poster

Final Cut

 • Česko

  Konečný sestřih

 • Česko

  Zúčtování

 • USA

  Final Cut, The

 • Německo

  The Final Cut - Dein Tod ist erst der Anfang

 • Slovensko

  Hráč so smrťou

Sci-Fi / Thriller

USA / Kanada / Německo, 2004, 91 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • PogoJoe
  ***

  Nejprve přijde nápad - a to vskutku originální. A poté zvědavost, kterou cestu z mnoha možných si mladý scénárista a režisér v jedné osobě Omar Naim vybere. On dané téma zpracoval více přemýšlivě. Film mě skutečně přinutil k zamyšlení: je implantát nedobrovolně vpravený do hlavy dítěte a zaznamenávající celý jeho život, aby si ho v upravené podobě, tzv. finálním sestřihu, ve vybraných světlých okamžicích, které si vyberou, jeho nejbližší pustili jako formu rozloučení po jeho smrti, dobrá věc? Chtěl bych já sám mít takovýto implantát? Dokázal bych žít s vědomím toho, že jakoukoliv věc, událost, kterou v životě prožiju, si někdy bude prohlížet nějaký cizí střihač a voyeursky hodnotit můj život, aby vybral to nejdůležitější pro mé blízké? Kam až sahá právo člověka na soukromí? A tak dále. Film není žádnou adrenalinovou řežbou, není to něco, co by vás nadzvedlo ze židle, ale přesto plní svůj účel. Skvělý a bezchybný výkon Robina Williamse vše podtrhuje. || PS: Druhé zhlédnutí o 6 let později mě již tolik nenadchlo. Možná za to mohlo mé jiné rozpoložení, každopádně si myslím, že film měl větší potenciál.(7.6.2006)

 • Andersis
  ****

  Robin Williams je bůch. Nevím proč, ale když mu dá někdo přes držku nebo ho někdo seřve tak s ním soucítím.(8.9.2008)

 • D.Moore
  ****

  Film s množstvím výborných nápadů, opravdu skvělým výkonem Robina Williamse a povedenou hudbou Briana Tylera. Kazí ho jen drobné skvrnky, ovšem není jich právě málo (například že nikdo neprověřuje střihače, jestli (ne)mají implantát), a proto jsou čtyři hvězdičky tak akorát. Za ten nesmírně emotivní pohled do vlastní minulosti bych méně ani dát nemohl.(10.7.2016)

 • Jordan
  **

  nehľadiac na to, že nápad je veľmi potentný, originálny a "skýtajúci" veľmi veľa možností na spracovanie (filozofovanie, atmosférické napätie, akčné sci-fi či kriminálnu drámu . . .) a Robin Williams je vo vážnych rolách (ExpresFoto, Final Cut, Insomnia . . .) celkom príjemný a znesiteľnejší než vo Flubberoch, film nevyužil svoj potenciál a je nesmierne nudný - nemá v podstate väčšiu zápletku, nemá nejaký extra dej, šikovný nápad nerozvíja a nepracuje s ním uspokojivo, nemá šťavu, vtip, akciu, napätie, prekvapivé momenty, je to také "libové" - nemastné, neslané, nijaké . . . To už si radšej pozriem Total Recall alebo Minority Report; Tu to nejako nevyšlo - film sa snažil na rozdiel od strhujúceho sci-fi, plného akcie, efektov a pod. vykročiť skôr na pokojnejšiu cestu, chápem, aký bol zámer, lenže znepokojivá atmosféra, a dokonca ani nejaká hlbšia filozofia, ktorá by tomu pomohla, sa nekonala, ostalo to len pri neurčito definovanom charaktere Williamsa a vôbec nedefinovanom charaktere Caviezela s nalepenou bradou (alebo tak aspoň vyzerala); Veeeeľká škoda!(24.4.2008)

 • Renton
  ***

  Scénář: Omar Naim .. To je jako všechno? povzdechl jsem si když začaly běžet závěrečné titulky. Velice zajímavé, originální téma skrývalo mnohem větší potenciál, než jaký nakonec ukázali tvůrci tohoto snímku. Natočené je to velice solidně, atmosféra je hutná, temná a Tylerova hudba spolu s výbornou kamerou a slušnou režii vše jen umocňuje. Jenže scénáristická plochost a konečná prázdnota je velmi citelná a uzemňuje snímek jen do průměrných pokusů o zajímavý thriller z blízké budoucnosti a jejich výdobytků (oční implantát). Je to škoda, ale je to tak. 55%.(6.4.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace