Rodáci (TV seriál)

Drama / Válečný

Československo, 1988, 22 x 50 min

Jiří Adamec

Jan Šťastný, Radoslav Brzobohatý, Jana Hlaváčová, Emma Černá, Stanislav Zindulka, Jaroslava Obermaierová, Antonín Navrátil, Petr Kostka, Jiří Pomeje, Milena Dvorská, Soňa Novotná, Karel Roden, Petr Haničinec, Míla Myslíková, Jan Čenský, Ilja Prachař, Zdena Hadrbolcová, Rostislav Čtvrtlík, Jiří Datel Novotný, Jiřina Bohdalová, Eva Horká, Ladislav Trojan, Svatava Hubeňáková, Nela Boudová, Alois Švehlík, Vlastimil Fišar, Petr Štěpánek, Ladislav Mrkvička, Jan Přeučil, Dana Homolová, Jiří Holý, Bohumil Vávra, Jaroslav Satoranský, Jiří Pleskot, Filip Renč, Monika Žáková, Miroslav Zounar, Zdeněk Ornest, Vladimír Hlavatý, Bořivoj Navrátil, Otakar Brousek ml., Rudolf Hrušínský, Ota Sklenčka, Lída Plachá, Josef Nedorost, Lubomír Kostelka, Ferdinand Krůta, Vladimír Kratina, Oto Ševčík, Josef Langmiler, Michal Pešek, Jan Pohan, Jan Cmíral st., Igor Smržík, Milan Klásek, Ljuba Krbová, Bohuslav Čáp, Václav Kotva, Jiří Smutný, Ivan Vyskočil, Vilma Cibulková, Ladislav Křiváček, Pavel Zedníček, Zdeněk Buchvaldek, František Němec, Václav Sloup, Václav Postránecký, Tomáš Juřička, Milan Riehs, Jiřina Jelenská, Stanislav Fišer, Jiří Bartoška, Jiřina Jirásková, Dana Bartůňková, František Hanus, Václav Helšus, Miroslav Vladyka, Václav Knop, Karel Augusta, Ludmila Roubíková, Božena Böhmová, David Schneider, Vlado Černý, Boris Rösner, Miroslav Donutil, Jaroslav Kepka, Karel Bělohradský, Petr Svárovský, Antonín Hardt, Petr Skarke, Valérie Zawadská, František Husák, Adolf Filip, Pavlína Mourková, Karel Houska, Steva Maršálek, Martin Kolár, Ladislav Potměšil, Zdeněk Martínek, Josef Mixa, Václav Švorc, Adolf Kohuth, Petr Oliva, Jindřich Světnica, Josef Vinklář, Marie Durnová, Jana Švandová, Rudolf Jelínek, Milan Vágner, Dalimil Klapka, Emil Horváth st., Bronislav Poloczek, Daniela Pokorná, Vladislav Beneš, Soběslav Sejk, Radan Rusev, Blažena Holišová, Ladislav Šimek, Pavel Havránek, Martin Učík, Vlastimil Jílek, Oldřich Velen, Svatopluk Skopal, Ján Mildner, Bedřich Prokoš, Václav Mareš, Otto Lackovič, Bořík Procházka, Vladimír Bičík, Otto Budín, Jindřich Hinke, Miroslava Pleštilová, Ivan Richter, Vlastimil Čaněk, Josef Velda, Daniel Landa, Zdeněk Srstka, Eva Řepíková, Bohuslav Ličman, Jana Robenková, Vladimír Pospíšil, Jindřich Hrdý, Marcela Martínková, Josef Patočka, Alena Kreuzmannová, Ivana Vávrová, Jana Jiskrová, Otakar Brousek st., Zdeněk Žák, Dana Morávková, Sergej Bystrickij, Miloslav Mejzlík, Jana Vaňková, Oldřich Vlach, Sergej Martynov, Jiří Novotný, Martin Mejzlík, Carmen Rauschgoldová, Mária Bálintová
  • Martin741

Prednovembrovy serial Rodaci som videl malo /1 - 3 diely, viac urcite nie/, ale nebolo to az take hrozne, ako sa to tu s odpadmi rozbehlo. Malo to vsak iba mdly dej a prilis vela propagandy. A aj tak si myslim, ze pravy hnoj priklusal az po novembri 1989 /VKV, ordinace, Pojistovna....../ Takze preto aspon tych 5 %(23.1.2013)

• Morloth

V chvílích, kdy se Rodáci odehrávají za války, poměrně snesitelné: plejáda předních herců, akční scény, stydlivá erotika. Po konci války se však seriál mění v nepříjemnou agitku v jejímž středu stojí postava naprosto nesympatického Vitáska: zaslepený, unáhlený a neřiditelný. Přesto musím uznat, že oproti seriálovému průměru, je toto natočeno s téměř filmovou precizností. Nejedná se o divadelní deklamace. Řada postav je poměrně zajímavá, především ty negativní a politicky ušmudlané: Voráček (Václav Postránecký), hrabě (Jiří Bartoška) či pan řídící (Alois Švehlík). Jen si říkám, zda to prorevoluční nadšení nebylo v roce 1988 přeci jen trochu moc přitažené za ušiska. Tenhle seriál, podobně jako Major Zeman, je zlý.(20.1.2011)

• kinderman

Vzpomněl jsem si na dobový vtip, vysílali Rodáky (Šťastný v něm zastřelil "esesáka" Fišera) a naši hokejisté zrovna prohráli na MS s Německem: Víte, kdo povede jako kapitán náš hokejový tým? No přece Vitásek. Má výbornou práci s holí, umí mířit a nebojí se Němců! Tolik k této nehodnotitelné totalitní hrůze.(13.5.2008)

• Véča

Gogen: ta věta doslova zní: "Milostivá paní poslankyně, vy sama nejlíp víte, jak to s tou vaší demokracií bylo, ale musím vám říct, že ač máte nádherný kozy, tak pravdu nemáte."(1.2.2009)

Do odpadu môže tento seriál zaradiť iba totálny ignorant alebo človek, ktorý nemá o hereckej a režisérskej práci ani poňatia a nevie, alebo čo je ešte horšie, nechce ju oceniť z blbej zásady o "schvaľovaní socializmu" v televíznych a filmových dielach. Takíto ľudia mi pripadajú ako kone s klapkami na očiach. Tiež pre nich neexistuje nič naľavo ani napravo a povedú vás iba jedným smerom.(3.6.2009)