Zorro: Tajemná tvář

Die Maske des Zorro

Zorro: Tajomná tvár

Dobrodružný / Akční / Drama / Romantický

USA / Německo, 1998, 130 min

Popkornová jízda nejtěžšího hollywoodského kalibru, velkolepá výprava, krásné kostými, divoké souboje, půvabná Catherine a film, který ani chvilku nenudí.(14.9.2005)

Skvělý zástupce romanticko-dobrodružného žánru. Kolik takových se opravdu povede? Dobrý příběh, povedená výprava, postavy i hudba, to vše navíc s notnou dávkou humoru. Veškerá klišé jsou tady pro mě spíše pravidly, která já jakožto žánrový divák naopak vyžaduju. Jednoduše: skvělá zábava.(9.9.2005)

Mohlo to být ještě o ofus lepší, ale i takhle jde o poměrně povedené dílko s příjemnou atmosférou, herci a hudbou. Škoda velké spousty klišé a podobných nesmyslů.(26.10.2004)

90% - Vtipný Banderas, elegantní Hopkins, krásná Zeta-Jones a hromada skvělých momentů dělají ze Zorra parádní oddychový film...(10.5.2007)

Pokud budete vyhlížet nějaké to popcornové dobrodrůžo, najdete všechno na svém místě. Režii Campbella, okázalou hudbu Hornera, mistra Hopkinse, pohlednou Catherine Zeta-Jones i Banderase, jemuž role padla jako ulitá. Údajně před ním oslovili i Sagvana, ale zrovna blinkal na pánské toaletě Solidní nejistoty a neslyšel volání od agenta.. Kdo nad tímto Zorrem přehnaně ohrnuje svůj artový nosík, ten brzy najde na hýždi vyřezané písmeno "Z" a když si pak lehne na levý bok, bude z toho mít "N" jako Nafoukanec..(28.10.2010)