Na ostří nože

Scénografie:

Wolf Kroeger

Kostýmy:

Julie Weiss

Výborná dobrodružná zábava. Hopkins s Baldwinem se skvělej doplňujou a vůbec, mám slabost pro filmy, kde je v hlavní roli nespoutaná syrová příroda a pár nedobrovolnejch tuláků. A přesně to jsem v The Edge dostala. Plus navíc dobrou hudbu Jerryho Goldsmitha (i když mi kolikrát víc než dost připomínala hudbu k Vikingům) a další skvělej výkon Barta the Beara, kterej jako krvežíznivej medvěd zabiják působil fakt autenticky.(19.11.2011)

Ať se na to dívám jakkoliv, dostal jsem přesně to, co jsem čekal. Mírně nadprůměrný film s jedním geniálním hercem, jedním nadprůměrným hercem (nebudu jmenovat, každý ví, koho myslím… :-)), film s nádhernou přírodou a s pár napínavými scénami. K tomu si připočtěte Elle (když jsem se podíval na její filmografii, zarazil jsem se, protože po roce 2001 téměř nic nenatočila - proč?), medvěda Barta a dokonalou hudbu Jerryho Goldsmitha a dostanete film, u kterého se nudíte jen minimálně. Škoda, že místy scénář dost haproval… 80 %.(19.6.2011)

Hopkins je bůh, ale tomuhle filmu jsem zcena na chuť nepřišel, viděl jsem ho mnohokrát v televizi, ale pořád nic. Třeba přístě, po sto padesáté deváté...(16.7.2006)

Souboj s tím medvědem je pěkně dramatický, příroda krásná a Hopkins byl jak rozený zálesák, co chtít víc?(26.3.2013)

Poctive natocenej dobrodruznej film, kde nejsou zadny moderni vychytavky a podobny kokotiny, ktery by tady rusily. Jedinej problem je, ze vrchol filmu, souboj s medvedem, pride uz nekdy pul hodky pred koncem. Nicmene ten medved je fakt perfektni, nechapu, jak to zvladli natocit. Jinak herci jsou slusny, hlavne samozrejme Hopkins, i kdyz misty precejen to co dokaze uz je prehnany. Navic se to vse odehrava v moc peknym prostredi, takze celkove napinava a zabavna dobrodruzna podivana.(19.9.2008)

• - Hodinky, ktoré dala Mickey (Elle Macpherson) Robertovi (Alec Baldwin) sú Omega Seamaster Chronograph číslo 2296. (ThomasCrown)

• - Filmovanie prebiehalo v mesiacoch august až november roku 1996 na viacerých miestach v Kanade. (Laslo)

• - Film je inspirován televizní reality show z Brazílie, kdy byli lidé ponecháni v divočině Brazílie a museli přežít, používajíc při tom technik, které ve filmu zmiňuje postava Antonyho Hopkinse. (HellFire)