Věc

The Thing

Vec

Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 1982, 109 min

Jeden z nejstrašidelnějších hororů a rozhodně nejpovedenější věc Johna Carpentera. Uzavřené prostředí z kterého není úniku, skličující atmosféra a především vždy fungující motiv skupinky lidí, kde každý podezřívá každého. Vizuální efekty jsou výborné a ani jejich doslovnost mi nevadila.(31.7.2003)

Až po několikerým skouknutí se mi to teprve zalíbilo, ovšem stejně to neřadim mezi ty top horory, i když atmosféra a Kurt Russell perfektní(31.1.2005)

Přiznám se, že tohle mě dostalo. Jako vždycky vymakaná atmosféra (při sledování se mi podařilo ohlodat Encyklopedii fantastického filmu :), slušná Morriconeho hudba, dost dobrej Kurt Russell, na svojí dobu opravdu kvalitní triky a především geniální konec. Tenhle film žeru!(14.10.2002)

Nejlepší film***** režiséra Johna Carpentera. A jeden z nejlepších filmů co kdy byly natočeny-proč už dnes takovýto film neumí nikdo natočit ?(16.11.2007)

Výborný scénář, výborná muzika a ta atmosféra........ta ATMOSFÉRA ! Spolu s výkonem Kurta Russella je tohle fakt výborná podívaná - nejlépe na noční hodiny :-)(22.2.2003)

• - Spoiler: John Carpenter natočil ještě dva různé konce: 1. Ráno po požáru vidíme psa huskyho, jak běží pryč z dohořeného tábora. Huskyho běh je použit z úvodní scény, kdy utíká před helikoptérou. 2. Záchranná helikoptéra přiletí pro McReadyho, a odveze ho do nemocnice, tam mu odeberou krev a doktoři zjištují, že McReady je pořád člověk a nebyl tou Věcí infikován. Tento konec je pro Johna Carpentera jako vedlejší, a řekl, že nikdy by jej nedával do finální verze. (tequilla)

• - Triky vznikli kombináciou rôznych techník používaných v tom období. Niektoré časti, napríklad keď sa vnútornosti psa obrátia, natočili odzadu. (Hystory)

• - Kosmický horor Johna Carpentera je první částí „Apokalyptické trilogie“. Druhou je satanistický Vládce temnot (1987) a třetí je lovecraftovské Šílenství (1995). (Kulmon)