Vesnice

The Village

Osada

Mysteriózní / Drama / Thriller

USA, 2004, 104 min

Nečekaně nakonec slušná mysteriózní a thrillerovská podívaná. Mám rád filmy o uzavřené komunitě lidí, kteří se obávají vedlejšího světa, kdo tam je, co tam je, co chce ??!! Slušná režie a parádní herecký ansámbl zážitek jen umocňuje, ale konec skončí podobně jako seriál Ztraceni se spoustou nezodpovězených otázek, což mě naštvalo, tudiž srážím jednu hvězdu. 70%(25.8.2014)

Škoda, přeškoda nevyužité šance, která se Shyamalanovi naskýtala. Téma bylo totiž poměrně zajímavé, ale on je nedokázal uchopit tak, jako se mu to povedlo v předešlých případech a výsledkem je jeho dosud nejkontroverznější a asi také nejslabší dílo, byť se stále jedná o nadprůměr. Nejvíce tak zaujme jen Bryce Dallas Howardová, i když ani ona mě nedokázala přes jisté charisma přesvědčit o opravdovosti své postavy. Jedna či dvě lekačky pak celkový dojem rozhodně nemohou zachránit.(1.2.2005)

Thrillerová kostra, okolo ktorej Shyamalan rozvíja báchorku o dôležitosti lásky, tentoraz nechutne zlyháva. Príšera vyzerá ako klaun z Manéže Bolka Polívku a navyše je nám ukázaná už v prvej polovici filmu. What the fuck?! Ale nebuďme na pána režiséra, ktorý sa so scénkou so svojím cameom vyhral viacej než s celým filmom, zlí. On to myslel dobre a fanúšikovia Jane Austen, ktorí uprednostňujú cit pred rozumom, si jeho príbeh s veľkým srdcom určite užijú.(8.8.2004)

Stylové! Tajuplné, poutavé, výborné... Zase jednou netradiční film, který má pointu, se skvělou hudbou a zvukem, dotvářejícími výborně emoce a atmosféru příběhu. Film pro vnímavé s fantazií. Film pro ty, o kterých se zas tak moc nemluví... ;-)(9.2.2006)

Už jsem viděl lepší filmy od Shyamalana, ale to co se tomuhle filmu nedá upřít je výborná atmosféra a pěkná hudba, ale jinak je to chvílema nudný a konec je sice nečekanej, ale po prozrazení zápletky už ne moc zajímavej. Jediný co si po většinu filmu udržuje vysoko nasazenou laťku jsou herecký výkony všech herců, zejména Adrien Brody se překonával.Určitě to je zajímavej snímek, kterej ze začátku trochu připomíná Znamení, ale nejvyšších kvalit to nedosahuje(9.4.2005)

• - Postavit kulisy pro samotnou vesnici zabralo členům štábu celých jedenáct týdnů. Oddělení pro stavby a scenérie čítalo přibližně 300 členů. (becki_tu)

• - Role Lucia Hunta byla napsána přímo pro Joaquina Phoenixe. (becki_tu)

• - Spoiler: Filmu byla původně údajně udělena přístupnost "R" kvůli jedinému zvukovému efektu - zvuk nože, který bodne Luciuse. Ten byl později odstraněn a scéna bez něj funguje ještě lépe. (Morien)