Návrat do divočiny 3D

Dokumentární

USA, 2011, 40 min

David Lickley

Drew Fellman

Pro děcka to nejlepší; ať již ta zvířecí či ta lidská. Zvířecím dávají hrdinky dokumentu druhou šanci na život a lidským zase autoři dokumentu podávají informace nevtíravou formou, která sice dospělé v ničem neobohatí, ale rozhodně ani neotráví.(22.4.2012)

V rámci žánru IMAX dokumentů se řadí Návrat do divočiny k naprosté špičce. Jak už je u těchto dokumentárních jednohubek zvykem, spíše než na vyčerpávající obsahovou stránku se zde hraje na vizuální nápaditost a precizní využití 3D formátu. Pokud přidáme možná trochu prvoplánovou roztomilost, kterou Návrat do divočiny disponuje, dostaneme ve výsledku svěžích čtyřicet minut jako dělaných pro rodinou návštěvu kina(16.4.2011)

Nádherné, povedené, no koment.(15.7.2012)

Ani né tak dokument, z něhož by se člověk hodně dozvěděl, jako spíš snesitelná hra na city, v níž sehrají hlavní role mláďata od slonů a orangutanů. Výpovědní hodnotu tady moc nenajdete, za to najdete přesně to, na co IMAX láká - neskutečně pěkné 3D: ***** z něhož jsem byla sama pěkně divoká, páč jsem skoro uvěřila, že jsem tam s nima, nebo lépe řečeno, že je můj obývák plný zvířat, rostlin, keřů a kdo ví čeho ještě. Nechtělo se mi věřit, že koukám na televizi, jelikož scény z Born to be wild působí tak prostorově a uvěřitelně, že se mi zdálo, že se to všechno děje před televizí, za televizí, prostě opravdu všude. A jestli to bylo v telce, tak se mi ta potvora na těch 40 minut pěkně rozrostla. Vychytané 3D. Imax válí!(10.10.2013)

Velice příjemný a pozitivně laděný dokument s osobitým přístupem k natáčení. Je to hezké a hezky se na to dívá a je velmi dobře, že tuhle práci pro záchranu zvířat někdo dělá a obětuje jí celý život. 3D je famózní, ale hraje samozřejmě až druhé housle.(1.6.2013)