Zorro: Tajemná tvář

Die Maske des Zorro

Zorro: Tajomná tvár

Dobrodružný / Akční / Drama / Romantický

USA / Německo, 1998, 130 min

Popkornová jízda nejtěžšího hollywoodského kalibru, velkolepá výprava, krásné kostými, divoké souboje, půvabná Catherine a film, který ani chvilku nenudí.(14.9.2005)

• flanker.27

Nikdy jsem nelnul k nepřemožitelným hrdinům, schopným vypořádat se s jakýmkoli nepřítelem a ještě si přitom zavolat (zdravím Muže z Acapulca :)). Nic na tom nemění, že CZJ je kus ženský, tomuhle prostě neuvěří ani děcko (zdravím A. J. Rimmera). Co bych asi tak od filmu mohl dostat. Napětí? Vždyť výsledek je jasný ještě než se film vůbec rozjede v promítačce. Humor? Leda z debility scénáře. Svižnou akci? Prdlajz, tohle žádná přesdžková neni. No a na hezkou ženskou se můžu koukat i v něčem pořádnym, o reálu nemluvě. Tyhle typy filmu prostě nemaj smysl exisence.(26.10.2007)

Martin Campbell dokázal vyvážit občas trochu naivní a hloupě komediální děj s vážnou tváří, kterou film disponuje taky a povedlo se mu to fakt znamenitě, sice se ani tak nejedná o žádnej zázrak, ale tak nějak se na tenhle film vždycky rád kouknu a nepřijde mi vůbec nějakej přiblbej, i když k tomu děj občas trochu svádí si to o něm myslet. Velkou výhodou je taky Antonio Bnderas, za prvé je skvělej pohybově a dokonale se orientuje jak v soubojích, tak ve vtipných situacích a za druhý se na to i dokonale hodí vzhledově a k tomu Catherine Zeta-Jones je tady fakt strašně krásná. Jeden z mála filmů na kterej se dá vždycky s chutí kouknout a je úplně jedno po kolikátý ho už dávaj(3.11.2007)

Překvapivě příjemná podívaná se skvělým Hopkinsem a charismatickým Banderasem. Málokdy formát "stačí vidět jednou" funguje na čtyři hvězdy tak přesně.(11.12.2009)

První polovina je velice slibná, některé scény dost syrové, záporáci podlí až úchylní (důstojník). S postupem času se však film přesouvá do lehkého šermířského filmu a vrcholí v úplně hloupé a zpackané finále. Anthony Hopkins je dost nevyužitý, Antonio Banderas prachprostě standartní a Catherine Zeta-Jones zde hraje pouze svoji krásou. Ale nikdo zde od ní asi nic jiného nečekal, ne? :-) Průměrný dobrodružný popcorn s nadprůměrným českým dabingem (Vašut, Zahajský, Bočanová).(18.2.2005)