Finty Dicka a Jane

Fun with Dick and Jane

Finty Dicka a Jane

Komedie / Krimi

USA, 2005, 87 min

Příjemné, vtipné a pohodové, navíc normálně nemám ráda Jima Carreyho v komediích, ale tady mi vůbec nevadil a až na jednu scénu byl vcelku normální, žádná druhá pitvořící se maska nebo zvířecí detektiv. 70%(29.12.2008)

Velice povedená komedie o páru, který se rozhodne, že v době finanční krize začne krást. Některé jejich zlodějny jsou vážně vtipné. A Carrey děla po dlouhé době kreace na které jsme u něj byly zvyklý.(5.8.2007)

Příjemná komedie, v které dokazuje Jim Carrey, že je stále tou velkou komediální osobností jako před lety. Téa Leoni mu zdárně sekunduje, hezky se na ní dívá a jsou příjemným párem, na kterém je dokonale poznat pomalý finanční úpadek. Film je plný vtipný situacích, které pobaví a nepotřebují být trapné nebo nucené. Malá rolička Aleca Baldwina je malá třešnička na vtipném dortu, který vás potěší. Film není na čisté 4*, ale vzhledem k jeho průměrnému hodnocení, lehce přidám, protože jeho kvalita je o stupínek výš než u konkurence, která se většinou nevtipnost snaží vynahradit trapností.(17.8.2007)

V celku solidní, příjemná avšak průměrná komedie, která poukazuje na to, jak se člověk dokáže dostat do finanční tísně a poté, jak se z této tísně vyhrabat pomocí zločinů. V této komedii je velká škoda Jima Carreyeho, protože zde bohužel nevyužívá svůj komický talent, nedělá téměř žádné grimasy a nemá žadné hlášky. Samozřejmně najde se zde pár vtipných scén ale je jich opravdu velmi málo. Krásná Téa Leoni se výborně hodí ke Carreyemu a hlavně předvádí dobrý výkon. Nic méně mně tato komedie nebavila, tak jak jsem si představoval a má docela hodně nudných momentů. Nejelpší ovšem ze všech herců byl Alec Baldwin, který měl dostat více prostoru. Každopádně jsem se hodinu a půl slušně bavil!(24.8.2007)

Po tom, čo sa Jim odobral hrať dramatické role, jeho komédie už nedosahovali geniálnych výšin ako v zlatom období 94-97. Fun with Dick and Jane je jednoznačne najlepšia Jimova post-Truman Show komédia. Vtipná je od začiatku až do konca, i keď podobne ako pri Bruce Almighty, stredná (najzábavnejšia) časť je krátka a mohla by byť viac rozpracovaná. Rozpracovaný je však úvod - a to až príliš. Kým sa dostaneme k tomu na čo čakáme, ubehne aj 30 minút. To nemení nič na fakte, že úvod je tiež presýtený gagmi a humorom, akurát ak viete, o čom je film, budete na to čakať a ono sa to akosi dlhšiu dobu nebude dostavovať... Čo sa týka hercov, je to dokonalé. Carrey/Leoni sú úžasná dvojka a zohratý komediálny pár.(15.3.2007)