50x a stále poprvé

50 First Dates

50x a stále po prvý raz

Komedie / Romantický

USA, 2004, 92 min

Problém jsem měl hned během toho, když jsem zasouval disk do dvd - nemám/neměl jsem rád ani Sandlera, a ani Drew Barrymore mi k srdci nikdy nepřirostla. I když musím podotknout, že jí to nesmírně slušelo. Hravý snímek měl pro mě atypicky opačné vyznění. Zatímco mě vlažný úvod relativně nudil, druhá polovina filmu jen vylepšovala celkové dojmy. Úvod se zvracícím mrožem, jedna pohlavně neidentifikovatelná pečovatelka a.. říkám si, to ne, a film jsem již pomalu odepisoval. Další dění na plátně ale solidně zaměstná bránici a snesitelný sentiment zahřeje na srdci. 50x a stále poprvé je ve zcela příjemném odklonu od obhroublé komiky, která Sandlera provází. Originální story o dívce Lucy s výpadky krátkodobé paměti, která bez dalších slov skvěle zapadá do filosofie "užít si na jednu noc" místního ošetřovatele arktických zvířat. Jenže ejhle.. je to láska na první pohled. Komika je tedy přirozeně navěšena na rutinní proces každodenní snahy "zaujmout" Lucy a snímku se odtud daří těžit relativně svěže (přiznejme, že i místy křečovitě) až do úplného závěru. Herecky film potěší i z pohledu vedlejších rolí - např. znamenitý bráška Sean Astin, i pro mě vítaný komik Rob Schneider. Sandler je fenomén, který (zejména za oceánem) svými filmy bortí všelijaké finační rekordy - i když tentokráte je to víceméně právem!! Slušný náběh na čtyři hvězdičky.. příště to snad vyjde!!(9.11.2006)

Další povedená sandlarovka, za poslední měsíc už asi moje třetí a pořád mě tenhle druh komedií neomrzel. Navíc námět je neohraný a hodně dobrý. Drew Barrymore je kouzelná, Sean Astin k popukání a mrož s tučňákem u mě vyhrávají cenu za nejskvělejší zvířata roku 2004.(19.4.2008)

• brit84

Je jen pár filmů, kde hrál Sandler a nestojí za ho.... Tenhle mezi ně nepatří. Jako malý světýlko ve tmě shledávám Roba Schneidera. On je takový hovado, že celej film v mých očích trochu zachránil. Pokud nemáte rádi ani jednoho z nich, vůbec se nepokušejte na to dívat!(2.11.2011)

Sandler je veľmi vďačná tvárička do komédií, hlavne keď má romantický podtón a milú partnerku do páru, akou je Drew. Plus podarený a ozaj originálny námet a ako výsledok sa nám dostane príjemná oddychovka, na ktorú treba mať ovšem tú správnu náladu, inak ju ohodnotíte z úplne iného uhla pohľadu. 80%.(18.5.2006)

3*** za vtipnej a romantickej film a jedna* navíc za neskutečně šílenou roli Seana Astina coby steroidovýho namakance:D(7.9.2008)