poster

Věc

 • Česko

  Tvor

 • USA

  The Thing

 • Slovensko

  Vec

Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 1982, 109 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tom Hardy
  *****

  Věc v mnohém předčí dnešní ubohé slátaniny, které se snaží za pomoci moderní techniky seč jim síly stačí a přesto nedosáhnou ani v nejmenším atmosféry tohoto geniálního snímku. Traduje se, že první promítání tohoto filmu zapříčinilo, že se několik lidí psychicky zhroutila... Pro horor se nemůže tradovat lepší historka...(2.9.2002)

 • Galadriel
  ****

  Zpočátku docela banálně se tvářící zápletka získá na hororové zajímavosti v okamžiku, kdy se dozvíme, že ta věc se může proměnit v kohokoliv z vás. Ani obyvatelé polární stanice, ani diváci netuší, kdo je stále ještě "normální" a kdo už je replikou možná bažící po asimilování celého lidstva. Strašidelný dojem umocnil fakt, že jsem si tenhle film neprozřetelně pustila na notebooku v půl 12 večer, takže jsem měla k dispozici opravdu tu nejlepší atmosféru, jakou snad při sledování hororu člověk může mít. Přesto se mi chvílemi zdálo, že jsem se spíš často lekla, když něco odněkud nečekaně vyskočilo, než že bych se bála...(7.2.2007)

 • Shit
  ****

  Až po několikerým skouknutí se mi to teprve zalíbilo, ovšem stejně to neřadim mezi ty top horory, i když atmosféra a Kurt Russell perfektní(31.1.2005)

 • Djkoma
  *****

  Nejlepší horor všech dob. Naprostá lahůdka. Natočit takovýto film do fakt chce odvahu. Ohromně úžasná atmosféra. Skvělá hudba ( jestli se tomu tak dá říkat). Jednoduchý scénař, který nic zbytečně nekomplikuje. Tohle už nikdo nepřekoná. Carpenter je navždy legenda.(20.6.2004)

 • tron
  *****

  "Nikto už nikomu neverí." Parádny snežný klaustrofobický sci-fi horor a ďalší klenot Johna Carpentera z osemdesiatych rokov (HMLA, VLÁDCA TEMNOT - ako VEC, i tieto dva filmy by si zaslúžili skôr 80%, ale famózna hororová atmosféra mi to nedovolí). Minimum vtipu (Nóri verzus Švédi), zato mäsiarska porcia husto paranoickej atmosféry s prvotriednym béčkarom v leteckej bunde Kurtom Russellom a niekoľkými majstrovskými scénami („pálenie žeravým drôtom“ neskôr citoval Robert Rodriguez v spriaznenej - ale podstatne slabšej - tiež "infekčnej" FAKULTE). Podobne, ako u VOTRELCOV, i v súvislosti s VECOU by som veľmi rád videl prequel. Viac v mojej recenzii na CinemaView, kam už nepíšem: http://cinemaview.sk/clanok/1223460330/vec(14.9.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace