Návrat do divočiny 3D

Dokumentární

USA, 2011, 40 min

David Lickley

Drew Fellman

Jediná škoda na české verzi je, že se v kině IMAX promítá pouze s českým dabingem. Je to logické, cílovou skupinou jsou rodiny s dětmi a ty nechtějí číst titulky (často ještě ani číst neumějí). Tím pádem ale také přicházejí o výborný hlasový doprovod Morgana Freemana. Kvůli němu by ale čeští diváci na Návrat do divočiny stejně nešli.(9.11.2011)

Přírodovědný dokument, spíše určený dětskému publiku, ale samozřejmě má co říci i dospělému jedinci. Krásné scenérie, pohnuté příběhy ze dvou odlišných "dětských domovů", míst, kde opuštěná sloní a orangutaní mláďata dostanou druhou šanci a možnost vrátit se zpět do divočiny.(22.4.2012)

Pro děcka to nejlepší; ať již ta zvířecí či ta lidská. Zvířecím dávají hrdinky dokumentu druhou šanci na život a lidským zase autoři dokumentu podávají informace nevtíravou formou, která sice dospělé v ničem neobohatí, ale rozhodně ani neotráví.(22.4.2012)

Velice příjemný a pozitivně laděný dokument s osobitým přístupem k natáčení. Je to hezké a hezky se na to dívá a je velmi dobře, že tuhle práci pro záchranu zvířat někdo dělá a obětuje jí celý život. 3D je famózní, ale hraje samozřejmě až druhé housle.(1.6.2013)

Pohádka o zachraňování zvířátek. Starání o malé slony a orangutánky , které neměly v životě štěstí a přišly o své zvířecí rodiče, díky devastaci naší planety. "Já chci taky jednoho slona." ( Hodnocení: 8/10 )(5.5.2012)

• - 12 scén bylo natočeno pomocí digitálních kamer 4k IMAX. Jedná se o první snímek, k jehož filmování byly tyto kamery použity. (oje)