Finty Dicka a Jane

Fun with Dick and Jane

Finty Dicka a Jane

Komedie / Krimi

USA, 2005, 87 min

Soudě dle původního názvu, cílem filmu bylo hlavně diváky pobavit. To se mu celkem úspěšně daří, i když vážněji míněných momentů je tu také hodně. Hlavní herecká dvojice Jim Carrey a Téa Leoni vypadá dohromady báječně a nejspíš se při natáčení slušně bavila. Přesto mám takový divný pocit, že nechybělo moc a mohli natočit opravdu vynikající komedii, tahle je jenom solidní.(10.3.2006)

• Malarkey

Jim Carrey v této extrémně bláznivé a opravdu chvílemi přehnané a trapné komedii předvádí to, co ve filmu Božský Bruce. Jeho hraní přestává být zábavné a podle mě by se po těchto filmech měl upnout na vážnější role, které jak už jsem mohl vidět mu rozhodně jdou, jako například v Majestic a věřím, že by se to určitě vyplatilo. Ani příběh mě nijak neoslnil a po nudném začátku přichází takový trapný průvan a v poločase se komediální laťka trochu zvedá a vtipy začínají dávat smysl, což nakonec utne závěr. Co dodat komedie to promarněná sice není, ale za shlédnutí také nijak vážně nestojí. --- Tancuješ tady na stole a hraješ si na loutku? Proč jste mu dávali to pytí? - Měl jen jedno pivo!(20.3.2007)

Velice povedená komedie o páru, který se rozhodne, že v době finanční krize začne krást. Některé jejich zlodějny jsou vážně vtipné. A Carrey děla po dlouhé době kreace na které jsme u něj byly zvyklý.(5.8.2007)

Cestou na dno manželů Smithových jsem to skoro vypla. Ale zvědavost, jak ta místy děravá pohádka skončí, zvítězila. Naštěstí se Bezva finta s převleky povedla, zvláště ten alá Sher nebo Adamsnovic, nejsem si jistá. Jim přidal i pár svých značkových gagů a grimas a zábava se docela rozjela. Sice nějak nevím, či šlo o ironii nebo o komedii, ale asi to byla ironická komedie. Trošku mě mrazí při pomyšlení, kolik se toho od Amíků máme ještě učit. Např. takové bifé - za 2 doláče neomezená porce pro chudé. Už brzy!!!(13.11.2010)

Váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdami, ale nakonec dávám čtyři, protože mi to připadá přeci jenom trochu silnější než pouhý průměr. Velice sympatická komedie s humorem, který je sice velice jednoduchý a prvoplánový, ale dokáže pobavit. Finty mají skvělý spád a na film tohoto druhu i ideální stopáž, herecké výkony mi také seděly a je jen škoda, že tu není trochu více scén, kdy se Dick a Jane pomalu vydávají na cestu zločinu a potenciál nejrůznějších přepadení zůstává poněkud nevyužitý.(26.1.2006)