Kung-fu mela

Kung fu

Kung-fu mela

Kung Fu Hustle

Akční / Komedie / Fantasy / Krimi

Hong Kong / Čína, 2004, 95 min (SE: 99 min)

Po Shaolin Soccer další veledílo Stephena Chowa. Film se může pochlubit propracovaným a hlavně zajímavým scénářem do posledního detailu. Vypilované akční bojové sekvence, ze kterých jsem byl mimo. Zajímavé filmové postavy, hlavně pan a paní domácí:D Pěkná love story a komické scénky. Sečteno a podtrženo Chow opět zabodoval.(28.9.2005)

No tak nevim, ale pro me to je spis zklamani. Podle traileru kterej je nabusenej jako svine jsem cekal nejakou nepretrzitou "kug-fu melu", jenze ta se nejak nedostavila. Ano souboje jsou opravdu nabusene a nektere gagy jsou velmi vtipne, jenze jako celek to tak nejak nefunguje jak bych cekal. Pribeh nijak zvlast propracovanej neni, ale jako zaminka pro efektni souboje staci. Problem je, ze tu nejsou jen souboje. Vypustit ostatni kecy a ponechat jen souboje tak by to bylo za pet s odrenejma usima, protoze hudba, i kdyz je docela dobra a celkem libiva, tak se k soubojum nehodi, protoze neni spravne drsna. Uz od zacatku filmu jsem cekal kdy se to poradne rozjede a ono se to vlastne nerozjelo vubec. Jiste, je tu postupne zlepsovani souboju od "klasickejch" kopu a uderu az po vychytavky jako je "pest padajici z nebes" jenze tenhle film nevi co je vlastne zac. Jesli komedie nebo akcni film. A tak tu je chvily komedie, na kterou tu je ale malo gagu u kterejch byste se vylozene rehtali, ale spis se jen tak sem tam pousmejete a chvily akcni film plny spousty efektnich a uzasnych souboju, ktery mistama predci i matrix. Neda se rict, ze by me film nejak vyrazne zklamal, ale oproti nabusenemu traileru a ocekavanim to zklamani je a nemuzu se zbavit pocitu, ze to mohlo byt opravdu o dost lepsi, protoze Stephen Chow na to prostredky urcite mel.(24.4.2005)

Nechápu, jak může být zklamaný někdo, kdo viděl shaolin soccer. Ten mi přišel jako pěkná hovadina a nazvat ho geniálním si koleduje o psychiatra. Věděl jsem co můžu čekat a taky jsem to dostal, místy vtipné, často trapné, ale zábavné rozhodně.(6.7.2005)

Jsem rád, že jsem se shodl např. s Adrianem nebo Civalem, protože když jsem Gimpovi po projekci oznámil, že jdu na 3*, tak mě chtěl zmlátit a pronásledoval mě celou cestu z Velkého sálu až do TipSport baru...-- Neskutečný nášup gagů a akce, ale velmi nevyrovnané kvality. Něco je GENIÁLNÍ ( opravdu ), něco je nadprůměrné, pak tu jsou průměrné fóry a pak i ty, co vás nechají absolutně chladnými. Děj vám začne být za chvíli ukradený. Celkově to neoznačím za nic víc než příjemnou blbůstku s vynikajicími triky(5.7.2005)

Zklamání větší než dobře mířená rána digitální pěstí přímo do tlamy. Předchozí Shaolin Soccer má u mě cejch geniality a spolus Jayem a Tichým Bobem i předplacenou pozici skvělého rozesmívače do jakékoliv nálady. Jenže s větším rozpočtem, krásnou výpravou a elegantnějšími vizuálními efekty došla Chowovi komediální míza, takže zatímco Shaolin Soccer vypouští jeden mistrovský fórek za druhým, v Kung-fu Hustle jsem se zasmál více méně třikrát (nože, klacík a na třetí si nevzpomenu). Což je na kung-fu komedii tak výtečného tvůrce opravdu velmi málo.(23.2.2005)

• - Na internetu je k nalezení online hra ,,Kung - fu fighter", která je inspirovaná tímto filmem. Ve hře si můžete zvolit bojovníka Singa, nebo jeho přítelkyni Fong. Budete bojovat ve filmové čtvrti ,,Vepřín". (Claude Speed)

• - Film byl nominován v kategorii nejlepší cizojazyčný snímek na Zlatý globus a cenu BAFTA. (Terva)

• - V roce 2005 získal snímek na filmovém festivalu v Hong Kongu šest cen. (Nejlepší kamera, nejlepší herec ve vedlejší roli, nejlepší zvukové efekty, nejlepší vizuální efekty, nejlepší choreografie a nejlepší střih). (Terva)