Hon za svobodou

Chasing Liberty

Honba za slobodou

Komedie / Romantický

USA / Velká Británie, 2004, 111 min

V Anně jako zlobivém děvčeti se možná zhlédlo více dívek, ale přišla mi spíše jako rozmazlené, nevybujelé dítě, které chce zkusit dobrodružství a blázen se vydá na love parade. Neříkám, že by se mi tam také nelíbilo, ale ocitnout se sama je docela zahrávání. Trochu paradoxní a protekční mi přišlo, když po svém výletě nastoupila jako vznešená studentka na Harvard.(9.3.2008)

Nic moc.Diwal sem se z donuceni pritelkyne(22.8.2011)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// Konečně film, který mě pohladil po duši. Určitě tedy budu patřit mezi tu menší část, kterým se tenhle film líbil. Je pravdou, že ústřední dvojice není to pravé ořechové, ale jsou zabaleni do krásného příběhu odehrávajícího se v krásném prostředí. Když z počátku zavítali do Prahy, která je dle mého celkem věrná, tak mě hned potěšili. Navíc skvělý byl Mark Hormon v roli prezidenta a především otce. Jediné co mě začíná už docela štvát na takových filmech je to, jak každý Čech (Němec, Francouz) rozumí bezvadně anglicky. Docela by mě i zajímalo jak film vyzní v původním znění. Jinak film je spíše romantický než komedie a otázkou je nakolik je věrný skutečnosti, zda-li by tihle dva skutečně na svých cestách dostali tolik porozumění od lidí jako tady. Třebas jo a nebo je to možná jen film. Někdy si určitě udělám výlet po Evropě :-)/// Celkem 77%///(18.2.2007)

• - Točeno v Praze a Washingtonu. (M.B)

• - Poslední scéna obsahuje zkoušku Pucciniho opery "Nessun Dorma", ta zde však není odehrána celá, protože její závěr byl použit na konci koncertu The Roots. (HappySmile)

• - Scéna, když se Anna (Mandy Moore) a Ben (Matthew Goode) dostanou do Německa a jsou na mostě, kde se provozuje bungee jumping, byla natočena v Česku, na Zvíkovském mostě, kde se doopravdy běžně provozuje bungee jumping. Také si můžete všimnout vysokých hor v pozadí - ty jsou počítačově dosazené. (MissSimm)