Zorro: Tajemná tvář

Die Maske des Zorro

Zorro: Tajomná tvár

Dobrodružný / Akční / Drama / Romantický

USA / Německo, 1998, 130 min

Ideálne šarmantný Zorro v ideálnom prostredí a príbeh v podaní tých najviac možne šarmantných akčných scén. Banderasovi sa maska hodila minimálne rovnako ako gitarová pištoľ vo filme 'Desperado' a ja som sa perfektne bavkal. 75%.(5.3.2006)

Zábavný popkorňák, ktorý katapultoval Catherine Zeta Jones na výslnie. Príbeh nič moc, ale na súbojoch si dali záležať. Aj na Catherine .....(2.7.2004)

Tohle se Campbellovi fakt povedlo. Je dobre, ze tu je nakej "komplikovanejsi" dej, protoze udelat film jako dil serialu by moc v pohode asi nebylo, nastesti si to tvurci uvedomili a vymysleli solidni pribeh. Obcas to sice krapet prehanej s vtipnejma scenama, sem tam to je sice zajimavy osvezeni, ale obcas to rusi, nastesti vetsinu casu je film napinavej, sviznej a chytlavej. Co se tyce Banderase, ten se do role naprosto perfektne hodil a zvladnul to hodne dobre, Hopkins ma sice na konte lepsi vykony, ale taky slusny a Zeta-Jones je tady nadherna. Je sice fakt, ze by se film dal krapet zkratit, v druhy polovine je sem tam hluchy misto, ale rozhodne nemuzu rict, ze bych se nudil a tech 140 minut uteklo docela rychle, navic ma film perfektni hudbu a choreografii souboju. Lepsi 4*.(23.2.2008)

Skvelá dobrodružná komédia o chrabrom Zorrovi, láske a spravodlivosti tak ako sme zvyknutí. Nič extra som nečakal, a dostal som veľku porciu nefalšovanej zábavy.(10.6.2005)

Ehm tady mi příběhově něco extrémně nehrálo! Ale stejně to byla super zábava se skvělym obsazením.(14.2.2005)

• - Antonio Banderas (Zorro) trval na tom, že všetky kaskadérske kúsky bude robiť on sám. Dablér bol použitý len pri scéne, kde Zorro zoskočil z koňa a kopol strážcu počas naháňačky v stajni. (HelenOfTroy)

• - Rola Eleny bola ponúknutá Izabelle Scorpuco aj Shakire. Obe ju však odmietli. (HelenOfTroy)

• - Spoiler: Pôvodný scenár nekončil smrťou Diega de la Vegu (Anthony Hopkins), ale scénou kde svojej vnučke rozpráva príbeh o Zorrovi (Antonio Banderas). (HelenOfTroy)