Zorro: Tajemná tvář

Zorro: Tajomná tvár

Dobrodružný / Akční / Drama / Romantický

USA / Německo, 1998, 130 min

• paascha

přes hvězdné obsazení se Zorro tak docela nepovedl, stejně jako Spiderman. Všechny hvězdy podávají matné a nevýrazné výkony, Hopkins mě osobně docela zklamal a Banderas vysloveně sral. Škoda(14.2.2008)

50%(10.4.2009)

Proč mě větší kočka než Rachel Weisz a elegantní černá maska, plášť a ostře nabroušený kord nepřesvědčí, že je tohle větší nářez než Mumie? Možná na tom má svůj podíl i fakt, že je tenhle film pokračováním osudů původního Zorro Mstitele, které si autoři vykonstruovali tak tragicky, že se tomu budu vždycky zdráhat uvěřit. Prostě tohle neberu a nazdar. A nahrává mi i to, že originalita se tu nekoná ani v náznaku, všechno je jenom (drahé) řemeslo. Proč bych se na to tedy potom díval, když nad Catherine - byť bez korzetů apod. - můžu lépe slintat u Ocean's Twelve nebo Chicaga?;) 60% za lehké a vtipné výkony dvou Tondů. 60%(2.6.2006)

Když tvůrci chtěli oživit legendu s maskou, mohli zvolit zodpovědnější a méně rozpačitý přístup. Každý představitel jednotlivých rolí se tvářil jako by vypadl z jiného filmu. Martin Cambell naopak svojí zkušenou režií dokázal udržet moji pozornost i ve vyloženě trapně nadsazených pasážích. Zorro však o sobě nedal vědět naposledy. Klady: řemeslně kvalitní režie, charismatický Hopkins, pohledná Zeta-Jones, nápadité akční scény, výprava, kostýmy, krajinářská kamera. Zápory: absence duchaplnějšího scénáře, ubral bych humorné výstupy, Banderas občas přehrával, nesourodé herecké obsazení, příběh příliš v ničem nepřekvapí, žádné napětí. 60%(22.2.2009)

Banderas a Zeta-Jones? Na to se snad tehdy těšil každý. :)(31.1.2012)

• - Catherine Zeta-Jones se při propagování filmu ve francouzském Deauville setkala se svým budoucím manželem Michaelem Douglasem. (Roman.Ticka)

• - Rola Eleny bola ponúknutá Izabelle Scorpuco aj Shakire. Obe ju však odmietli. (HelenOfTroy)

• - Antonio Banderas (Zorro) trval na tom, že všetky kaskadérske kúsky bude robiť on sám. Dablér bol použitý len pri scéne, kde Zorro zoskočil z koňa a kopol strážcu počas naháňačky v stajni. (HelenOfTroy)