Star Wars: Clone Wars (TV seriál)

Animovaný / Sci-Fi / Akční / Dobrodružný

USA, 2003, 25 x 3-12 min

Výborná animovaná série.Skvělý příběh a hlavně pohled i na jiné postavy a především na jedno Komando Klonových Vojáků. Daleko více to převyšuje 3D klon co vylezl z Lucasova zadku na plátna kin.(9.11.2008)

Na animaci si za chvilku zvyknete, hudba je klasika od Williamse s několika kousky od kohosi novýho. Děj to vyplňuje parádně. A co tam předváděli Jediové, mě nenapadlo ani v nejdivočejších snech, ani po přečtení knížek... To byl prostě nářez!!!(17.3.2008)

90% - Zajímavá výplň mezi Epizodami II a III, která je tu podle mě hlavně pro fanoušky. Který z nich by nechtěl vědět, jak se například vyrábí světelný meč?(31.5.2007)

Tím úplně prvním, co mě zarazilo, je jakási neuspořádanost a nejednotnost v jednotlivých epizodách: Přibližně hodinu trvají epizody 1 - 20 a rovněž 21-25. Ale to jen tak na okraj. Protože jinak tím prvním, co překvapí, je poměrně zvláštní desing a animace, částečně infantilní, částečně karikaturující (Mace Windu jako fakt hustej řízek, Padmé jako sex-bomba aj.). Ale na to se dá zvyknout a naopak to myslím vneslo čerstvou krev do Star Wars, protože seriál vypadá jinak, je dost akční, skoro jako z počítačové hry. Škoda že takovýhle nářez není k vidění ve filmu. ___ Hlavním účelem Clone Wars je přiblížit nám, co se stalo mezi epizodami 2 a 3 a ačkoliv jsem původně myslel, že půjde spíše jen o výplň bez nějakého většího významu, velmi mě překvapilo, kolik se tam stane důležitých událostí, jejichž znalost je IMHO až nezbytná před viděním Epizody 3. ____ Takže vzhledem k tomu, že to je fajn zábava a navíc užitečný přídavek ze světa Star Wars, nemůžu dát méně než 4*.(26.5.2005)

Po zkončení Epizody 2 mě zajímalo, jak vlastně ty clonové války budou probíhat. Bylo to pochopitelné, protože jak již má celá slavná série v názvu - byly to Války a právě konec druhé epizody naznačoval, že tyto války budou stát za to. Jenže jsme se nedočkali prostřednictvím hraného filmu, nýbrž animace skvělého Genndyho Tartakovského, jehož Samurai Jack, Dexters Laboratory či Powerpuff girls okouzlují diváky dodnes. Je to trochu něco jiného a tento styl nemusí sednout každému, nicméně trpělivost růže přináši a pokud dá divák, kterého na první pohled zpracování z nějakého důvodu odrazuje, seriálu šanci, dostane se mu odměny v podobě skvělé zábavy a doplnění příběhu o jednu z jeho nejdůležitějších částí. Na Clone Wars je dobré, že se děj netočí jen a pouze kolem Anakina i když i tady se mu prostoru dostane dost a dost, ale máme možnost sledovat v akci postavy, které se ve filmech neobjevily a nebo pouze v malých rolích. Musím smeknout před uměním Tartakovského, protože se mu skutečně podařilo oživit konflikt, který na začátku druhé epizody začne a jeho konec zůstává dlouho v nedohlednu. Samotné války jsou jen pro milovníky akce, - nutno říci, že i přes poměrně jednoduchou animaci jsou boje vykresleny do nejmenších detailů a souboje světelnými meči jsou snad ještě lepší než v hraných filmech. Tato minisérie však nenabízí jen a pouze akci ale zaměřuje se na jednotlivé části příběhu, aby tak vytvořila pomyslný most mezi E2 a E3 a pomohla tak vysvětlit řadu nejasností, které během jejich sledování mohly vzniknout. Proto tento povedený seriál doporučuji nejen skalním fanouškům Star Wars ale také milovníkům animované tvorby a právě lidem, kteří v Epizodě III všemu tak docela nerozumějí. 90%(2.9.2006)

• - Ve 20. kapitole 2. série si můžeme všimnout, že se na scéně objeví padawan Sha'a Gi. Jeho jméno i podoba je inspirována postavou Shaggyho Rogerse ze seriálu Scooby Doo (od r. 1976). (Troodon)

• - Spoiler: Obávaný generál Grievous, kterého namluvil herec Richard McGonagle, má – v Epizodě III (2005) – časté záchvaty kašle, ale proč? Ve 25. kapitole kresleného seriálu mu Mace Windu, jemuž propůjčil hlas Terrence Carson, téměř rozdrtil plíce. (MultiTobi)