Zabiji Nixona

Assassination of Richard Nixon, The

Zabijem Nixona!

Drama / Historický / Životopisný

USA / Mexiko, 2004, 95 min

Asi tak: Film je to ne nezajímavý, ale samotný si ho asi nijak nezapamatujete než jako drama neprůbojného a svým způsobem slušného člověka, loosera Sama Bycka, jehož ubíjí americký sen a zparchantělý systém, to celé na pozadí aféry Watergate a planých keců o právu a spravedlnosti. Potud za ***. Samotný Pennův výkon si ale tu extra hvězdu navíc zaslouží, tohle si odpracoval a zahrál skvěle. Až vám toho maniaka bude možná i líto. Pomalé, sugestivní, zdlouhavé, ale se skvělým Seanem. ~~~ "Its about mooneey, Dick. MOOONEEEY!"(14.10.2014)

Sean Penn je sice jako vždy skvělý, ovšem film nestojí pouze na jednom herci, jenž sám jen těžko zachrání nemastný neslaný a nezajímavý scénář.(16.11.2005)

Sean Penn tradičně hodně dobrý, ale jinak mě tahle sonda do života jednoho chlapíka, co se rozhodl spáchat atentát na prezidenta USA, celkem nudila. Jako nadšenec do americký politiky ale oceňuju, že na nás Nixon zírá ze všech stěn a z každé televizní obrazovky. V řadě jiných politicky zaměřených filmů politici téměř vůbec nejsou, ale tady jsem skutečně měla pocit, že Tricky Dick (jak Nixonovi historici přezdívají) provázel každý okamžik života Sama Bickea.(1.9.2007)

Tichá voda břehy mele. I z nenápadného človíčka se může stát nelítostný zabiják, třebaže koncovku naprosto nezvládl a psychicky se zhroutil. Sean Penn opět hraje výborně, jeho Sam Bicke je ovšem natolik ubožák, že je vyloženě nepříjemné ho sledovat. To se pak přenáší i na celý film. Takže si radši pustím znovu Taxikáře...(16.8.2010)

tak ja neviem . . . sean penn je skvelý herec, ale to predsa každý dobre vie, lenže tento film, akokoľvek mal ambície vyvolať nejaké tie otázky a musím priznať, že nebol zlý po stránke technickej, predsa len ma nijak neoslovil, neviem, kde nastala chyba(26.1.2006)