Lovci pokladů

Lovci pokladov

National Treasure

Akční / Dobrodružný / Rodinný / Mysteriózní / Thriller

USA, 2004, 131 min

Pre mňa príjemné potešenie. Film, ktorý sa snaží aspoň nadohľad priblížiť sa k Indiana Jonesovi modernej doby. A miestami sa mu to aj slušne darí, a preto je pre mňa veľkým prekvapením. Hádanky a ich nápovedy sú spracované veľmi dobre, dokonca sa sa tu nachádza aj pár ozaj nečakaných zvratov, ktoré padnú pravdivo. Koniec parádne akčný, rýchly a hlavne klasický, ale veď to by nebol Disney. 85%.(9.5.2006)

Typický příklad popcornové zábavy - spousta akčních scén (výbuchy, honičky, přestřelky) jedna kráska ve vedlejší roli, jeden šprýmař ve vedlejší roli, jeden týpek "wikipedie je oproti mně nic" v hlavní roli - promíchejte, okořeňte vynikající hudbou a podávejte v menších dávkách (stopáž filmu lehce ubližuje) a dostanete film, který není potřeba vidět dvakrát. 60 %.(21.5.2011)

No tak Indiana Jones to zrovvna neni, ale svoje kvality to má. Už jenom jméno Nicolas cage zaručuje kvalitní film, ale tady se bohužel tolik neprosazuje a v akci taky moc nevyniká, aspoň že to charisma má a tak i jeho přítomnost je výtaná. Na záporáka je vybranej typickej prototyp záporáka Sean Bean, toho snad ani jinak neznám, ale je pravda že se na to dobře hodí a i tady nezklama. Další herci už jsou tam jen tak navíc a to včetně Jona Voighta, kterej si tam zahrál ne zrovna moc výraznou roli a myslim, že bych ani nestál o to aby tam byl déle. Jediný co mi vadilo je, že některý scény a dialogy byly nedomyšlený a taky se tam moc protahovalo hledání pokladu různejma dalšíma komplikacema nebo další nalezenou stopou, tam kde už měl být poklad, ale jinak zase musim uznat, že triky byly na dobrý úrovni a akce taky nebyla k zahození i když to nebylo čistě akční. Určitě to je zábavná podívaná, ale ničim výjmečná, která si zaslouží jen tak tak 4*(20.6.2005)

Sice průměrná, ale zato zábavná honička za pokladem, kterých je početně docela málo, a těch povedených a ne příliš vymyšlených opravdu hodně málo. Právě proto je to tak hezké, protože ve studiích Walta Disneye vznikli Piráti z Karibiku a tak si autoři mysleli, že udělat Lovce pokladů bude mít taky takový úspěch jako Piráti, škoda jen, že příběhově co se činnosti na plátně týče, moc není, právě proto je to tak průměrné. Když jsem tenhle film viděl poprvé, byl jsem ale hodně překvapen tím, jak si autoři vyhráli s dokumenty kolem samotného seriálu. Ono si vyhrát s historií není opravdu žádný problém a těch konspiračních teorií jsou mraky, tak proč také ne. Ale mám rád filmy, kdy se člověk něčemu přiučí a něco se dozví, i když z větší části v tomhle filmu jsou to kraviny i když teoreticky ne :)(18.6.2005)

• tron

"Mám problém, otec." - "Nabúchal si ju?" Z produkcie strýka Bruckheimera k nám znudene (hoci v Amerike to bol kasový trhák, nechápem) doklusala HONBA ZA POKLADOM TEMPLÁROV so štandardnou dávkou klišé. Sympatický hrdina (Cage), inteligentná kráska (mdlá Nemka Krugerová) a tuctový zloduch (Bean). Nechýbajú klasické figúrky - komický hrdinov poskok, prísny ale "správny" vyšetrovateľ FBI (alebo Harvey zarába na nájom) a hrdinov otec v podaní Jona Voighta z VYSLOBODENIA a ANAKONDY. Ten už hral otca inému indianajonesovskému hrdinovi (či skôr hrdinke – konkrétne Lare Croftovej). Plusmi v tomto rutinne zbúchanom stereotype sú dan-brownovské mystifikačné drobnosti (stopy na bankovkách, Deklarácia nezávislosti) a svižný hudobný sprievod. Čas vám napriek tomu ujde obdivuhodne pomaly. Nie je to vyložene atraktívny akčný titul, ale ak ho porovnám s televíznou šou Tii Carrereovej "Lovkyňa tajomstiev", je to o čosi (o čosi) lepšie. Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/192286/Honba-za-pokladom-Templarov-40.html(1.11.2005)

• - Scénáristé Terry Rossio a Ted Elliott, kteří pro produkci Jerry Bruckheimera napsali už Piráty z Karibiku, upravovali scénář k filmu, i když nejsou uvedeni titulcích. (imro)

• - Nicolas Cage zažil s filmem nejlepší úvodní víkend v celé své kariéře, když za první tři dny promítání (19. – 21. 11. 2004) snímek vydělal 35,1 milionu. Do konce roku film vydělal 141 mil. dolarů, což je pro stomilionovou produkci a hlavně jejího šéfa Jerryho Bruckheimera určitá satisfakce po neúspěchu jeho předcházejícího projektu Král Artuš. (imro)

• - Diane Kruger absolvovala většinu akčních scén bez kaskadérky. (Karlos80)