Věc

The Thing

Vec

Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 1982, 109 min

Právom legendárny horor. Atmosféra by sa dala krájať a parádne triky ! Veľká škoda, že film som nevidel v detstve, to by som sa pravdepodobne z toho od strachu a nadšenia posral.(19.8.2011)

Od úvodního titulku s názvem filmu, od prvního tónu Morriconeho hudby, který zazní do tmy, od první scény, je vám jasné, že vás čeká mimořádný zážitek. A od prvního zhlédnutí v pubertě má VĚC taky své pevné místo v mé hororové top trojce. Působivý efektový horor beroucí si to nejlepší z VETŘELCE a LUPIČů TĚL a spojující těžkou paranoidní a bezvýchodnou atmosféru, nesnesitelně umocňovanou hudbou, s přehlídkou prvotřídních masek a gore efektů a dvěma brutálními lekačkami (resuscitace, krevní zkouška), to celé ve velmi exotickém prostředí a završené jedním z nejlepších filmových konců. Jo a výborná práce se zatmívačkami. A ani nevadí totální plochost postav.(9.7.2005)

Zpočátku docela banálně se tvářící zápletka získá na hororové zajímavosti v okamžiku, kdy se dozvíme, že ta věc se může proměnit v kohokoliv z vás. Ani obyvatelé polární stanice, ani diváci netuší, kdo je stále ještě "normální" a kdo už je replikou možná bažící po asimilování celého lidstva. Strašidelný dojem umocnil fakt, že jsem si tenhle film neprozřetelně pustila na notebooku v půl 12 večer, takže jsem měla k dispozici opravdu tu nejlepší atmosféru, jakou snad při sledování hororu člověk může mít. Přesto se mi chvílemi zdálo, že jsem se spíš často lekla, když něco odněkud nečekaně vyskočilo, než že bych se bála...(7.2.2007)

Tohle je u mě jeden z nejlepších Carpenterů. Skličující atmosféra nemá obdoby, Kurt Russell je už vlastně polobůh a Moriconneho hudba je doslova geniální!(29.8.2002)

Skvělá Carpenterovka!(1.6.2008)