poster

Zorro: Tajemná tvář

 • USA

  The Mask of Zorro

 • Německo

  Die Maske des Zorro

 • Slovensko

  Zorro: Tajomná tvár

Dobrodružný / Akční / Drama / Romantický

USA / Německo, 1998, 130 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • petaspur
  ****

  Zorro, maskovaný ochránce nevinných, právě překazil guvernérovi Monterovi potěšení z popravy několika náhodně vybraných lidí a rychle se převlékl do kůže Dona Diega de la Vegy. Zorrem dlouhá léta zesměšňovaný Montero však konečně pochopil, čí tvář se skrývá pod maskou a přišel si vyřídit účty. Následkem tohoto účtování je mrtvá manželka, násilně adoptovaná dcera a Diegova doživotní rekreace v podzemní kobce. Montero se umí za svou dobře odvedenou práci chlapsky poplácat po zádech, ale vzápětí musí opustit slunnou Kalifornii. Po mnoha letech se Montero vrací a s překvapením se seznamuje s novější verzí populárního hrdiny, který prudí mocné úplně stejně, jako dříve Don Diego. Vzhůru za pomstou!(19.12.2008)

 • tron
  ****

  „Vieš, ako sa to používa?" - "Toto pichnem do nepriateľa.“ Tak tento film zbožňujem. Okúzľujúce hollywoodske vysokorozpočtové dobrodružstvo zručného Martina Campbella (bondovka ZLATÉ OKO) sa ani nemaskuje, že nepochádza z produkcie Stevena Spielberga (nevydarený skok na koňa z INDIANA JONESA A POSLEDNEJ KRIŽIACKEJ VÝPRAVY). Nadpriemerne zvládnutá akcia, bombastická výprava a masové scény, veľkolepá hudba, šarmantné herecké obsadenie (bradatý švihák Banderas, vlasatý mentor Hopkins, krásna Zeta-Jonesová, L.Q. Jones), svižné tempo, silné Zlo (Stuart Wilson zo SMRTONOSNEJ ZBRANE 3 a jeho pravá ruka, úchylný Matt Letscher) a výborné scény (šermovanie v stajni). Kino Považan 1998(9.11.2004)

 • Houdini
  ****

  Oscar 2 nominace: Zvuk, Střih zvukových efektů(21.3.2004)

 • heyda
  *****

  Hopkins s Banderasem jsou prostě úchvatní. Tenhle film mám opravdu rád.(30.9.2009)

 • Hrabka
  ***

  Co k tomu říci? No bylo to slušný. Bez hlavních postav by to bylo o poznání slabší, ale i s nimi to není žádná sláva. Děj mohl být více zajímavý a možná akčnější. Konec je poněkud hloupý. Samotná Zeta-Jones však hodnocení značně vylepšuje ;-) 65%(28.12.2007)

 • - Autorem postavy Zorra jako takové je americký spisovatel Johnston Mcculley. První příběh v knižní podobě spatřil světlo světa v roce 1919. (Skyfall)

 • - Všichni tři hlavní představitelé muže s maskou Alain DelonAnthony Hopkins a Antonio Banderas mají křestní jméno začínající na A. (Skyfall)

 • - Antonio Banderas (Zorro) trval na tom, že všetky kaskadérske kúsky bude robiť on sám. Dablér bol použitý len pri scéne, kde Zorro zoskočil z koňa a kopol strážcu počas naháňačky v stajni. (HelenOfTroy)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace