poster

Sladké zítřky

 • Kanada

  Sweet Hereafter, The

Drama

Kanada, 1997, 112 min

 • Chrustyn
  ***

  Komorní, pomalu plynoucí drama, o tragédii, která zasáhne ospalé kanadské městečko i jeho obyvatelé. Herci slušní, vyprávění zajímavé, rozuzlení slabší. Slušný a v mnoha ohledech silný snímek, který však neskrývá žádné překvapení ani určitou gradaci, kterou by si určitě zasloužil.(30.3.2013)

 • hirnlego
  *****

  Silný film o obyvatelích jednoho malého horského městečka a o tragédii, která je potkala. Ještě více je to však drama o mezilidských vztazích - o tom, jak se člověk člověku dokáže neuvěřitelně odcizit, třebaže kdysi se navzájem milovali víc než lze slovy pojmout. Drama o tom, že člověk může přečkat těžké časy a těšit se na "sladké zítřky", ty jsou však jen pouhou utopií, zbožným přáním, které se nikdy nestane skutečností, nikdy už to nebude takové jako dřív a my už navždy zůstaneme poznamenáni...(13.10.2006)

 • castor
  ***

  Pro širší diváctvo u nás stále prakticky neznámý režisér arménského původu Atom Egoyan zase rýpe do mezilidských vztahů a nabízí nám psychologické drama o vyšetřování jedné bolestivé tragédie. Na zapadlý horský venkov tak přijíždí právník Iam Holm, sám svázaný vlastními problémy s HIV pozitivní dcerou. Ovšem ani on, svérázní obyvatelé, ani narativní pojetí se mi nedostali dostatečně pod kůži!!(12.6.2008)

 • Revanx

  Jeden z 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete.(22.2.2009)

 • Maq
  *

  Možná si budu muset připustit, že rostu - nebo možná spíš odehnívám - do natvrdlého blbce. Hodnotu tohoto díla jsem nepobral. Je to mozaika momentek za života lidí postižených tragédií v rodině. Žádný z těch mikropříběhů není rozveden, nepoznáme ty lidi, nevidíme žádný vývoj, jediné co je jasné, že jim není do smíchu. No nestačil jsem se divit...(30.7.2016)

 • - Film byl zvolen časopisem Premiere do žebříčku "25 nejnebezpečnějších filmů". (Botis)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace