Kung-fu mela

Kung fu

Kung Fu Hustle

Kung-fu mela

Akční / Komedie / Fantasy / Krimi

Hong Kong / Čína, 2004, 95 min (SE: 99 min)

zbožňujem žánre ako také a zbožňujem žánrové hry - tento fakt je o mne aspoň ľuďom, ktorí ma poznajú, známy, podobne, ako je o mne známe, že keď má niečo istý nadhľad a dokáže si to urobitť srandu aj samé zo seba, poteší ma to oveľa viac, ako nejaká smrteľná a vážna dráma, no a v neposlednom rade moje sympatie voči mlátiacim sa kamarátom z Ázie tiež nie sú tajomstvom - a tento veľmi zábavný a priamočiary film mal všetky spomínané atribúty, hongkongská gangstersko-westernová kung fu mela je film veľmi zvláštny už len preto, že nemá hlavného hrdinu (v podstate), no dokáže balansovať na hrane pocty žánru svojich majstrov a decentnému robeniu si z tohto žánru srandu ("To je žabí syn!")(15.1.2008)

Vôbec som nečakal, že sa budem tak dobre baviť pri neznámom filme z čínskej produkcie, s pomerne hlúpym názvom, "Kung-fu mela". Veľmi príjemné prekvapenie. S nadhľadom, miernou sabairóniou pojatá deväťdesiat minútová akčná jazda. Výborne nasmínamé bojové choreografie, podfarbené vhodnými hudobnými doprovodmi a doplnené kvalitnými filmovými trikmi sú doménou tohto snímku. Sú svižné, rýchle, surové, ale zároveň aj zábavné a prehľadné. Silná aj jemná Železná päsť školy Hung; Osem uhlov tyče Jang s nekonečnými variáciami; Dvanásť kopov školy Tan, skvelý útok aj obrana; špičkový zabiják Zviera, bojujúci nebezpečným štylom ropuchy; bájne Kung fu Buhdovej dlane; a tiež pozor aj na Leví rev pani domácej. Parááááda. ****(22.6.2010)

Po zhlédnutí na počítačovém monitoru se mi Kung Fu Hustle již nejeví jako nářez. V kině jsem byl ohromen, předdimenzované triky se mi zdály minimálně o třídu lepší oproti skutečnosti a slabé fóry mi připadaly k popukání. To nic nemění na faktu, že i tentokráte mne tato hongkongská taškařice velmi pobavila. Když smícháte grotesku, Matrix, kung-fu, wire-fu a triky kolísavé kvality, vyjde vám zhruba toto. Hvězdou filmu není podle předpokladů Stephen Chow, ale držkatá a bleskurychlá správcová Vepřína, věčně s natáčkami ve vlasech a cigaretou v puse. Skutečně ženská od rány, která má veškeré dění ve Vepříně pevně v rukou. Vepřín je zabydlen spoustou dalších legračních figurek. Jejich vzájemné konfrontace a trable se Sekerníky mají šťávu a spolehlivě vám vyloudí úsměv na tváři. Kupodivu než třeskuté bitky a situační humor mne na Kung Fu Hustle nejvíce zaujala kratičká romance mezi Stephenem a hluchoněmou prodavačkou zmrzliny. Nemůžu si pomoct, jejich poslední scéna mne okouzlila :)(3.1.2006)

Nejvíc jsem se smál, když se Sing se svým parťákem chystají hodit nože po uřvané ženské...:-)Ale takovýchto bláznivých věcí je zde více, některé jsou ujetější a jiné míň. Kf-mela je něco jako mix Matrixe, Shaollinu a těchto dvou parodie:-) Ale tak uječenou ženskou bych nechtěl potkat...:-)70%(8.7.2008)

Průměrná komedie, ale skvělá akční podívaná, až na ty triky. Tento film hlavně zůstal nevyužit. Např. sekerníci. Kdyby to natočil Tarantino a bralo se to vážně, byla by to teprve pořádná mela. Takhle jen průměr.(10.6.2005)