Kung-fu mela

Kung fu

Kung Fu Hustle

Kung-fu mela

Akční / Komedie / Fantasy / Krimi

Hong Kong / Čína, 2004, 95 min (SE: 99 min)

Zajímavý kousek, který jakýmsi vážným způsobem paroduje kung-fu filmy. Woo-ping Yuen nám předhazuje svou předimenzovanou choreografii, jenž má v reálném světě pouze malé základy, jakoby byla naprosto normální - žabí forma, technika ruky, či pouze masivní šlápnutí na nohu? Je to absurdní, místy úsměvné a vesměs zábavné, ale nemůžu se zbavit pocitu, že jde pouze o efektně natočenou kravinu :) 6/10(15.6.2008)

Ano je to o akcii, akcii a akcii. O nicom inom. Ale ta je spracovana DOKONALE. Fantasticke napady, skvele efekty a humor k tomu....tento film je pre mna nieco ako akcno-vizualny fetis. 10/10(25.2.2007)

Tak tenhle film je opravdu skvěle nabušenej spoustou famozních soubojů a svuj nazev Kung fu mela si jednoznačně zaslouží. Do už tak skvělých soubojů jsou vloženy různý gagy podpořený hodně dobrými triky, který jsou ještě lepší než v shaolin socceru. S postupujícím časem se bojový scény zlepšujou a vychytávky jsou ještě vychytanější, až to vyvrcholí nejnabušenější půl hodinkou filmu, která nemá chybu. Samozřejmě, že úplně dokonalý to neni, hlavně příběh je velice jednoduchý, lehce předvídatelný a ke konci trošku urychlanej na úkor nějakýho podrobnějšího vysvětlení, jak se vůbec hlavní hrdina dostal k tak super schopnostem a taky si myslim, že to mohl být ještě daleko vtipnější, i když některý fóry jsou naprosoto dokonalý, tak jsou ve filmu takový hluchý místa absolutně bez vtipu, což je docela škoda, ale jinak se u toho dá výborně pobavit(20.8.2005)

Průměrná komedie, ale skvělá akční podívaná, až na ty triky. Tento film hlavně zůstal nevyužit. Např. sekerníci. Kdyby to natočil Tarantino a bralo se to vážně, byla by to teprve pořádná mela. Takhle jen průměr.(10.6.2005)

Nechápu, jak může být zklamaný někdo, kdo viděl shaolin soccer. Ten mi přišel jako pěkná hovadina a nazvat ho geniálním si koleduje o psychiatra. Věděl jsem co můžu čekat a taky jsem to dostal, místy vtipné, často trapné, ale zábavné rozhodně.(6.7.2005)