Nekecej a pádluj!

Without a Paddle

Nekecaj a pádluj!

Komedie / Dobrodružný / Mysteriózní

USA / Nový Zéland, 2004, 95 min

Traja kamaráti v divočine hľadajúci nejaký poklad a proti nim sú dvaja pestovatelia marišky. Opäť neoriginálny námet tentoraz s mladými ľuďmi. Komediálne prvky sú ľahké a nenásilné, takže sa jedná o bežnú nenáročnú komédiu, ktorá určite pobaví a neurazí. Pre mladých je to aj istá inšpirácia. Existuje aj iná zábava, než sedieť doma u videohier. V zábave sa tu rozhodne tlačí na pílu, takže asi skoro každého tento snímok nadchne. Pre mňa je to lepší priemer.(5.1.2015)

Co tuto komedii řadí výše oproti jiným komediím? Bohužel nic. Je to totiž komedie, která sice neurazí, není přehnaná, ale humoru a povedených vtípků je pramálo. Hlavní trojice a samotný příběh se mi zamlouvá - 2 sympaťáci a jeden zrzavej ňouma, kteří se vydávají na dobrodružnou cestu. Ale na to, že tito herci jsou především komedianti, tak bych čekal sympatickou komedii, kterou si oblíbím a u které se především dobře pobavím. Nestalo se. Podruhé už po filmu nejspíš nesáhnu. 55%(6.10.2012)

Stará dobrá komedie, v čele s vynikajícími herci, která pokaždé dokáže pobavit. Trip za dobití tajemného pokladu, který se, jak už to tak bývá, zvrtne do obrovských rozměrů nenormálností, se kterými se musí členové výpravy vypořádat.(21.2.2014)

Opravdu praštěných komedií, u kterých se s radostí zasměju je pramálo, ale přesto se občas semtam nějaká objeví, nevyjímaje právě filmu Nekecej a pádluj! Podepírá se o příběh pokladu, který už dokázal najít leckdo ve filmovém branži, ale i tak příjemně pobaví slušnými vtípky nebo nemožně vtipnými situacemi, že se na ní prostě nedá zapomenout. Trojka hlavních hrdinů je sympatická, ale každý má svoje mínus. Herecky sice nijak nekralují, jenže jsou rozdílní a dávají to vysoko najevo. Dávám tři hvězdičky, solidní tři hvězdičky, které mi zaručí opětovný návrat k obrazovce k této příjemné, pohodové, přesto dost nesmyslné a chvílemi až zdá se mi příliš překombinované komedii. Rozdodně si to zaslouží. --- Moje první šprcka. Šlohnul jsem ji tenkrát tátovi z pickupu den předtim než ho zavřeli.(20.8.2007)

• Sawy

Žádný výrazný průser se nekoná,na to je příroda moc hezká a zhruba tři hlášky povedené.Jenže já se na film díval,abych si zarelaxoval u pohodové oddychovky a zasmál se u lehce přihlouplé komedie.Hlavním problémem filmu ale je paradoxně jeho absolutní nevtipnost.Nemá to spád,herci jsou bez charismatu,nekoná se žádná vyloženě povedená sekvence (i když běh zapáleným konopným polem měl něco do sebe) a hlavně...upřímně jsem se zasmál skutečně jen párkrát,zbytek vtipů je takový nijaký.Kromě dostaveníčka u dvou sexy greenpísaček se sice nic vyloženě trapného nekonalo,ale i to je možná chyba,díky tomu je film ještě nudnější.A těch moralizujících scének je tady mnohem víc,než bych od pohodové road movie čekal.Takže nakonec docela zklamání a to jsem od toho nic extra vážně nečekal.Čirý průměr zaokrouhlený dolů za tu nudu. 50 %(8.1.2011)