Na ostří nože

Art Linson

Neil Travis

Kostýmy:

Julie Weiss

Soundtrack Jerry Goldsmith: 1. Lost In The Wind [3:01] ,2. The Ravine [4:38] ,3. Birds [2:24] ,4. Mighty Hunter [1:34] ,5. Bitter Coffee [3:03] ,6. Stalking [5:47] ,7. Deadfall [6:15] ,8. The River [2:21] ,9. Rescued [6:04] ,10. The Edge [2:57](12.5.2011)

Další film s mojí nejoblíbenější herečkou - Přírodou. Bohužel, spousta režisérů si ještě pořád vztah s ní představuje jako Hurvínek válku, takže člověk musí krom záplavy neobyčejné krásy skousnout i náruč pořádných hovadin a nesmyslů. Ani MacGyver s Chuckem by nezvládli to, co tu občas předváděla Dvojka A+A. Všemu navzdory je ale biják Na ostří nože dalším případem, kdy láska k přírodě předčila tu k filmu, takže ve finále jsem se bavil dobře. Jakpak se asi mezitím měla Ellenka?(2.1.2015)

Takto by měl vypadat každý správný dobrodužný film. Plný napětí, skvělých hereckých výkonů i krásné přírody.(25.1.2008)

Velmi působivé ztvárnění boje člověka s přírodou a sám se sebou. Nádherné, mrazivé a drsné scenérie Aljašky, autentické zpracování, zvláště souboje s medvědem byly dost hrozivé a skvěle zvolené herecké obsazení s, opět úchvatným Anthony Hopkinsem a příjemným Alecem Baldwinem. Každý z nich věrohodně ztvárnil charakterově odlišné postavy žijící vlastně vedle sebe, avšak odlišnými životy, mezi nimiž stojí jedna žena. Anthony Hopkins jako inteligentní, rozvážný, charizmatický milionář, Alec Baldwin jako zhýralý fotograf, obklopující se mnoho ženami a Elle Macpherson jako mladá Anthony ženuška a modelka, která pózuje pro svého fotografa. Nebo něco víc? Mezi hlavními aktéry panuje napětí již v úvodu filmu a dokonale se začne vyhrocovat po jejich vzdušné nehodě, kdy uvíznou, odkázáni jen sami na sebe, uprostřed drsné krajiny. Kdo z nich si zachová chladnou hlavu a kdo naopak ne? Společnými silami se budou snažit přežít a dostat se zpět. Film má spád, akci, působivé, inteligentní dialogy, lehkou zápletku, aniž by přitom sklouzl k oblíbenému (závěrečnému) žánrovému klišé. Jen jsem byla párkrát překvapena, kde bral pořád Alec ty cigarety?:) Pokud se pamatuji, tak se několikrát oba dva smočili ve vodě, sirek taktéž neměli mnoho, ale Alec si vesele zapaluje a vykuřuje. Asi mi něco uniklo, nebo se jedná o malou, drobnou nedotaženost. Nicméně to působilo mile. "Tomu se říká profesní růst. Kdybys toho medvěda potkal před měsícem, poslal bys na něj právníka." - "To bych zvířeti neudělal."(7.8.2010)

celkom napínavý existencialistický thriller s mojím obľúbeným hercom - medveďom Bartom, ktorý hral v mojom obľúbenom francúzskom Medveďovi z roku 88 toho majestátneho veľkého medveďa ochrancu(3.1.2006)