Hon za svobodou

Chasing Liberty

Honba za slobodou

Komedie / Romantický

USA / Velká Británie, 2004, 111 min

V Anně jako zlobivém děvčeti se možná zhlédlo více dívek, ale přišla mi spíše jako rozmazlené, nevybujelé dítě, které chce zkusit dobrodružství a blázen se vydá na love parade. Neříkám, že by se mi tam také nelíbilo, ale ocitnout se sama je docela zahrávání. Trochu paradoxní a protekční mi přišlo, když po svém výletě nastoupila jako vznešená studentka na Harvard.(9.3.2008)

No jo, aby to tady zase nemělo tak malý hodnocení, protože to má předvídatelnou zápletku a je to normální romantická komedie. Není to převratné, ale je to prostě určeno k odpočinku a nevidím důvod proč tomu nedat míň než 3*(10.7.2010)

• Stegr

40%(21.8.2007)

• Big Bear

Mandy je kočka, o tom žádná. S tím natáčením v metropolích jak tady kdosi napsal bych to moc nepřeháněl. Ona ta Love parade také nebyla celá o Berlíně. Dokonce vrtulník co přiletí pro Mandy má na sobě znaky OK - ... Scéna s Warťasem a letní silnicí s třešňovou alejí coby Austria to samé... O scénáři mluvit nebudu to je out of mísu pro náctileté dívenky hltající časopis Dívky a jiné tiskoviny, každopádně za nápad točit u nás a za velmi pěkné záběry Benátek s velmi pěknou Mandy Moore tomu ty dvě zamilované hvězdičky dám * * .(22.8.2011)

• MarekT

Film jako takový je slepencem různých klišé, ale i tak mi, sám nevím proč, přišel zábavnější než většina nijak se neodlišujících zástupců žánru. Možná asi kvůli té pestré výpravě, jinak moc pozitiv nevidím...(11.9.2009)

• - Točeno v Praze a Washingtonu. (M.B)

• - Jedna z posledních scén, odehrávající se na berlínské Love Parade, se ve skutečnosti natáčela v Praze na Letenské pláni. Na vrtulníku, který zde hlavní hrdinku vyzvedne, je možné všimnout si české registrace. (Lkprak)

• - Když je Anna v koupelně na koncertě The Roots, můžete vidět na zdi nálepku šestidolarového chlápka. Je to ta samá, co má později McGruff v rukou. (HappySmile)