poster

Rodáci (TV seriál)

Drama / Válečný

Československo, 1988, 22 x 50 min

Režie:

Jiří Adamec

Hrají:

Jan Šťastný, Radoslav Brzobohatý, Jana Hlaváčová, Emma Černá, Stanislav Zindulka, Jaroslava Obermaierová, Antonín Navrátil, Petr Kostka, Jiří Pomeje, Milena Dvorská, Soňa Novotná, Karel Roden, Petr Haničinec, Míla Myslíková, Jan Čenský, Ilja Prachař, Zdena Hadrbolcová, Rostislav Čtvrtlík, Jiří Datel Novotný, Jiřina Bohdalová, Eva Horká, Ladislav Trojan, Svatava Hubeňáková, Nela Boudová, Alois Švehlík, Vlastimil Fišar, Petr Štěpánek, Ladislav Mrkvička, Jan Přeučil, Dana Homolová, Jiří Holý, Bohumil Vávra, Jaroslav Satoranský, Jiří Pleskot, Filip Renč, Monika Žáková, Miroslav Zounar, Zdeněk Ornest, Vladimír Hlavatý, Bořivoj Navrátil, Otakar Brousek ml., Rudolf Hrušínský, Ota Sklenčka, Lída Plachá, Josef Nedorost, Lubomír Kostelka, Ferdinand Krůta, Vladimír Kratina, Oto Ševčík, Josef Langmiler, Michal Pešek, Jan Pohan, Jan Cmíral st., Igor Smržík, Milan Klásek, Ljuba Krbová, Bohuslav Čáp, Václav Kotva, Jiří Smutný, Ivan Vyskočil, Vilma Cibulková, Ladislav Křiváček, Pavel Zedníček, Zdeněk Buchvaldek, František Němec, Václav Sloup, Václav Postránecký, Tomáš Juřička, Milan Riehs, Jiřina Jelenská, Stanislav Fišer, Jiří Bartoška, Jiřina Jirásková, Dana Bartůňková, František Hanus, Václav Helšus, Miroslav Vladyka, Václav Knop, Karel Augusta, Ludmila Roubíková, Božena Böhmová, David Schneider, Vlado Černý, Boris Rösner, Miroslav Donutil, Jaroslav Kepka, Karel Bělohradský, Petr Svárovský, Antonín Hardt, Petr Skarke, Valérie Zawadská, František Husák, Adolf Filip, Pavlína Mourková, Karel Houska, Steva Maršálek, Martin Kolár, Ladislav Potměšil, Zdeněk Martínek, Josef Mixa, Václav Švorc, Adolf Kohuth, Petr Oliva, Jindřich Světnica, Josef Vinklář, Marie Durnová, Jana Švandová, Rudolf Jelínek, Milan Vágner, Dalimil Klapka, Emil Horváth st., Bronislav Poloczek, Daniela Pokorná, Vladislav Beneš, Soběslav Sejk, Radan Rusev, Blažena Holišová, Ladislav Šimek, Pavel Havránek, Martin Učík, Vlastimil Jílek, Oldřich Velen, Svatopluk Skopal, Ján Mildner, Bedřich Prokoš, Václav Mareš, Otto Lackovič, Bořík Procházka, Vladimír Bičík, Otto Budín, Jindřich Hinke, Miroslava Pleštilová, Ivan Richter, Vlastimil Čaněk, Josef Velda, Daniel Landa, Zdeněk Srstka, Eva Řepíková, Bohuslav Ličman, Jana Robenková, Vladimír Pospíšil, Jindřich Hrdý, Marcela Martínková, Josef Patočka, Alena Kreuzmannová, Ivana Vávrová, Jana Jiskrová, Otakar Brousek st., Zdeněk Žák, Dana Morávková, Sergej Bystrickij, Miloslav Mejzlík, Jana Vaňková, Oldřich Vlach, Sergej Martynov, Jiří Novotný, Martin Mejzlík, Carmen Rauschgoldová, Mária Bálintová
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • igi B.
  odpad!

  Nějakou pofiderní náhodou jsem při brouzdání zde v databázi narazil na tuhle jednu z největších normalizačních televizních po(b)litických sraček. Začudlil si v ní k oslavám >Vítězného úmora< kdejaký ten více či méně zasloužilý prostonárodní umělec, zatímco v Sajůzu už bouřila perestrojka a i v tuzemských kulturních bažinách pár statečných zdvíhalo hlavu... Nakonec naši soudruzi tvůrci i herci ve valné většině i za svobodných dalších 20 let dokázali, že hovna z hoven vzejdou a místo povinné ideologie a pocitu stranické poslušnosti stačí jim pak dnes předhodit trochu peněz a pocit bulvární důležitosti. Netvrdím, že jsem tenkrát se na tenhle hnus nějak pravidelně a pečlivě díval, ale matně si z nahodilého nahlížení pamatuju, o co šlo. A s čistým svědomím pak klidně hodnotím - odpad - bezskrupulózní umělecký a lidský odpad... .-( - - - - - (Viděno občasně v oněch dobách nešťastných, komentář zde šťastně 13. - 27.6.2008)(27.6.2008)

 • elle
  odpad!

  Seriál se natáčel nedaleko místa, kde jsme měli chatu, tak jsme si jako děti prohlíželi kulisy a to je asi jediná pozitvní vzpomínka. Seriál vynikal ne ani tak hloupoučkou propagandou, ale spíš totální hloupostí, toporností a nevěrohodností postav. Jan Šťastný musel po léta napravovat pošramocenou hereckou reputaci. No hraje tam ten....no ten... jak se jmenuje...no...Vitásek!....aha, tak to nebude asi nic moc.(3.11.2007)

 • FilmFan24
  odpad!

  Komunistům tenkrát klepala na dveře zubatá a tak si asi jako záchranu objednali tohle veledílo s českou hereckou elitou, aby pracující lid viděl. No a lid teda koukal a nevěřil svým očím...i ta socialistická propagandistická kritika tehdy nijak zvlášť nadšená nebyla z tohoto výtvoru!(16.8.2008)

 • petrsv
  ***

  Seriál popisuje 40. léta, kdy byla válka, která poté nějak skončila a po čase začala další. Rozhodně se nejedná o komunistickou agitku typu Okres na severu. Je zde popsáno dění ve válce, kde bojovali všichni. Po válce to tu nebylo jednoduchý a směr, kterým republika půjde, byl už dán. V tomto mi přijde, že je seriál na svou dobu celkem dobře natočený. Jasně, že komunisti jsou v něm ti lepší, ale toto si dneska už umíme vysvětlit a podle toho to brát.(22.5.2011)

 • Zazie
  odpad!

  Jediné zajímavé u tohoto totálně nepovedeného seriálu je to, že si ho dobová kritika troufla strhat bezprostředně po odvysílání, přestože byl točen na politickou objednávku. To bylo v té době nevídané, zřejmě se už začínal projevovat blížící se konec totality.(3.11.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace