poster

Crash

 • USA

  Crash

 • Německo

  L.A. Crash

 • Slovensko

  Crash

 • Slovensko

  Rasisti

Drama / Krimi

USA / Německo, 2004, 112 min (Director's cut: 115 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • AngelAngie
  *****

  Páni, když jsem tenhle film viděla .. tak nějakej oscarovej humbuk byl ještě dalekou budoucností .. hřeje mě na srdci, že se ale stal, tenhle film si jej opravdu zaslouží a patří k malé skupince těch, kteří si to u mě zaslouží právem a neberu je jako oscarovou přeceňovanost, nádhera. Pro mě absolutně dokonalé dílo, dokonalá práce režiséra, nevidím u tohodle snímku jednu jedinnou chybu, od hudby, herců, střihu, kamery, .... až po plakát! :)(13.6.2006)

 • RHK
  ***

  Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Celosvětově divácky úspěšný film. Na rozdíl od Haggisova pozdějšího hitu Tři dny ke svobodě mi Crash přišel sice zajímavý, ale poněkud překomplikovaný a násilně spojený příběh střetu lidí různých ras v L.A. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=dEQ_ftkpb18(4.12.2011)

 • tron
  ****

  Som znechutený z toho, že to Angovej nejednoznačnej SKROTENEJ HORE do nemalej miery na odovzdávaní Oscarov 2004 natrel limonádový, nevierohodne vylúhovaný Haggisov /anti/rasistický CRASH (nemýliť s Cronenbergom). Na strane druhej, celé je to tak zaujímavo herecky obsadené (Cheadle, Dillon, Fichtner, Fraser, Howard, Phillippe), tak pekne vizuálne nakrútené a má to toľko silných scén (horiace auto, nepriestrelná vesta), že by odo mňa bolo alibistické dať menej, ako 80%, pretože napriek primitívnemu scenáru to proste nie je zlé. Hoci za falošnosť a miestami dosť neznesiteľnú naivitu by som najradšej udelil 40%.(19.10.2005)

 • Viktooorka
  *****

  jak má člověk začít hodnotit film, z kterého má tak smíšené pocity.. a ví, že to co viděl, má zakořeněný v sobě?? hodně lidí dává na první dojem, na své předsudky.. a ví, že je to špatné.. ale všechno je to dobou,.. společností... většinou či menšinou?? rasismus je v každém z nás.. ale né každý ho umí ovládat.. né každý chápe, že všichni nejsou stejný.. že by jsme je neměli házet do jednoho pytle..a připomínat jim: "Vy jste se tu nenarodili! Vy jste přistěhovalci!"..ruku na srdce, někteří přistěhovalci si tu zaslouží žít víc než někteří z NÁS! tento film, Vás alespoň na chvíli dovede k takovému myšlení.. a možná i změní, i kdyby jen malinko, pohled na tuto problematiku :)(18.5.2009)

 • Enšpígl
  ***

  Filmu strašně ubližuje tak obrovskej počet lidí v kombinaci s malým prostorem, který každý v příběhu dostane. Naštěstí celým filmem protýká téma rasismu, xenofobie, úcty k člověku a lidskému životu vůbec, který dělá z filmu velmi koukatelnou záležitost. Z obrovské porce náhod a propojovaných osudů jednotlivých hrdinů občas z ničeho nic vystřelí neuvěřitelně silná scéna, při té s holčičkou moje srdce nadskočilo až do krku.Celkově si však myslím, že geniální myšlenka se utopila v nadbytečnosti.(21.10.2007)

 • - Film byl věnován veliké přítelkyni Paula Haggise herečce Anitě W. Addison. (sator)

 • - V čase 1:10:28 lze v bočním okénku Lincolnu zahlédnout kameramana. (imagoo)

 • - ,,Tady máš 40 dolarů a kup všem Chopsui,'' řiká hlavní hrdina po propuštění vězňů z dodávky. Chopsui je čínský pokrm, který byl populární v letech 1970-1990 mezi čískými přistěhovalci žijícimi v USA. " Chop " je smíšený . " Sui " je všechno. Většinu pokrmu tvoří zelenina. (alexlewis)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace