Kung-fu mela

Kung fu

Kung Fu Hustle

Kung-fu mela

Akční / Komedie / Fantasy / Krimi

Hong Kong / Čína, 2004, 95 min (SE: 99 min)

Čínsky Matrix, pri ktorom sa ma zmocňovali záchvaty smiechu. Toto akčné spojenie paródie, mytológie, poetiky aj crazy situačného humoru ma výborne pobavilo! Paródie sú moja slabosť a tu tvorcovia šikovne sparodovali západné klišé východným spôsobom. Plus nádherná choreografia súbojov a vtipná romantika. Že by to mohlo byť lepšie? Mohlo. Ale len o jednu hviezdičku ;-)(18.4.2005)

• Rocky62

Nejen, že jsem projekcí této vymetenosti pohřbil svou důstojnost, ale rovněž jsem duševně onemocněl, můj DVD přehrávač onemocněl a svou televizi jsem urazil. Obávám se, že šance na vyléčení jak tohoto filmu, tak jeho autora jsou velmi mizivé. Vskutku těžce nemocný film, který představuje skutečné nebezpečí pro duševní zdraví. 0%(10.10.2012)

Neviděl jsem moc kung-fu filmů na to, abych mohl posoudit nakolik je Kung-fu mela parodie, všiml jsem si jenom několika citací (např. Osvícení). Jako komedie nefunguje podle mých představ, nahlas jsem se nezasmál ani jednou. Ale Choreografie a bojové scény mě nadchly, scéna s lízátkem mě dojala a vůbec jsem se celou dobu příjemně bavil. Proto bez váhání za čtyři. 70%(3.6.2007)

zbožňujem žánre ako také a zbožňujem žánrové hry - tento fakt je o mne aspoň ľuďom, ktorí ma poznajú, známy, podobne, ako je o mne známe, že keď má niečo istý nadhľad a dokáže si to urobitť srandu aj samé zo seba, poteší ma to oveľa viac, ako nejaká smrteľná a vážna dráma, no a v neposlednom rade moje sympatie voči mlátiacim sa kamarátom z Ázie tiež nie sú tajomstvom - a tento veľmi zábavný a priamočiary film mal všetky spomínané atribúty, hongkongská gangstersko-westernová kung fu mela je film veľmi zvláštny už len preto, že nemá hlavného hrdinu (v podstate), no dokáže balansovať na hrane pocty žánru svojich majstrov a decentnému robeniu si z tohto žánru srandu ("To je žabí syn!")(15.1.2008)

Dost často křečovitý humor, přepjaté emoce (jak je u asiatů zvykem) a pár letmých pousmání, ale ten technický a trikový kabátek ja v rámci hong-kongské produkce natolik luxusní, že tahle taškařice stojí za vidění.(16.3.2006)