poster

Zabiji Nixona

 • USA

  Assassination of Richard Nixon, The

 • Slovensko

  Zabijem Nixona!

Drama / Historický / Životopisný

USA / Mexiko, 2004, 95 min

 • viperblade
  ****

  Na první pohled by se mohlo zdát, že Sam Bicke je jen prosťáček, který chtěl zabít Nixona. Pravda ovšem je, že Sam chtěl pouze jediné - žít svůj americký sen, aniž by se musel ponižovat v práci či okrádat zákazníky. Jenže to mu trochu nevyšlo - v práci dal výpověď s tím, že založí vlastní firmu, ale banka mu odmítla půjčit. A aby toho nebylo ještě málo, jeho žena se s ním už definitivně rozešla. Proto Sam zaměří svou pozornost na Nixona, který je v televizi téměř nepřetržitě a lže národu do očí. A něco v něm mu řekne, že tento člověk by měl přestat lhát a jedinou metodou, jak toho docílit, bude zabít ho. ________ Jedna věc je jasná - tohle je one man show Seana Penna, který si roli Sama vystřihl opravdu přesvědčivě a právě díky němu tento film mírně nadhodnocuju (protože místy se snímek dost táhne). Z ostatních mě potěšila účast Naomi (s černými vlasy jí to sluší, ale blond je blond :-)) a Dona. Jinak tohle řadím určitě k tomu lepšímu, co zatím ČT 2 V rámci filmového léta nabídla. Slušných 80 %.(16.8.2010)

 • Tosim
  ***

  Ani výkon Seana Penna nemohl vytáhnout výš příběh politováníhodného pomatence, kterému by slušela spíše ústavné léčba.(22.8.2010)

 • numi
  ***

  Snímek Zabiji Nixona je morální obhajobou člověka, který svůj neúspěch při plnění svého "amerického snu" psychicky neunesl. Tohle lidské drama tak stojí a padá s výkonem Seana Penna, ale to už tak v psychologických profilech bývá. A že je scénář nudný a nezajímavý? Kdyby měl Sam Bick život zajímavý a plný úžasných zážitků, tak by asi neudělal to, co nakonec udělal. Prostě filmy jako je tenhle jsou úplně o něčem jiném než o napětí a strhujícím ději. Jsou o hercích a režisérech. A v tomto případě dokázal jak Sean Penn, tak Niels Mueller, že jsou mistry ve svém oboru. Tři a půl. [červenec 2006](7.7.2006)

 • Jordan
  ***

  tak ja neviem . . . sean penn je skvelý herec, ale to predsa každý dobre vie, lenže tento film, akokoľvek mal ambície vyvolať nejaké tie otázky a musím priznať, že nebol zlý po stránke technickej, predsa len ma nijak neoslovil, neviem, kde nastala chyba(26.1.2006)

 • D.Moore
  *****

  Velice uvěřitelný a velice smutný film. Především díky dokonalému Seanu Pennovi a díky tomu, že nešvary kritizované v Americe sedmdesátých let jsou po čertech aktuální i dnes. Bohužel. Příběh Samuela Bicka (který se ve skutečnosti jmenoval Byck) se odvíjí pomalu, ale protože je v něm stále co sledovat, nenudí. Nemám příliš v lásce snímky s antihrdiny v hlavní roli. Jenže tohohle prodavače nábytku mi bylo doopravdy líto. Tedy až do nevyhnutelných patnácti závěrečných minut. Sice byly fantasticky natočené i zahrané, ale první výstřel všechny sympatie pohřbil.(24.7.2011)

 • - Sean Penn byl zapojený do přípravy projektu 6 let, než se podařilo získat finance potřebné na natáčení. (imro)

 • - Režisér Niels Mueller snímkem debutoval na filmovém plátně. Doteď měl za sebou jen režii TV seriálu Green Scott, ve kterém začínal Tobey Maguire. (imro)

 • - Na konci filmu se objevují skutečné dobové záběry televizních stanic CBS a NBC. (imro)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace