poster

Na ostří nože

 • USA

  The Edge

 • Slovensko

  Na ostrie noža

Drama / Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 1997, 117 min

Režie:

Lee Tamahori

Scénář:

David Mamet

Kamera:

Donald McAlpine

Producenti:

Art Linson

Střih:

Neil Travis

Scénografie:

Wolf Kroeger

Kostýmy:

Julie Weiss
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Djkoma
  ***

  Anthony Hopkins je herecky v jiném světe než Alec Baldwin. Bohužel film je jen velká konverzace a boj v mysli mezi muži a medvědem.(26.9.2005)

 • swamp
  ***

  Komentář obsahuje miniSPOILERy! Nadprůměrný thriller s výborným ústředním duem (Baldwina sice moc nemusím, ale svině mu jdou:)). Škoda jen těch některých hloupostí a nelogičností - o určování severu pomocí jehly Charles ví, ale že Slunce vychází na východě ne? A pár dalších takových blbostí (kabátek z medvěda), které mi trochu kazí dojem z jinak velice dobrého filmu. Ovšem scény s medvědem (Bart je nejlepší) jsou na jedničku!(13.1.2014)

 • Davies182
  ****

  Chcete se podívat na Aljašku? Tak brzděte. Anthony Hopkins si s Alecem Baldwinem hrají společně s jedním mírně přerostlým medvídkem grizzlym na honěnou, a krev z toho lítá všude kolem. Jenomže dost překvapivě ne zrovna ta zvířecí. Zasněžený dobrodružný masakr je nejen oslavou poctivých devadesátkových akčních snímků. Tady se totiž překvapivě i dost často filozofuje. Skrývá se větší hrozba v nespoutané přírodě, která člověka obklopuje, nebo v jeho samotné predátoří povaze? Než holt Lee Tamahori natočil Next s Cagem, stačil si naštěstí vybrat i svou světlejší chvilku.(8.1.2014)

 • Pepinec
  ***

  Další film s mojí nejoblíbenější herečkou - Přírodou. Bohužel, spousta režisérů si ještě pořád vztah s ní představuje jako Hurvínek válku, takže člověk musí krom záplavy neobyčejné krásy skousnout i náruč pořádných hovadin a nesmyslů. Ani MacGyver s Chuckem by nezvládli to, co tu občas předváděla Dvojka A+A. Všemu navzdory je ale biják Na ostří nože dalším případem, kdy láska k přírodě předčila tu k filmu, takže ve finále jsem se bavil dobře. Jakpak se asi mezitím měla Ellenka?(2.1.2015)

 • 3DD!3
  ****

  Výborné dobrodružné drama o cestě z divočiny zpět k civilizaci. Anthony Hopkins hraje jako vždy perfektně a Baldwin je také velice dobrý. Scény s mědvědem jsou skvěle zvládnuté a dostatečně napínavé. Užásná je také hudba Jerryho Goldsmitha s překrásným motivem. A ještě ta nádherná příroda. 70%(27.6.2006)

 • - Hodinky, ktoré dala Mickey (Elle Macpherson) Robertovi (Alec Baldwin) sú Omega Seamaster Chronograph číslo 2296. (ThomasCrown)

 • - Nôž, ktorý má Charles Morse (Anthony Hopkins) vyrobil Brian Lyttle. Dĺžka čepele je 103 mm s rukoväťou zo slonoviny. (ThomasCrown)

 • - Filmovanie prebiehalo v mesiacoch august až november roku 1996 na viacerých miestach v Kanade. (Laslo)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace