Zorro: Tajemná tvář

Die Maske des Zorro

Zorro: Tajomná tvár

Dobrodružný / Akční / Drama / Romantický

USA / Německo, 1998, 130 min

Zorro byl fajn ..(30.5.2008)

Proč mě větší kočka než Rachel Weisz a elegantní černá maska, plášť a ostře nabroušený kord nepřesvědčí, že je tohle větší nářez než Mumie? Možná na tom má svůj podíl i fakt, že je tenhle film pokračováním osudů původního Zorro Mstitele, které si autoři vykonstruovali tak tragicky, že se tomu budu vždycky zdráhat uvěřit. Prostě tohle neberu a nazdar. A nahrává mi i to, že originalita se tu nekoná ani v náznaku, všechno je jenom (drahé) řemeslo. Proč bych se na to tedy potom díval, když nad Catherine - byť bez korzetů apod. - můžu lépe slintat u Ocean's Twelve nebo Chicaga?;) 60% za lehké a vtipné výkony dvou Tondů. 60%(2.6.2006)

Výborná úvodní scéna se skvělou hudbou Jamese Hornera naznačuje, že půjde o dobrodružství v klasickém (skoro již zapomenutém) stylu. Navíc je zde mnoho humoru (skvělá jiskřící soubojová scéna mezi Banderasem a Zeta-Jones). No a jako bonus nejlepší herec vůbec - Anthony Hopkins.(3.10.2003)

Banderas a Zeta-Jones? Na to se snad tehdy těšil každý. :)(31.1.2012)

Od Zorra jsem očekával hodně už jenom kvůli velkým jménům v obsazení, ale výsledek je hodně rozpačitý. První polovina není vůbec špatná a dobře jsem se při ní pobavil. Ovšem v druhé polovině se to všechno nějak začalo hroutit a vyústilo to naprosto přihlouplým koncem, který mi úplně zkazil celý požitek z filmu. Antonio Banderas, Anthony Hopkins a Catherine Zeta-Jones se odehráli svůj standart, kteže se nedá říct, že jejich výkony by byly zklamáním.......(1.12.2007)

• - Dona Diega De la Vegu měl původně hrát Sean Connery. (Terva)

• - Rola Eleny bola ponúknutá Izabelle Scorpuco aj Shakire. Obe ju však odmietli. (HelenOfTroy)

• - Spoiler: Ve scéně, kdy Zorro (Antonio Banderas) zabije Kapitána Harissona (Matt Letscher), vrazí do něj meč vodorovně, v dalším záběru jej má však zabodnut svisle. (Sign)