50x a stále poprvé

50x a stále po prvý raz

Komedie / Romantický

USA, 2004, 92 min

• brit84

Je jen pár filmů, kde hrál Sandler a nestojí za ho.... Tenhle mezi ně nepatří. Jako malý světýlko ve tmě shledávám Roba Schneidera. On je takový hovado, že celej film v mých očích trochu zachránil. Pokud nemáte rádi ani jednoho z nich, vůbec se nepokušejte na to dívat!(2.11.2011)

Docela originální romantika. Drew se mi tu dokonce líbila, jak si na ní příliš nepotrpím. Trochu míň tlačit na tělesnej humor a mohlo to bejt ještě lepší.(28.4.2006)

Hollywoodské romantické komedie jsou jednou za čas potřeba, člověk si uvědomí, v jak krásném a zidealizovaném světě nikdy nebude žít. Nechá se dojmout samoúčelnými patetickými scénami, bude zatajovat dech, když hlavní hrdina začne ztrácet objekt své touhy a tak dále a tak vůbec. 50 x a stále poprvé je vzorovou americkou romancí, nabízí přesně to, co se od ní očekává plus Roba Schneidera a zvracejícího mrože jako nadstandardní bonus (příště bych prosil bez něj). Sandler má snad podobné role zakódované v DNA, zvládá je s přehledem a zatím se neopakuje do té míry, aby to příliš prudilo. Drew Barrymore možná není úplně nejideálnější kráskou, ale pokud fungují i scény se silnějším emotivním nábojem, pak hlavně její zásluhou. Ústřední premisa filmu je originální pouze tím, jak moc se snaží nepodobat Na Hromnice o den více, scénárista ji nedokázal vytěžit až do samého dna, ale takové sledování Šestého smyslu nebo videokazeta shrnující nejdůležitější události jsou nápady když už ne skvělými, tak přinejmenším milými. Všechno v tomto filmu je podobně milé, od prvních minut neuvěřitelně příjemné a nutící nás zůstat sedět a koukat i během minut následujících. Jak by taky ne, když je děj situován na Havaj, vystupují tam legrační tučňáci, hraje fajn hudba a všechno je tak nezdravě přeslazené… a já sladké rád. A z cukrovky strach nemám, jestli to přijít má, tak to stejně přijde a do té doby si budu dopřávat co mi hrdlo ráčí. Tak málo stačí někdy ke štěstí, hned má člověk lepší náladu, hned se ta kupa pracovních povinností jeví jako podstatně menší, hned jsou vyhlídky na zítřejší brzké ranní vstávání příjemnější a tak dále a tak vůbec. :-) 70% Zajímavé komentáře: Malarkey, Le_Chuck, jerry12, gudaulin, hiczech(23.5.2007)

O dost lepší, než cokoliv z toho, co dosud Adam Sandler nebo Rob Schneider "vypotili", přesto stále jen na 3 hvězdičky (no, možná s přivřením obou očí na tři a půl). Musím každopádně přiznat, že některé scénky z tohoto spektáklu mě navýsost pobavily, na druhou stranu se i zde vyskytovaly hluché body. Za zmínku z těch povedenějších scén stojí (překvapivě) asi tak polovina z těch, v nichž vystupuje Rob Schneider, pak i některé "balicí" se Sandlerem (třeba tučňák na silnici, nebo smluvené přepadení), nebo některé scénky s mrožem. Ale tu úvodní "mroží", tedy její zakončení si pro změnu tvůrci odpustit mohli. Jinak se přiznávám dobrovolně a bez mučení, že Seana Astina, alias Samvěda Křepelku jsem poznal až podle závěrečných titulků.(9.3.2005)

Nejromantičtější film se Sandlerem.(31.10.2011)

• - V závěru filmu zní píseň "Somewhere Over The Rainbow" od zpěváka jménem Israel Kamakawiwo´ole, zkráceně IZ. Píseň se stala v ČR populární až na konci roku 2010. Původní píseň je ale mnohem starší. Objevila se ve filmovém muzikálu Čaroděj ze země Oz z roku 1939, kde ji zpívá Judy Garland. (blackrain)

• - Exteriéry se natáčely na havajském ostrově Oahu s bujnou zelení a nádhernými plážemi, a pak v L.A. (HappySmile)

• - Lucyina nemoc, antrogenní porucha paměti, opravdu existuje. Ve filmu jí trpěla už např. ryba Dory v Hledá se Nemo. (HappySmile)