poster

Finty Dicka a Jane

 • USA

  Fun with Dick and Jane

 • Slovensko

  Finty Dicka a Jane

Komedie / Krimi

USA, 2005, 87 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Galadriel
  ****

  Příjemné, vtipné a pohodové, navíc normálně nemám ráda Jima Carreyho v komediích, ale tady mi vůbec nevadil a až na jednu scénu byl vcelku normální, žádná druhá pitvořící se maska nebo zvířecí detektiv. 70%(29.12.2008)

 • castor
  ****

  Je to na hranici tří a čtyř, ale v mých očích jde o zdařilou komedii, kterou do nadprůměrných vod tahá stálice Jim Carrey, který nejednou dostává prostor pro improvizaci. Nabízí nám jeden gag za druhým, řadu příjemně vypointovaných situací, i zajímavé režijní zkratky. Dick Harper si žije více než solidně, má milující manželku, hodného synka, slušnou práci v prosperující firmě i dobře střižený trávník. Jenomže jednoho dne se celý jeho život obrátí vzhůru nohama a dle známého "v zoufalé chvíli děláš zoufalé věci".. však sami uvidíte.. Nepochybně zábavná komedie, u které je ale patrné, že mohla dopadnout ještě o krapet lépe!!(6.4.2007)

 • SeBig
  ****

  tohle se povedlo jak to měli skvěle vymakaný! no perfect!(5.7.2010)

 • Matty
  ***

  „Dneska si vzali zpátky náš trávník, začíná mě to trochu znepokojovat“. Seznamte se s Dickem. Dick má dobré místo. Dick má pěkné auto, manželku (taky pěknou) a malého synka. Dick má perspektivní vyhlídky do budoucna. Dick má všechno, co si jen může přát. Dick brzy o všechno přijde. Ne vlastní vinou. Dick začne být zoufalý. Dick se rozhodne bojovat proti establishmentu. Než k tomuto rozhodnutí dojde a než tedy dojde i na titulní finty (zvláštní výraz pro ozbrojené loupeže), uplyne asi polovina filmu, během které stejně jenom čekáte, až to přijde. A až to přijde, vězte, že to nebude žádné komediální tornádo, spíše lehká, převážně situační komedie s prosakujícími sociálně-kritickými podtóny. Čili trochu Byt, ale hlavně Potíže s Arizonou, neboť Finty bazírují mezi předvídatelnými mantinely. Bazírují po povrchu a končí otevřenou scénou, přímo vybízející k přemýšlení nad jejím významem. Jestliže právě ona měla shrnovat myšlenku celého filmu, přišla malinko pozdě. Režisér Dean Parisot (výborný Galaxy Quest nebo seriál Můj přítel Monk) si dost pomáhá svižným soundtrackem, jehož využívá i ve scénách, které to nepotřebují, celkově se mu však daří držet tempo úvodních titulků. Nepochybně i zásluhou dvou zkušených herců. Carrey opět exhibuje jako za starých časů (dobrá, možná trochu míň) a skvěle ho doplňuje tu sexy, tu poťouchle odvázaná Téa Leoni („A nezapomeň zabít svědky, brouku“). Nevím, jaké konkrétní pohnutky vedly Jima Carreyho k produkování tohoto remaku dávno zapomenuté komedie, možná lehce rebelantské „dodržovali jsme zákon a teď jsme v hajzlu“, možná něco jiného, každopádně bych jeho kroku nelitoval. Je to občas vtipné a jen málokdy hloupé. 70% Zajímavé komentáře: JohnnyD, Wormboy, Fr(12.3.2008)

 • gudaulin
  ***

  Typicky tříhvězdičková americká mainstreamová komedie, která obsahuje pár povedených gagů a staví na několika hvězdách v čele s populárním Jimem Carreym. Ten opravdu film do značné míry svojí extravagantností a mimikou táhne, Téa Leoni mu pouze patřičně nahrává. Na jedno skouknutí obstojné, ale určitě se k tomuhle kousku nehodlám vracet. Celkový dojem: 55 %.(24.2.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace