poster

Lovci pokladů

 • USA

  National Treasure

 • Slovensko

  Honba za pokladom Templárov

 • Slovensko

  Lovci pokladov

 • Velká Británie

  National Treasure

Akční / Dobrodružný / Rodinný / Mysteriózní / Thriller

USA, 2004, 131 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Adrian
  ***

  Dokonalý popcorn, štandartne odvedené remeslo (kde všetko od hudby až po réžiu je pevne ukotvené v intenciách "Bruckheimer style"), ktoré do bodky napĺňa formulu dobrodružných filmov "riddle, solve, find and quest". Rozprávka (postupne sa dostane na všetky hlavné ingrediencie od kamarátstva, cez lásku, utužené rodinné puto až po odmenu za námahu...) pre nástročné publikum a vyššie. National Treasure možno vzdialene označiť aj za Indiana Jonesa, avšak bez toho najlepšieho, čo Indyho robí tak pútavým a zábavným aj dnes - chýba tomu vnútroná iskra, alebo inak povedané oná prestupujúca mágia, čaro a hravosť. Aj napriek tejto absencii, ale National Treasure nie je zlý. Ak rezignujete na prísnu logiku, prižmúrite oči nad odhadnuteľnou vykonštruovanosťou deja a prítomnosťou viacerých klišé, ostane vám oddychovka, pri ktorej sa ani moc nudiť nebudete a dokážete zabudnúť aj na neustále podsúvanú ideu, že zase raz všetko leží v lone amerického národa na ich posvätnej zemi (tak poklad ako aj z toho plynúce právo konať). Škoda len toho, podľa mňa úplne zbytočného epilógu, ktorý je nielen okatou propagandou "american way of life", ale navyše čiastočne popiera predchádzajúce vyústenie deja (kvázi morálne posolstvo v trende obľúbenej globalizácie). P.S. Verím, že žánrovo a čiastočne aj tématicky spriaznený Da Vinciho kód bude minimálne o triedu lepší.(26.1.2005)

 • Psema
  ***

  Odlehčený Bruckheimer, který nezklame, ale ani výrazně nenadchne. Slušná variace na Indyho, které schází lepší scénář a výraznější akce, Cage to ale nakonec stejně všechno utáhne a na nedělní odpoledne se jedná o jasnou volbu, při níž nemusí člověk ani trochu myslet, jen poslouchat všechny ty výmysly.(7.5.2007)

 • sud
  ***

  Sice nic, co bych už neviděl jinde, ale napínavé to je, Nicolas Cage standartně dobrý a o Diane Kruger se jistě zdálo nejednomu zastupiteli mužské populace. 60%.(21.5.2011)

 • Renton
  ***

  Scénář: Jim Kouf, Cormac Wibberley, Marianne Wibberley .. Exkurze americkými historickými reáliemi, říznutá pokřiveně upravenou legendou o Svatém grálů - scénář je opravdu pěkný blábol. Zamrzí i střídmé zpracování, které je jen minimálně akční a už vůbec nemá nádech něčeho, co bych čekal pod jménem Bruckenhaimer. Pravda, americká kina živí rodiny s dětmi, takže náplň snímku odpovídá vlastně jen hrané dobrodružné „pohádce.“ Dobrý marketingový tah, který sklízí své ovoce. Disney jsou zkrátka produkce pro rodiny a výsledek je takový. Nenáročný, lehce a rychle stravitelný, tak aby neurazil dětské ani dospělejší publikum. Komerčně velmi přesně vybroušený klenot :o) 50%.(27.4.2006)

 • Brouk
  **

  Á jé tak copak nám produkce Walta Disneyho chtěla tímto dílem naservírovat? Pokud jejich jediným čistým úmyslem bylo zajistit příjemné „gaučové“ dejme tomu trávení dobrého oběda a ještě v plískanici Fajn!!! Super! Prima! Schvaluji všema deseti ale pokud ne-e a cíl je jiný,tak pokud má člověk špetku pudu sebezáchovy, zbytky selského rozumu a není fet, tak tohle je nestravitelné ani pro předpubescenta Nic proti nikomu a ničemu, ale tuhle klišé překombinovanou bezduchou slátaninu lze opravdu doporučit, navzdory hvězdnému hereckému (škatulkovému) obsazení a plnou relativně svižné hudby a střihu, s notnou dávkou odvahy jen jako TV či kulisu k jiným činnostem (třeba ke čtení či vysávání:-)) Ten film sice moc neurazí, ale nijak zvlášť nepobaví a už nenadchne už vůbec A Diane Kruger je krásná (opravdu???) a herečka k tomu (opravdu???). :-((24.4.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace