Finty Dicka a Jane

Fun with Dick and Jane

Finty Dicka a Jane

Komedie / Krimi

USA, 2005, 87 min

Po tom, čo sa Jim odobral hrať dramatické role, jeho komédie už nedosahovali geniálnych výšin ako v zlatom období 94-97. Fun with Dick and Jane je jednoznačne najlepšia Jimova post-Truman Show komédia. Vtipná je od začiatku až do konca, i keď podobne ako pri Bruce Almighty, stredná (najzábavnejšia) časť je krátka a mohla by byť viac rozpracovaná. Rozpracovaný je však úvod - a to až príliš. Kým sa dostaneme k tomu na čo čakáme, ubehne aj 30 minút. To nemení nič na fakte, že úvod je tiež presýtený gagmi a humorom, akurát ak viete, o čom je film, budete na to čakať a ono sa to akosi dlhšiu dobu nebude dostavovať... Čo sa týka hercov, je to dokonalé. Carrey/Leoni sú úžasná dvojka a zohratý komediálny pár.(15.3.2007)

Cestou na dno manželů Smithových jsem to skoro vypla. Ale zvědavost, jak ta místy děravá pohádka skončí, zvítězila. Naštěstí se Bezva finta s převleky povedla, zvláště ten alá Sher nebo Adamsnovic, nejsem si jistá. Jim přidal i pár svých značkových gagů a grimas a zábava se docela rozjela. Sice nějak nevím, či šlo o ironii nebo o komedii, ale asi to byla ironická komedie. Trošku mě mrazí při pomyšlení, kolik se toho od Amíků máme ještě učit. Např. takové bifé - za 2 doláče neomezená porce pro chudé. Už brzy!!!(13.11.2010)

Sice divácky nenáročné, ale na Jima nic moc výrazná role - jeho talent zůstává tentokrát v rezervě. Oddechová záležitost.(27.11.2006)

Hodně povedená komedie, která se sice nedá brát moc vážně, ale zaručeně pobaví. Carrey je jako bankrotující vicepresident skvělý a jako lupič ještě lepší. Překvapivě i Téa Leoni roli dobře zvládá a jako nateklá byla vážně k sežrání (samozřejmě si dělám srandu :).(21.12.2006)

Bezproblémová komédia. Ozaj som sa zchuti zasmial.(2.6.2010)