poster

Vesnice

 • USA

  The Village

 • Slovensko

  Osada

Mysteriózní / Drama / Thriller

USA, 2004, 104 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jossie
  ****

  Zvláštní , kolika lidem se to nelíbilo. Hodně dlouho jsem se tak nebála , nenadskočila leknutím a nebyla velmi překvapená dějem. Hudba hodně dobrá , sugestivní , všichni herci vynikající , nádherná atmosféra. Dala bych i pět hvězdiček , ale pointa příběhu mě dost zklamala.(15.4.2005)

 • igi B.
  ****

  Stylové! Tajuplné, poutavé, výborné... Zase jednou netradiční film, který má pointu, se skvělou hudbou a zvukem, dotvářejícími výborně emoce a atmosféru příběhu. Film pro vnímavé s fantazií. Film pro ty, o kterých se zas tak moc nemluví... ;-)(9.2.2006)

 • Matty
  ****

  Po tříminutovém smíchu přišlo třídenní přemýšlení. 80% Zajímavé komentáře: Tosim, Marigold, Marius, kiddo, sepp, darm, AGO, MIMIC, Anderas, MilesTeg(31.1.2005)

 • zputnik
  ***

  Do kina jsem vstupoval se silným záchvatem objektivity; prostě s pocitem a závazkem, že dnes Shyamalanovi nebudu ani křivdit ani nadržovat. Tento pocit se mně stále drží; jen s týdenním odstupem zjišťuji, že to v případě VESNICE není nijak lehké. Předně nic nenamítám proti obecnému rámci (tématu) filmu - láska, víra, pravda etc. Horší už to je s konkretizací tohoto tématu. Zasazení tématu do komunity, kterou nám Shyamalan představuje, sice rozjíždí další neméně zajímavé myšlenkové linie, ale současně tak samotný příběh v konečném důsledku trpí jakousi naivitou. Co musím pochválit na VESNICI je hudba (John Newton Howard) a kompozice určitých scén (horší už je to s momenty mezi těmito scénami). Co mně nemile překvapilo byly herecké výkony a práce se střihem. Shrnuto a podtrženo: Rozhodně zajímavé zamyšlení, jenž nebylo dotaženo k takové brilantnosti, na kterou Shyamalan určitě má.(13.11.2004)

 • Viktooorka
  ***

  M. Night Shyamalan je mistr point..díky kterým jsou jeho filmy zajímavé.. ale proboha, co ta nálepka horor? to že se tam občas mihne červený plášť s přezdívkou "Ti co se o nich nemluví" se mám jako začít bát??.. Vesnice rozhodně není špatný film, i když první polovina filmu o tom nenasvědčuje.. proto děkuji za druhou část, přesvědčivý výkon Bryce Dallas Howard, výtečnou hudbu a zdařilou pointu :-)(17.10.2009)

 • - Do role Noaha byl původně obsazen Ashton Kutcher. Ten se však musel své role vzdát kvůli nabitému programu. (becki_tu)

 • - Původní název filmu byl „The Woods“, ale práva na něj už vlastnilo jiné studio. (imro)

 • - Ve filmu se původně měla objevit Kirsten Dunst, ale nakonec dala přednost snímku Elizabethtown. Nahradila jí Bryce Dallas Howard (dcera Rona Howarda), která Shyamalana okouzlila svým výkonem v divadle. (imro)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace