Finty Dicka a Jane

Fun with Dick and Jane

Finty Dicka a Jane

Komedie / Krimi

USA, 2005, 87 min

Cestou na dno manželů Smithových jsem to skoro vypla. Ale zvědavost, jak ta místy děravá pohádka skončí, zvítězila. Naštěstí se Bezva finta s převleky povedla, zvláště ten alá Sher nebo Adamsnovic, nejsem si jistá. Jim přidal i pár svých značkových gagů a grimas a zábava se docela rozjela. Sice nějak nevím, či šlo o ironii nebo o komedii, ale asi to byla ironická komedie. Trošku mě mrazí při pomyšlení, kolik se toho od Amíků máme ještě učit. Např. takové bifé - za 2 doláče neomezená porce pro chudé. Už brzy!!!(13.11.2010)

No čakal som trochu lepšiu komédiu a namiesto toho som dostal Jima Careyho, ktorý je bez roboty a vykráda so svojou manželkou banky.Ale miestami som sa aj zasmial, zas až taká hrôza to nebola Jim je ešte stále dobrý herec a dokáže utiahnuť film. 65% - 3*(6.8.2010)

Příjemná komedie, v které dokazuje Jim Carrey, že je stále tou velkou komediální osobností jako před lety. Téa Leoni mu zdárně sekunduje, hezky se na ní dívá a jsou příjemným párem, na kterém je dokonale poznat pomalý finanční úpadek. Film je plný vtipný situacích, které pobaví a nepotřebují být trapné nebo nucené. Malá rolička Aleca Baldwina je malá třešnička na vtipném dortu, který vás potěší. Film není na čisté 4*, ale vzhledem k jeho průměrnému hodnocení, lehce přidám, protože jeho kvalita je o stupínek výš než u konkurence, která se většinou nevtipnost snaží vynahradit trapností.(17.8.2007)

Jak nemám ráda pitvoření Jima Carreyho, tak tady mi vůbec nevadil a občas mě vážně dost pobavil, Téa Leoni s ním bez problémů drží krok. Scénář není kdovíjak originální, ale spousta situací je hodně vtipná a hlavně na mě za každým rohem nečíhá trapnost. Prostě příjemná zábavná oddechovka.(31.8.2007)

Příjemné, vtipné a pohodové, navíc normálně nemám ráda Jima Carreyho v komediích, ale tady mi vůbec nevadil a až na jednu scénu byl vcelku normální, žádná druhá pitvořící se maska nebo zvířecí detektiv. 70%(29.12.2008)

• - 100-milionový remake vynesl během úvodního víkendu (23. – 25. 12. 2005) 21,5 mil. dolarů a celkový výdělek v USA převýšil 110 milionů. (imro)

• - Ve filmu se objevil ve vedlejší roli (prodavač první benzínky, kterou Dick chtěl vyloupit) Jason Marsden, u nás známý především jako Rich ze sitcomu Krok za krokem. (masw)

• - Film měl původně režírovat Barry Sonnenfeld a v roli Jane se měla objevit Cameron Diaz, se kterou si Carrey zahrál již v Masce (r. Chuck Russell, 1994). Studio Paramount zaplatilo Sony 100 000 za přerušení natáčení na celý týden, aby mohl Jim Carrey vystupovat na reklamních akcích k jejich snímku Řada nešťastných příhod (r. Brad Silberling, 2004). (imro)