poster

Zabiji Nixona

 • USA

  Assassination of Richard Nixon, The

 • Slovensko

  Zabijem Nixona!

Drama / Historický / Životopisný

USA / Mexiko, 2004, 95 min

 • Tomco
  ****

  Viem si veľmi dobre predstaviť, že pri zlej voľbe ústredného herca by samotný film upadol do priemeru a skorého zabudnutia. Silná charizma a kvalitné herectvo Seana Penna však dávajú za pravdu tvrdeniu, aké je to šťastie, keď vám pomerne obyčajný film jeden človek vytiahne do vysokého nadpriemeru. U mňa skoro plné hodnotenie.(22.2.2009)

 • AppleCore
  ***

  Pro Seana Penna to byl další perfektní hereckej koncert, pro režiséra první malá a dramatická jednohubka. Zatim docela nudná, uvidíme co bude dál.(25.4.2009)

 • Reiniš
  ****

  Z téhle cesty do hlubin loserovi duše se divák sice moc o historických souvislostech nedozví, i tak ale one man show Seana Penna, kterému skvěle nahrávají Naomi Watts a Don Cheadle, stojí za to. Znovu bych to vidět nemusel, ale rozhodně se jedná o velmi kvalitní film.(7.7.2008)

 • Superpero
  ****

  Čistě Pennův film. Svého poctivého a 95% stopáže sympatického losera zvládnul opravdu výborně. Toho sympaťáka berte s rezervou, jelikož se Samem Bickem byste asi nekamarádili, ale spíše s ním soucítili. Dobová atmosféra je vykreslena dobře. Jediná potenciální chyba tedy spočívá v nevyváženosti, jelikož první polovina je určitě lepší, než ta druhá.(9.1.2007)

 • Slarque
  ***

  Tichá voda břehy mele. I z nenápadného človíčka se může stát nelítostný zabiják, třebaže koncovku naprosto nezvládl a psychicky se zhroutil. Sean Penn opět hraje výborně, jeho Sam Bicke je ovšem natolik ubožák, že je vyloženě nepříjemné ho sledovat. To se pak přenáší i na celý film. Takže si radši pustím znovu Taxikáře...(16.8.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace