Francouzský zlodějský gang vedený zkušeným Danielem Forayem (Gérard Depardieu) zpacká svou poslední krádež. Aby si vylepšili pověst, odlétají na pokyn svého bosse do Chicaga. Čeká je nebezpečný kousek: vyloupit dům vlivného obchodníka. Omylem ale vykradou dům samotného šéfa chicagského podsvětí Franka Zammetiho (Harvey Keitel). Do riskantní hry se navíc připlete i vlivný pouliční gang, jehož vůdce si proti sobě Francouzi také popudili - a poslední slovo ještě neřekli ani proslulí strážci americké spravedlnosti: FBI a chicagská policie. (oficiální text distributora)

Slarque

Situační gangsterská komedie s neuvěřitelně zašmodrchaným scénářem, ale vtipnost bohužel poněkud zaostává. Chvílemi jsem dokonce pochyboval, že to vůbec má být komedie. Možná, že kdyby se o podobných věcech autoři rozhodli předem, byly by výsledné filmy mnohem lepší. Z hereckého obsazení byl rozhodně nejlahůdkovější Harvey Keitel. ()

Terva

CITÁT - Nikdo mi neřekl, že vás přijede tolik............ Scéna okolo 16 minuty je Boží. Šestice francouzských gurmánů si chce v Chikágském baru objednat víno. Víno není mám jen Coca-colu, Sprite a zázvorové Pivo. A nesmí se tu kouřit. Film, respektive příběh je založen na delších či kratších situačních komediálních momentkách a zakončeném nějakou vtipnou hláškou. Vše to spojuje veselá hudba. CITÁT - Dám si vás k obědu, žabožrouti........... Chyba se vloudí při názvu ulic. Kdo mohl tušit, že stejné jméno ulice je jak na Road tak na Street. A už to jede. Celkem jsem se bavil, ikdyž některé scény jsou moc jednoduché a některé nedodělané, někdy to vyzní až moc dětsky nebo naivně. ()

Choucas

Bohužel mne nejvíce pobavily nepovedené scény v titulcích, zřejmně si to mělo hrát na nějakou tarantinovku nebo něco od Guye Ritchieho. Což sem nečekal, a nedočkal sem se. Jenže já se nedočkal ani toho, čeho jsem se dočkat, chtěl, místo skvělé francouzské komedie se mi dostalo neslané, nemastné podívané, velmi utahané a nezábavné. Dlouho sem nehodnotil tak špatně, ale obávám se že teď se neubráním. Slabé 2 hvězdy! ()

Parlay

Jelikož jsem kulturní barbar a Ritchieho gansterky jsou pro mě velkou neznámou, tak nemůžu srovnávat :-) Zřejmě i proto mě tento snímek velmi potěšil. Má sice svá hluchá místa, ale vynahrazuje je humorem a pár překvapivě kvalitními akčními scénami. P.S. Ritchieho tvorbu jsem již „dostudoval", avšak i přesto nemám důvod na hodnocení nic měnit. Tohle se Frantíkům zkrátka povedlo. ()

kagemush

To by mne opravdu zajímalo jako to je ve světě filmu s těmi Kurvítky. Že jsem na ně zvyknul ve všech těch produktech kterých se mi dostává jako standardnímu konzumentu všeho co se namane, neznamená že si na ně zvyknu i v oblasti konzumace filmu. V tomto filmu obsažená Kurvítka mi tak dokonale zkurvítkovala všechno , že jsem si málem ani nevšiml , že Harvey je i zde dobrej a můj ňuňu oblíbenec Hallyday tu má tu svou tlamu k zulíbání. ()