Nekecej a pádluj!

Nekecaj a pádluj!

Komedie / Dobrodružný / Mysteriózní

USA / Nový Zéland, 2004, 95 min

55%(19.5.2009)

Klasická praštená komédia, o akých som si myslela, že už vymreli a pri ktorej som sa skvele nasmiala. Gagy začnú už v úvode a nenechajú vás vydýchnuť do konca. Väčšinou ide o ľahko nadpriemerný situačný alebo vcelku inteligentný konverzačný humor, pár krát podopretý starými vtipmi. Pod nánosmi prvoplánovej zábavy pre priemerného Amíka vám ako Európanovi určite neuniknú ani blahodárne kvapky čierneho humoru a tvrdého sarkazmu. Námet je pomerne jednoduchý – traja kamaráti sa na základe mapy rozhodnú nájsť poklad legendárneho (a vďaka stanici Discovery aj u nás známeho) D.B. Coopera a užiť si pri tom trochu prírody a "nezodpovednosti". Scenár sa vzápätí začne zamotávať, aby ste si nebodaj nemysleli, že celá cesta parťákov z detstva bude bezstarostná a nudná. Tempo sa zrýchľuje a až na občasné spomalenia, či zastavenia je to jedna šialená naháňačka. Čo všetko im divoká príroda a odlúčenie od civilizácie pripraví, vás síce z obrazovky (po starších komédiách situovaných do lesov) už extra neohúri, ale títo chlapci tomu dali šťavu a byť na ich mieste, asi by som skončila ešte horšie :-) Z môjho pohľadu celému snímku napriek rovnocennosti postáv bez debaty kraľuje chutnučký (a maličký) Seth Green.(28.8.2005)

Opravdu praštěných komedií, u kterých se s radostí zasměju je pramálo, ale přesto se občas semtam nějaká objeví, nevyjímaje právě filmu Nekecej a pádluj! Podepírá se o příběh pokladu, který už dokázal najít leckdo ve filmovém branži, ale i tak příjemně pobaví slušnými vtípky nebo nemožně vtipnými situacemi, že se na ní prostě nedá zapomenout. Trojka hlavních hrdinů je sympatická, ale každý má svoje mínus. Herecky sice nijak nekralují, jenže jsou rozdílní a dávají to vysoko najevo. Dávám tři hvězdičky, solidní tři hvězdičky, které mi zaručí opětovný návrat k obrazovce k této příjemné, pohodové, přesto dost nesmyslné a chvílemi až zdá se mi příliš překombinované komedii. Rozdodně si to zaslouží. --- Moje první šprcka. Šlohnul jsem ji tenkrát tátovi z pickupu den předtim než ho zavřeli.(20.8.2007)

Tři kámoši si vyjedou teda spíš vyplujou na road trip za pokladem. O zabavu je postaráno, srandovní scény i hlášky mě se to dost libilo! :) A hlavně ty tři jsou mí oblíbenci(30.3.2012)

• heyda

Slabě podprůměrná podívaná, která však potěší alespoň pěknou vizuální stránkou, hudbou a herci. Jinak po obsahové stránce je vlastně o ničem a humor mi tak úplně nesedl. 4/10(23.12.2009)