poster

Vesnice

 • USA

  The Village

 • Slovensko

  Osada

Mysteriózní / Drama / Thriller

USA, 2004, 104 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lynn
  ****

  Spravedlivě ohodnotit Vesnici je těžké - kdyby ji natočil jiný režisér než novodobý mistr napětí Manoj Night Shyamalan, byly by to jasné 4*. Takto jsem dlouho váhala mezi 3 a 4, ale nakonec zvítězily právě kvůli mému oblíbenci Shyamalanovi ty 4*. Přijetí filmu také uškodila distributorská kampaň - trailer byl nejspíš točen ke zcela jinému filmu, protože Vesnice je spíše než thriller psychologické drama. A podotýkám, že docela dobré. Přesto asi nebudu jediná, kdo si přeje, aby se Shyamalan vrátil do svých vod (Šestý smysl, Vyvolený, Znamení).(1.10.2004)

 • Mr.Apache
  ***

  Nápad je výborný, pointa taky, jenže právě ta je tak špatně načasovaná, že tím film hodně ztrácí. Možná si nechte o Vesnici spíš vyprávět, protože z vyprávění budete mít pocit, že by mohlo jít o opravdu skvělý film. A tím Vesnice určitě být mohla. Takhle "jenom" dobrý.(9.6.2008)

 • T2
  *****

  Rozpočet $60miliónovTržby USA $114,197,520Tržby Celosvetovo $256,697,520║ Kam na tie príbehy Shyamalan chodí? Opäť dejová prepracovanosť z množstvom zaujímavých charakterových postáv, každý jeden zo zúčastnených hviezd si svoj priestor zastane v tom najlepšom svetle, nikto tu nepôsobí na vyše či plocho, a to môže príbeh vyznieť banálne ale režisér z minima ťaží maximum, čo sa len tak nevidí. Veľké plus je opäť účasť skladateľa James Newton-Howarda, fakt sila jeho hudba, robí tam neskutočne silné pozadie. Vo svojej hĺbke to je úžasný a krásny príbeh, z veľkou myšlienkou! /videl v kine 2x: 90%/ ...po niekoľkých pozretiach zvyšujem na plné hodnotenie, ten film ani po x-krát nestráca nič na váhe a momente prekvapenia(18.5.2005)

 • Jossie
  ****

  Zvláštní , kolika lidem se to nelíbilo. Hodně dlouho jsem se tak nebála , nenadskočila leknutím a nebyla velmi překvapená dějem. Hudba hodně dobrá , sugestivní , všichni herci vynikající , nádherná atmosféra. Dala bych i pět hvězdiček , ale pointa příběhu mě dost zklamala.(15.4.2005)

 • Arx
  *

  Tohle snad ani Shyamalan nemyslel vážně. Proč se mám 108 minut dívat na bandu ujetejch magorů, který se bojej vyjít z lesa :-)))) Viz komentář KevSpy s kterým se plně ztotožňuju.(5.11.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace