Tarzan

• slovenský

Tarzan

Dobrodružný / Rodinný / Drama / Romantický

Velká Británie, 1984, 143 min

82 % - Ducha knížky se podařilo poměrně slušně přenést na plátno. A Christopher Lambert je tady zřejmě v životní roli.(28.1.2007)

Myslím, že mezi filmy o Tarzanovi Hudsonův určitě jednoznačně vede. Není to jen taková pohádka, příběh je podaný velmi naturalisticky, obsahuje velmi smutné pasáže, záběry s přírody jsou překrásné a závěr filmu nemá chybu. Christopher Lambert byl v roli Tarzana velmi dobrý.(16.6.2005)

Rozhodně nejlepší Tarzanovské zpracování, které konečně nepůsobí směšně nebo trapně. V dětství jsem na to koukala pořád dokola, se směsicí strachu a nadšení. Lambert jako Tarzan byl prostě skvělá volba, navíc úžasná atmosféra a celkově realistický a ponurejší náhled na Tarzana.(9.12.2011)

• Chrustyn

Nevím proč ale tenhle film jsem nikdy neměl rád. Ale je to určitě nejlepší Lambertova role.(2.8.2007)

Z vyprávění Akru-Sanha: "Dítě jít do les. Ono to bloudit. Hledat jíst. Sark-Ohn (gorilí vůdce tlupy) běžel tam a vzít Toar-Azana na ruce. Ono se to smát. Uteklo to potom s tlupou v les. Sark-Ohn se starat o malý Toar-Azan. Toar-Azan růst jako voda. Ono to pod velkým vliv gorila. Když on muž, tak vlastní domov od tlupa pryč. Ono to bojovalo s velký samec. Toar-Azan chytrý jak Huen-Ohn (opice). On bez chlupatý. Toar-Azan dělal bum bum se dřevo. On nový vůdce. Potom růžový člověk přijít do les. Já malá dítě. Oni velká rána na tygr. Růžová paní ztratila se v les. Toar-Azan najít. On jí hledat vši a blecha ve vlasy. On hýkat. Paní se smát. On ještě hýkat. Skákat jako Huen-Ohn. Toar-Azan chtít skur-hi-tanc (páření). Ono to utíkala před Toar-Azan. Sark-Ohn přijít na pomoc Toar-Azanovi. Potom růžový člověk objevil domov Toar-Azan. Odnést Toar-Azan do jiný domov. Za velká voda na dhugh (sever). Já být muž, když on se vrátit do les. On mluvit jako růžový člověk. On říkat jak oni tam žít. On opice, oni člověk. On být jako oni. Oni se dívat na Toar-Azan. On potom hýkat a chtít skur-hi-tanc. Lord velký přítel jeho. S ním skur-hi-tanc dělat. Toar-Azan hýkat. On moc chytrý. On utéct domov. Vrátit k opice, k Sark-Ohn a k skur-hi-tanc."(19.11.2011)