Robertu Carlylovi jsem Hitlera ani okamžik nevěřil, protože se mu prostě přes veškerou snahu maskérů či stylistů nepodobá ani malinko. Ale to nevadí, stejně jako nevadí poněkud zjednodušující pohled na Hitlerovu "kariéru". Před těmi cca 5 lety, kdy jsem snímek viděl poprvé, mě totiž seznámil s obdobím, o kterém jsem téměř nic nevěděl. Nejedná se o výukový film ani dokument, takže přivřu oči i nad jistou uměleckou licencí, která z Hitlera v tomto filmu činí ještě většího ubožáka, než kterým asi skutečně byl. Jinak filmařské kvality jsou nezpochybnitelné, hlavně když si člověk uvědomí, že se jedná o televizní film.(7.8.2010)

Televizní ilustrace do hodin dějepisu (kde je žádoucí uvést na pravou míru množství zkreslujících informací). K pochopení titulního zla jsou podle mne vhodnější autentické dokumentární záběry. 70% Zajímavé komentáře: Terminus, Drc, Honza dAve, Arrow, De Large(4.5.2005)

Na TV filmy většinou nekoukám, ale u Hitlera jsem udělal z faktografických důvodů vyjímku. A film nezklamal. Informativně jsem se poučil více, než s mojí odpornou učitelkou dějepisu. Herci dobří (Carlyle výborný), kamera občas také něco předvede...(11.5.2005)

Dr. Rush je tady výborný :-) a kdyby mi to nepřipomněl kamarád, asi bych zapomněla, že jsem tento film vůbec viděla(10.4.2010)

Robert Carlay v úlohe Hitlera nesklamal, skôr naopak. Bol dokonalí. A ešte keď sa k nemu pripojil Peter Stormare, o ktorého účasti som ani netušil, spokojnosť sa zväčšila. A o réžiu sa postaral tiež solídny remeselník Christian Duguay, ktorí z videofilmov (Screamers) a malých celovečerákov (The Art of War) prešiel na veľké TV projekty (Joan of Arc). Slušné spracovanie a herecké obsadenie. Horšie je to už s tou dĺžkou. 4 hod. je aj na koňa veľa.(20.5.2006)