Lovci pokladů

Lovci pokladov

Dobrodružný / Akční / Mysteriózní / Thriller

USA, 2004, 131 min

• Lynn

Pitomoučké až téměř tupé, neoriginální až hrůza, no prostě Disneyho popcorn. Ale já se vlastně nezlobím... Takovéhle filmy prostě vždycky vznikat budou, stejně jako na ně nablblé americké publikum bude chodit do kina :-) A na zahnání sobotní nudy v televizi či špatné nálady je to lepší než nic...(14.9.2009)

Dokonalý popcorn, štandartne odvedené remeslo (kde všetko od hudby až po réžiu je pevne ukotvené v intenciách "Bruckheimer style"), ktoré do bodky napĺňa formulu dobrodružných filmov "riddle, solve, find and quest". Rozprávka (postupne sa dostane na všetky hlavné ingrediencie od kamarátstva, cez lásku, utužené rodinné puto až po odmenu za námahu...) pre nástročné publikum a vyššie. National Treasure možno vzdialene označiť aj za Indiana Jonesa, avšak bez toho najlepšieho, čo Indyho robí tak pútavým a zábavným aj dnes - chýba tomu vnútroná iskra, alebo inak povedané oná prestupujúca mágia, čaro a hravosť. Aj napriek tejto absencii, ale National Treasure nie je zlý. Ak rezignujete na prísnu logiku, prižmúrite oči nad odhadnuteľnou vykonštruovanosťou deja a prítomnosťou viacerých klišé, ostane vám oddychovka, pri ktorej sa ani moc nudiť nebudete a dokážete zabudnúť aj na neustále podsúvanú ideu, že zase raz všetko leží v lone amerického národa na ich posvätnej zemi (tak poklad ako aj z toho plynúce právo konať). Škoda len toho, podľa mňa úplne zbytočného epilógu, ktorý je nielen okatou propagandou "american way of life", ale navyše čiastočne popiera predchádzajúce vyústenie deja (kvázi morálne posolstvo v trende obľúbenej globalizácie). P.S. Verím, že žánrovo a čiastočne aj tématicky spriaznený Da Vinciho kód bude minimálne o triedu lepší.(26.1.2005)

Původně jsem si myslel, že film nebude mít ani hlavního záporáka, ani hlavní krásku, ani vedlejší komickou figurku, ale všechno se mi nakonec splnilo. Sean Bean měl v tomhle filmu víc charismatu než jindy spolehlivý Nicolas Cage, Diana Kruger hrát nepotřebuje, stačí, že je, a Justin Bartha hláškuje jako o život, takže, co jinak? Plně odkazuji na komentář kleopatry :-)(17.1.2006)

Nicolas Cage je zárukou úspěchu. Už jen jeho jméno filmu zaručí nebývalý úspěch, snad až na Obchodníka se Smrtí, který amíci prostě nemohli strávit. Dobře jim tak. Lovci Pokladů jsou takovým moderním Indianem Jonesem. Podařenějším než Lara Croftová se svým dlouhým copem a velkým......eh.....nadáním dostat chlapy do kolen. Já bych raději na kolenou viděl ji, ale to už je jiný příběh pro úplně jiný server. Diane Kruger je pěkná, to nepopírám ale měla by se naučit hrát. Aspoň základy by jí měl někdo vysvětlit. Klasická Venturesácká muzičenka, která mi nevadila, ale už je to všechno jaksik na jedno brdo. Film pobavil a to je jeho účel. Tak za 4*.(31.12.2005)

Občasný nečakaný zvrat si v prvej polovici veľmi slušne podáva ruku s dynamický strihom v rytme rázneho MediaVentures soundtracku, no v tej druhej to už vzdáte rovnako ako pri Pirátoch karibiku. Prichádza monotónnosť a zdĺhavosť a vlastne vás už ani nezaujíma, čo presne sa vo filme deje. Cage opäť príjemný a Kruger opäť pekná, no Bean už má na konte výraznejších záporákov. Ale to bude disneyovskou produkciou - tí svojim zloduchom nedávajú do rúk zakrvavené sekery.(26.1.2005)

• Sean Bean