Tarzan

• slovenský

Tarzan

Dobrodružný / Rodinný / Drama / Romantický

Velká Británie, 1984, 143 min

Drsné, dobře zfilmované a pravdivé.(6.8.2008)

Nejlepsi film o Tarzanovi a zaroven jeho nejlepsi predstavitel Lambert a aby toho nebylo malo, tak jeden z nejlepsich Lambertovo filmu. K casti v dzungli neni co dodat, ta je paradni, zajimava, napinava a navic opice vypadaj fakt spickove. Cast v civilizaci jsem nikdy nemusel v zadnym tarzanovskym filmu, ale tady je to hozeny do lehky depky a kouka se na to dobre. Navic je celej film sympaticky drsnej a relistickej, takze ve spojeni s paradni rezii a skvelejma hercema to da slabsich 5*.(30.1.2010)

Jednoznačně nejlepší film o Tarzanovi a jednoznačně nejlepší Lambertův film, i role a koneckonců i výkon(5.2.2004)

Scénář: Robert Towne, Michael Austin .. Nejrealističtější verze celosvětově známého Tarzana! Mrazivé a nekomediální pojetí látky je zvládnuté s pár dírami ve scénáři lehce nadprůměrně, avšak místy dost zvláštně. Přesto, Christopher Lambert JE zřejmě nejpřirozenější Tarzan a i další herci skvěle zapadají. 65%.(18.6.2005)

• Stegr

40% - Tenhle film mi nikdy nepadl do noty, vadil mi a nebavil mě...(3.6.2007)

• - Ve filmu slovo Tarzan nikdy neuslyšíte. (HellFire)

• - Pro Christophera Lamberta to byla první role, ve které mluvil anglicky. (HellFire)

• - Představitel mladého Tarzana měl oči modré, kdežto Christopher Lambert, který ztvárnil starší verzi postavy, má oči světle zelené. (skinny)