poster

Zabiji Nixona

 • USA

  Assassination of Richard Nixon, The

 • Slovensko

  Zabijem Nixona!

Drama / Historický / Životopisný

USA / Mexiko, 2004, 95 min

 • genetique
  ***

  Penn vie utiahnuť film. Ale len herecký prejav mi nestačí k plnšiemu uspokojeniu. Keby o tom nakrútili dokument, myslím, že úspech by bol zaručený. Takto je to aj napriek krátkej minutáži pomerne nuda. Bez dobrého záveru by odo mňa nedostal ani tri. 60%.(28.5.2007)

 • kinej
  *****

  Sean Penn hraje další ze svých velkých rolí. Jeho totální metamorfóze do Sama nelze nic vytknout. Penn anpříklad dokázal skvěle zahrát vštípenou suverenitu s vnitřní nejistotou zároveň. Co se týče herců musím také vyzdvihnout Jacka Thompsona v roli bezpáteřního macho šéfa, či Michaela Wincotta, co by zavrhujícího bratra. Na to, že je film skutečností poue inspirován, má skvěle vybudovaný příběh, plný odkazů na Reaganovu éru, knihy o komunikaci Dalea Carnegieho, či hudbu Leonarda Bernsteina. Film dokonale vykresluje boj člověka, který má až fanatický smysl pro dobro, pravdu a spravedlnost s realitou běžného života a ukazuje z jakých řad se také mohou rekrutovat teroristi.(27.10.2008)

 • Lynn
  ****

  Představitel titulního hrdiny nemohl být lépe zvolen - Sean Penn je dokonalý od první do poslední vteřiny. Rovněž téma snímku stojí za zamyšlení, chtě nechtě musíme s hrdinou v mnohém souhlasit.(2.11.2005)

 • LiVentura
  ****

  Psychologicko-sociální rozbor jednoho ztrápeného života muže, který se rozhodl radikálně zaútočit...(8.12.2010)

 • Faye
  ****

  Neschopný, věčně nespokojený a do života naprosto nepoužitelný Samuel, obyčejné „zrnko písku, na pláži zvané Amerika“ se svým přáním „Vše co chci je malý kousek amerického snu.“ Ale „slib snu“ nepřichází a on selhává ve všech směrech, jako otec, manžel, prodavač (nepomohou ani knihy Dala Carnegiho), začínající obchodník a hlavně jako člověk. Pod tlakem neúspěchu se rozhodne udělat „opravdovou změnu“. Tradičně výborný S.Penn v roli nesnesitelného a mnohdy nechutně úlisného ztroskotance. Atmosféru doby podtrhuje všudypřítomné televizní zpravodajství.(16.10.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace