. Krom výpravy se tu nepodařilo vůbec vystihnout jeho atmosféru, a i ta bohužel přichází díky občas podivnému způsobu zabírání či osvětlení v niveč. Z pekla dokonce ani nepřínáší nový pohled na ohrané téma a vlastně se dá označit za další z mnoha naprosto zbytečných filmů. Snímek díky unylému zpracování absolutně nefunguje, přitom mohl dopadnout při lepším přustpu všech autorů mnohem lépe. [TOP 19/14 71%](27.4.2007)

Nepředčilo comicsovou předlohu.(4.2.2009)

Johnny Depp se stává postupem času jedním z nejzajímavějších herců a téměř každý jeho nový film má divákovi co nabídnout. Z pekla není vyjímkou - skvělá atmosféra a slušný scénář, standartně výborný Depp, nádherná Grahamová a lahůdkový Coltrane - to jsou ingredience, které se v Z pekla velmi dobře míchají...(29.9.2002)