Rodáci (TV seriál)

Drama / Válečný

Československo, 1988, 22 x 50 min

Jiří Adamec

Jan Šťastný, Radoslav Brzobohatý, Jana Hlaváčová, Emma Černá, Stanislav Zindulka, Jaroslava Obermaierová, Antonín Navrátil, Petr Kostka, Jiří Pomeje, Milena Dvorská, Soňa Novotná, Karel Roden, Petr Haničinec, Míla Myslíková, Jan Čenský, Ilja Prachař, Zdena Hadrbolcová, Rostislav Čtvrtlík, Jiří Datel Novotný, Jiřina Bohdalová, Eva Horká, Ladislav Trojan, Svatava Hubeňáková, Nela Boudová, Alois Švehlík, Vlastimil Fišar, Petr Štěpánek, Ladislav Mrkvička, Jan Přeučil, Dana Homolová, Jiří Holý, Bohumil Vávra, Jaroslav Satoranský, Jiří Pleskot, Filip Renč, Monika Žáková, Miroslav Zounar, Zdeněk Ornest, Vladimír Hlavatý, Bořivoj Navrátil, Otakar Brousek ml., Rudolf Hrušínský, Ota Sklenčka, Lída Plachá, Josef Nedorost, Lubomír Kostelka, Ferdinand Krůta, Vladimír Kratina, Oto Ševčík, Josef Langmiler, Michal Pešek, Jan Pohan, Jan Cmíral st., Igor Smržík, Milan Klásek, Ljuba Krbová, Bohuslav Čáp, Václav Kotva, Jiří Smutný, Ivan Vyskočil, Vilma Cibulková, Ladislav Křiváček, Pavel Zedníček, Zdeněk Buchvaldek, František Němec, Václav Sloup, Václav Postránecký, Tomáš Juřička, Milan Riehs, Jiřina Jelenská, Stanislav Fišer, Jiří Bartoška, Jiřina Jirásková, Dana Bartůňková, František Hanus, Václav Helšus, Miroslav Vladyka, Václav Knop, Karel Augusta, Ludmila Roubíková, Božena Böhmová, David Schneider, Vlado Černý, Boris Rösner, Miroslav Donutil, Jaroslav Kepka, Karel Bělohradský, Petr Svárovský, Antonín Hardt, Petr Skarke, Valérie Zawadská, František Husák, Adolf Filip, Pavlína Mourková, Karel Houska, Steva Maršálek, Martin Kolár, Ladislav Potměšil, Zdeněk Martínek, Josef Mixa, Václav Švorc, Adolf Kohuth, Petr Oliva, Jindřich Světnica, Josef Vinklář, Marie Durnová, Jana Švandová, Rudolf Jelínek, Milan Vágner, Dalimil Klapka, Emil Horváth st., Bronislav Poloczek, Daniela Pokorná, Vladislav Beneš, Soběslav Sejk, Radan Rusev, Blažena Holišová, Ladislav Šimek, Pavel Havránek, Martin Učík, Vlastimil Jílek, Oldřich Velen, Svatopluk Skopal, Ján Mildner, Bedřich Prokoš, Václav Mareš, Otto Lackovič, Bořík Procházka, Vladimír Bičík, Otto Budín, Jindřich Hinke, Miroslava Pleštilová, Ivan Richter, Vlastimil Čaněk, Josef Velda, Daniel Landa, Zdeněk Srstka, Eva Řepíková, Bohuslav Ličman, Jana Robenková, Vladimír Pospíšil, Jindřich Hrdý, Marcela Martínková, Josef Patočka, Alena Kreuzmannová, Ivana Vávrová, Jana Jiskrová, Otakar Brousek st., Zdeněk Žák, Dana Morávková, Sergej Bystrickij, Miloslav Mejzlík, Jana Vaňková, Oldřich Vlach, Sergej Martynov, Jiří Novotný, Martin Mejzlík, Carmen Rauschgoldová, Mária Bálintová
  • rt12

Já tomu dávám název ,, Jízda po hovnech".(20.5.2014)

• corona

"Dvaadvacet večerú čekal jsem jak vúl, až hrdina Vitásek odhodí svou húl", tak na túto básničku, ktorá kolovala medzi ľudmi si pamätám lepšie ako celý seriál.(8.11.2009)

Ideologicky to samozrejme je, jaky je. Od zacatku to schytavaj presne ti podle predpokladu, moralne padla a zbabela inteligence, kolaborujici kler, dekadentni aristokracie (Boticelli na pude potesil jak svin:o))), cetnictvo jako relikt "starejch" dob, zatimco delnej lid ma srdicko na dlani, resp. na pravym miste, zadny prekvapeni. Ale formalne docela zajimavy. Zapletka kolem jednotlivejch frakci bojujicich o staryho Vitaska je relativne promyslena a postava Pikoly, nebo jak se jmenuje, i po druhym dile zajimave nepruhledna. Docela necekana je i prace se Sokolem a sem tam se dokonce mihne i naznak prace s individualni, nikoli tridni vinou. Zatim jsem u tretiho dilu a rozhodne to je pozoruhodnej studijni material. Vsjo na ulozto.cz. UPDATE: Ty povalecny dily jsou teda fakt sila, cista agitka, ale ultracista. A hraje tam i Landa:o))))))))(9.4.2011)

• brit84

Don Corleone v komentáři píše, že reprízy se nedočkáme. Ovšem k velké radosti nás všech, vytáhla tuhle sračku od Adamce na světlo stanice Barrandov. Velké "díky"!(21.5.2011)

Z těch 1012. hodnoticích (k dnešnímu datu, ani nevím kolik jich tu bylo před znovu-uvedením tohoto seriálu včetně procent) to troufám říct, že víc jak 3/4 lidí tento seriál nikdy pořádně celý neviděla, nebo že by v době, kdy šlo v televizi naposledy, tedy před revolucí, film už tak dobře vnímala, aby mohla film nějakým způsobem a hlavně objektivně posoudit a ne jen z nějakých malých útržků? To sotva (muselo by jim být nejméně 15 let, a tady je to převážně samej student, narozený až po revoluci a pak nanejvýš třicátníci jako já, kteří to taky pořádně nepamatují), spíš se nechala tak jako vždy zmanipulovat místními vševědy, čsfd-rádobyelitou, ovlivnit médii a vším tím co všude o tom to seriálu napsali, většinou hanlivá negativa. Propaganda-nepropaganda, na tu peču, dnes tu máme novodobou propagandu a správný výplach mozků opět.. Je mi líto, ale tak špatné to opravdu není, když vezmu v potaz jen onu parádní filmařinu, tak je seriál zmáknut téměř na jedničku, přidám spoustu parádních a neuvěřitelně živých akcí, vyhrocených scén, je tu spousta přirozených citů a dobrých hereckých výkonů atd. Některé dnešní výtvory-paskvily, tomuhle nesahají ani po kotníky.!(10.5.2011)