Zorro: Tajemná tvář

Die Maske des Zorro

Zorro: Tajomná tvár

Dobrodružný / Akční / Drama / Romantický

USA / Německo, 1998, 130 min

Tohle se Campbellovi fakt povedlo. Je dobre, ze tu je nakej "komplikovanejsi" dej, protoze udelat film jako dil serialu by moc v pohode asi nebylo, nastesti si to tvurci uvedomili a vymysleli solidni pribeh. Obcas to sice krapet prehanej s vtipnejma scenama, sem tam to je sice zajimavy osvezeni, ale obcas to rusi, nastesti vetsinu casu je film napinavej, sviznej a chytlavej. Co se tyce Banderase, ten se do role naprosto perfektne hodil a zvladnul to hodne dobre, Hopkins ma sice na konte lepsi vykony, ale taky slusny a Zeta-Jones je tady nadherna. Je sice fakt, ze by se film dal krapet zkratit, v druhy polovine je sem tam hluchy misto, ale rozhodne nemuzu rict, ze bych se nudil a tech 140 minut uteklo docela rychle, navic ma film perfektni hudbu a choreografii souboju. Lepsi 4*.(23.2.2008)

Když tvůrci chtěli oživit legendu s maskou, mohli zvolit zodpovědnější a méně rozpačitý přístup. Každý představitel jednotlivých rolí se tvářil jako by vypadl z jiného filmu. Martin Cambell naopak svojí zkušenou režií dokázal udržet moji pozornost i ve vyloženě trapně nadsazených pasážích. Zorro však o sobě nedal vědět naposledy. Klady: řemeslně kvalitní režie, charismatický Hopkins, pohledná Zeta-Jones, nápadité akční scény, výprava, kostýmy, krajinářská kamera. Zápory: absence duchaplnějšího scénáře, ubral bych humorné výstupy, Banderas občas přehrával, nesourodé herecké obsazení, příběh příliš v ničem nepřekvapí, žádné napětí. 60%(22.2.2009)

Třipuntíky dávám pouze za krásnou Catherine Zeta-Jones a její vtipný šermířský souboj se Zorrem. Zbytek je neustále kupící se klišé, které mně vůbec nebere.(27.2.2003)

Typicky americky romanticky/akcni snimek, kterych uz jsme videli stovky. Neurazi, lec ani nezaujme.(4.9.2003)

Zorro byl fajn ..(30.5.2008)