poster

Sladké zítřky

 • Kanada

  Sweet Hereafter, The

Drama

Kanada, 1997, 112 min

 • Chrustyn
  ***

  Komorní, pomalu plynoucí drama, o tragédii, která zasáhne ospalé kanadské městečko i jeho obyvatelé. Herci slušní, vyprávění zajímavé, rozuzlení slabší. Slušný a v mnoha ohledech silný snímek, který však neskrývá žádné překvapení ani určitou gradaci, kterou by si určitě zasloužil.(30.3.2013)

 • zlabus
  ****

  Kdyby film udržel po celou dobu takové tempo a atmosféru jako prvních cca. 40 minut. tak neváhám s plným hodnocením ani chvíli. Takhle je to těsně pod vrcholem. 85%(2.10.2010)

 • Radyo
  ****

  Tohle drama takřka s lehkým nádechem mysteriózna zaujme především filmové fajnšmekry, i když příběh je natočen srozumitelně pro všechny typy diváků. Minimum známých tváří filmu jen prospívá a mistrovsky zvládnutý scénář i režie z něj dělají dílo, které se vám po shlédnutí rozhodně nevykouří z hlavy.(20.2.2003)

 • DwayneJohson
  ****

  Napodruhé na mě Atom udělal rozhodně lepší dojem, než s jeho prvním snímkem. Tragická nehoda školního autobusu, při které zahyne několik místních dětí není na prvním místě. Jsou zde rozebírány spíše jednotlivé postavy rodičů, jejich obrovský zármutek a hlavně vyrovnání se s tak tragickou situací. Egoyan opět sází na některé stejné herce, ale chtěl bych vyzdvihnout především dva nové. A to Iana Holma, v roli právníka zastupujícího oběti havárie a poté tehdy velmi mladou, ale výbornou Sarah Polley, která se mně líbila asi ze všech herců nejvíc. Sladké zítřky zítřky jsou rozhodně velmi zajímavý film, těžící hlavně z vykreslení charakterů jednotlivých postav, který vylepšuje jěště velmi zvláštní atmosféra malého zimního městečka a také výborná hudba.(8.4.2015)

 • nascendi
  ****

  Zaujímavý a veľmi citlivo nakrútený film s niekoľkými dejovými líniami, zaujímavým vývojom, postupným odkrývaním príbehu, rôznymi životnými osudmi a rôznymi odozvami na dopravnú nehodu u obyvateľov mestečka, zvláštnou uzavretou severskou atmosférou, krásnou hudbou a prekvapujúcim rozuzlením. Z hercov som poznal iba Sarah Polley a Iana Holma, pri ktorom sa mi do deja plietol jeho robot z Votrelca. Ale to bol iba môj problém a nie filmu, ani Holma.(6.8.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace