Zorro: Tajemná tvář

Die Maske des Zorro

Zorro: Tajomná tvár

Dobrodružný / Akční / Drama / Romantický

USA / Německo, 1998, 130 min

Teda Campbellov prvý Zorro príjemne prekvapil. Na Hopkinsov šarm naletím kedykoľvek (i keď mi vždy pripomenie Hannibala Lectera) a výborný Banderas vo výbornom filme mi zasa raz vráti chuť do života. Príjemný film na odreagovanie pred maturitou, vrelo odporúčam ako povinný relax. Pevne verím, že by som dal plný počet, ale nemohol som sa po celú dobu sledovaniu venovať na 100%. Takže "len" 80.(19.5.2013)

Třipuntíky dávám pouze za krásnou Catherine Zeta-Jones a její vtipný šermířský souboj se Zorrem. Zbytek je neustále kupící se klišé, které mně vůbec nebere.(27.2.2003)

Zorro mě nikdy nebral, ale ve stínu dalších strašných dílek (ať už filmy nebo seriály) je tohle ještě docela dobré...navíc zde hraje spousta mých oblíbených herců...i když některé trapné scény prostě zůstnaou trapné(14.10.2009)

Zábavné a jednoduché :)(20.6.2004)

„Vieš, ako sa to používa?" - "Toto pichnem do nepriateľa.“ Tak tento film zbožňujem. Okúzľujúce hollywoodske vysokorozpočtové dobrodružstvo zručného Martina Campbella (bondovka ZLATÉ OKO) sa ani nemaskuje, že nepochádza z produkcie Stevena Spielberga (nevydarený skok na koňa z INDIANA JONESA A POSLEDNEJ KRIŽIACKEJ VÝPRAVY). Nadpriemerne zvládnutá akcia, bombastická výprava a masové scény, veľkolepá hudba, šarmantné herecké obsadenie (bradatý švihák Banderas, vlasatý mentor Hopkins, krásna Zeta-Jonesová, L.Q. Jones), svižné tempo, silné Zlo (Stuart Wilson zo SMRTONOSNEJ ZBRANE 3 a jeho pravá ruka, úchylný Matt Letscher) a výborné scény (šermovanie v stajni). Kino Považan 1998(9.11.2004)