Kupodivu to nebylo špatné, taková fikce o tom, kterak to mohlo po určitou dobu 3 let před okupací a po ní být s Janem v Americe. Nakonec proč ne, vnitřní rozpor Jana a jeho příslušnosti k Československu s prací jeho otce vs bezmoc vůči zbytku světa. V každém případě velmi dobře natočené, vizuálně také, ale hlavně plus za Rodena i Kaisera. A plus za byť i samozřejmě částečně, na některé historické chvilky. Kdyby to ale přeci jen byl trochu jiný film, více se držící právě té historie a méně fikce, asi bych byl nadšenější. Takhle ale i tak stále chápu záměr. jen si nejsem jist, že by to byl film, který bych musel vidět znovu. Proti uděleným soškám ale po zhlédnutí nic nemám. Lvi stejně už nikoho nezajímají.(20.3.2017)

Po té vší chvále a tolika nominacím na Českého lva člověk očekává něco výjimečného. Pro mě to byl jen obyčejný životopisný film, který vyčnívá zpracováním a hereckými výkony, ale tím to pro mne hasne. Škoda.(22.3.2017)

Jan Masaryk mi moc neříkal....prostě syn velkého T.G.M. Teď už vím, že Jan Masaryk byl rozervaný člověk, který miloval svou vlast. Bylo mi ho líto, jeho útěk a uzavření se do léčebny, chápu. Nicméně, a to je zvláštní, protože v otázce Mnichova jsem vždycky měla jasno (křivda a zrada), tak teď jsem si říkala, že se vlastně dal pochopit postoj Británie a Francie (obětování malé země pro velký mír). Sice všichni víme, že to bylo k hovnu, a měli rovnou začít bojovat....ale po bitvě je každý generál. Co tedy s Masarykem? Velkolepý snímek, který se zpracováním tváří skutečně světově, Roden mě přesvědčil, jenže nemůžu říct, že je to úplně TO ono. Snad jen stojí za myšlenku, jestli by nebylo fajn, začít milovat svou vlast, jako to uměl on. *Na moje poměry vážný komentář...odlehčíme - PRD.(23.4.2017)

Co se filmu Masaryk nedá na první pohled upřít, je jeho nepřehlédnutelná ambicióznost, která je vítaná, pokud je dobře využita a zúročena. Což se v tomto případě naštěstí povedlo a tak vznikl snímek, který na české poměry rozhodně vyčnívá z průměru. Dvanáct Českých lvů je na místě, i když je pravda, že jsem neviděl všechny konkurenční filmy - ale i tak Masaryk nasadil laťku celkem vysoko. K hereckému obsazení nemám výtek, všichni zúčastnění sehráli svoje role na výbornou a potěšilo mě jazykové rozvrstvení a autentičnost. Co se technického hlediska týká, tak jde o solidně zpracovaný snímek, ve kterém se mísí nejeden sugestivní záběr s nepřeslechnutelnou hudební stránkou. Zkrátka zručně natočený a uvěřitelně zahraný exkurz do časů minulých, které nebyly zrovna jednoduché a bezpečné.(2.4.2017)

Český historický film, který vypadá opravdu „filmově“. Řemeslo je na vysoké úrovni, hezky se na to kouká. Otázkou možná je jestli by nebylo lepší natočit film přímo o Mnichovské dohodě, a nezaměřovat se jen na Masaryka samotného. Neříkám, že to nebylo zajímavé, ale s podobným vizuálem a tvůrčí šikovností bych si takový film taky nechal líbit.(17.3.2017)

• - V jedné z úvodních scén je smrtelné lože Tomáše Garrigue Masaryka umístěno na Pražský hrad, nikoli do Lán, kde bylo ve skutečnosti. (MessiM)

• - Ve filmu den po vyhlášení protektorátu vidíme Jana Masaryka (Karel Roden) přikurtovaného k posteli po záchvatu vzteku a pokusu o krádež kokainu. Skutečný Jan Masaryk ale 16. března 1939 podle historika Zbyňka Zemana přednášel v Chicagu projev ke krajanům místo nemocného prezidenta Beneše. (MessiM)

• - Jako vojáci byli v komparzu členové klubu vojenské historie (konkrétně 43. pěší pluk Brno). (kriplozoik)