Na ostří nože

Wolf Kroeger

Kostýmy:

Julie Weiss
  • EdaS

nuda + klišé = zklamání(29.6.2002)

Souboj s tím medvědem je pěkně dramatický, příroda krásná a Hopkins byl jak rozený zálesák, co chtít víc?(26.3.2013)

Nadstandartní dobrodružné drama s dostatečnou dávkou napětí a vydařenými "medvědími" scénami. Souboj člověka s divočinou je tady ztvárněn poutavě a podepřen výbornou hudební složkou. Maličko mě zklamalo jen vyvrcholení filmu, myslím si, že závěr se dal zinscenovat jinak.(14.8.2002)

Chcete se podívat na Aljašku? Tak brzděte. Anthony Hopkins si s Alecem Baldwinem hrají společně s jedním mírně přerostlým medvídkem grizzlym na honěnou, a krev z toho lítá všude kolem. Jenomže dost překvapivě ne zrovna ta zvířecí. Zasněžený dobrodružný masakr je nejen oslavou poctivých devadesátkových akčních snímků. Tady se totiž překvapivě i dost často filozofuje. Skrývá se větší hrozba v nespoutané přírodě, která člověka obklopuje, nebo v jeho samotné predátoří povaze? Než holt Lee Tamahori natočil Next s Cagem, stačil si naštěstí vybrat i svou světlejší chvilku.(8.1.2014)

Nadprůměrný snímek se správně drsným Anthony Hopkinsem. Potěšil mě i Alec Baldwin. Docela výkon.(24.4.2003)

• - Keď vo filme vravia o medveďoch Kodiak, Styles (L.Q. Jones) hovorí, že sú veľmi agresívne, rýchlo napádajú a zabíjajú ľudí bez provokácie. V skutočnosti sú tieto medvede veľmi plaché a keď stretnú človeka, typicky odstúpia. Útoky sa vyskytujú, ale sú dosť vzácne a takmer nikdy fatálne. (Lulu13)

• - Anthony Hopkins spadl během natáčení do řeky a musel být odvezen do nemocnice z obavy před podchlazením. (HellFire)

• - Zbraň, kterou najdou v domě je Winchester Model 1886 45-70. (HellFire)