poster

Věc

 • Česko

  Tvor

 • USA

  The Thing

 • Slovensko

  Vec

Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 1982, 109 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • flanker.27
  *****

  Tohle jsem prvně viděl ještě na památném OK3 v němčině a byl to tehdy neskutečný zážitek, coby dítě školou povinné jsem měl oči navrch hlavy. Pak to kdysi dávali na ČT v nočních hodinách a s titulky (jo to bývaly časy). Nahranou VHS mám dodnes. Musím říct, že se u hororů málokdy skutečně bojím, ale atmosféra strachu a paranoie tady mě naprosto dostala. K tomu nezapomenutelný motiv Morriconeho hudby, všudypřítomný mráz, chabé světlo - prostě nejatmosféričtější scifi horor pro všechny časy. Myslím, že je film výborně zvládnut scenáristicky i režijně, scény, které začnou jako poklidný dialog, postupně přerůstající ve vzájemné podezírání a obviňování někdy končící až smrtí některého polárníka jsou tak skvěle vygradované, že by se za to nemusela stydět lecjaká divadelní hra. A taky jsem neviděl jiný film, kde hrdina na konci prohlásí, (spoiler) že nemůže dál a rezignovaně počká, až zmrzne...(14.10.2005)

 • Superpero
  *****

  Brilantní geniálně zpracovaný snímek se SKVĚLOU atmosférou. Nikdy jsem moc nemusel Kurta Russela ale po tomhle filmu jsem změnil názor o 180°. Tady hrajou všichni skvěle a máte ten pocit že je všechno v prdeli a prostě sci-fi horor jako je Věc už nikdy nikdo nenatočí.(15.1.2005)

 • Rob Roy
  *****

  Maximální klasika. Jeden z mých nejoblíbenějších hororů. Nezapomenutelná role Kurta Russella, skvěle vybrané prostředí (odlehlá polární stanice), legendární Morriconeho minimalistická hudba a především Carpenterova režie. Když má málo peněz, natáčí skvělé filmy. A ani nevadí, že triky nejsou nic extra.(31.8.2003)

 • Gimli
  *****

  Tahle Věc má jednu velikou chybu. Ona Věc je tam více méně ukázaná. Kdyby si tvůrci nechali ta zpitvořená pohybující se těla pro sebe a položili ještě větší důraz na nejsilnější stranku filmu, kterou je psychologie postav ovlivněná velmi originální zápletkou, tak to bylo bez debat za 5*.(13.4.2003)

 • Tom Hardy
  *****

  Věc v mnohém předčí dnešní ubohé slátaniny, které se snaží za pomoci moderní techniky seč jim síly stačí a přesto nedosáhnou ani v nejmenším atmosféry tohoto geniálního snímku. Traduje se, že první promítání tohoto filmu zapříčinilo, že se několik lidí psychicky zhroutila... Pro horor se nemůže tradovat lepší historka...(2.9.2002)

 • - Childs (Keith David) seká sekyrou do dveří, jejichž poškození se mezi záběry změní. (Deeside)

 • - Pri príprave trikov pomáhal aj legendárny Stan Winston. (Hystory)

 • - Film bol pôvodne zakázaný pri uvedení do kín vo Fínsku. (LaciLC)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace