Lovci pokladů

Honba za pokladom Templárov

Lovci pokladov

Dobrodružný / Akční / Mysteriózní / Thriller

USA, 2004, 131 min

Sice průměrná, ale zato zábavná honička za pokladem, kterých je početně docela málo, a těch povedených a ne příliš vymyšlených opravdu hodně málo. Právě proto je to tak hezké, protože ve studiích Walta Disneye vznikli Piráti z Karibiku a tak si autoři mysleli, že udělat Lovce pokladů bude mít taky takový úspěch jako Piráti, škoda jen, že příběhově co se činnosti na plátně týče, moc není, právě proto je to tak průměrné. Když jsem tenhle film viděl poprvé, byl jsem ale hodně překvapen tím, jak si autoři vyhráli s dokumenty kolem samotného seriálu. Ono si vyhrát s historií není opravdu žádný problém a těch konspiračních teorií jsou mraky, tak proč také ne. Ale mám rád filmy, kdy se člověk něčemu přiučí a něco se dozví, i když z větší části v tomhle filmu jsou to kraviny i když teoreticky ne :)(18.6.2005)

Už děda mého dědy nikdy nehledal žádný poklad a já jsem statečným pokračovatelem této rodinné tradice. Nicméně čmuchání po stopách pokladů obvykle považuji za zábavný filmový materiál a lovec Ben určitě ostudu žánru neudělal. Dostal celkem solidní nápovědy, což činilo pátrání zajímavým, jenže uvěřitelnost příběhu hodně srážela genialita padouchů, kteří se vždy zázračně vygooglovali na správném místě. A ochranu Deklarace nezávislosti si, i přes svůj přiznaný amatérismus v oboru, představuji poněkud jinak.(8.5.2013)

[imdb: 6.9/10] | me: Žiadne prekvapenie sa nekoná. Priemerné, miestami svižné, inokedy nezáživné, avšak vďaka charizmatickému Cage-ovi (celkom pohodová) naháňačka za tajomstvami, ktorá neurazí.(26.8.2009)

• AngelAngie

Nebýt Diane, nekoukám na to ..(21.5.2008)

Soundtrack Trevor Rabin: 1. National Treasure Suite ,2. Ben ,3. Finding Charlotte ,4. Library of Congress ,5. Preparation Montage ,6. Arrival at National Archives ,7. The Chase ,8. Declaration of Independence ,9. Foot Chase ,10. Spectacle Discovery ,11. Interrogation ,12. Treasure,(19.5.2011)