Kung-fu mela

Kung fu

Kung Fu Hustle

Kung-fu mela

Akční / Komedie / Fantasy / Krimi

Hong Kong / Čína, 2004, 95 min (SE: 99 min)

Průměrná komedie, ale skvělá akční podívaná, až na ty triky. Tento film hlavně zůstal nevyužit. Např. sekerníci. Kdyby to natočil Tarantino a bralo se to vážně, byla by to teprve pořádná mela. Takhle jen průměr.(10.6.2005)

Nechápu, jak může být zklamaný někdo, kdo viděl shaolin soccer. Ten mi přišel jako pěkná hovadina a nazvat ho geniálním si koleduje o psychiatra. Věděl jsem co můžu čekat a taky jsem to dostal, místy vtipné, často trapné, ale zábavné rozhodně.(6.7.2005)

Na tohle jsem narazila těsně před tim, než jsem chtěla někdy po jedný v noci vypnout telku a jít spát. Ani ne minuta děje stačila k tomu, abych si to rozmyslela, odložila ovladač a jen čuměla a bavila se. Začátek (viděla jsem to od toho, jak manžel pani domácí nemusí platit za nákup) je TAK laskavý, jednoduchý děj nenudí, vtipy jsou převážně fakt vtipný (a ty špatný se daj snadno přejít) a patosu je minimum. Fakt jsem ráda, že jsem to nevypla - i za cenu toho, že se mi ráno bude nehezky vstávat do práce. (a taky že jo, zaspala sem, olol)(3.10.2011)

Čínsky Matrix, pri ktorom sa ma zmocňovali záchvaty smiechu. Toto akčné spojenie paródie, mytológie, poetiky aj crazy situačného humoru ma výborne pobavilo! Paródie sú moja slabosť a tu tvorcovia šikovne sparodovali západné klišé východným spôsobom. Plus nádherná choreografia súbojov a vtipná romantika. Že by to mohlo byť lepšie? Mohlo. Ale len o jednu hviezdičku ;-)(18.4.2005)

Shaolin soccer bol super zabavny a samozrejme prehnany... Kung Fu hustle je super zabavny, prijemne dojimavy a mega neskutocne prehnany... Davam plny pocet za skvely zazitok, ktory som mal pri sledovani totho akehosi kung-fu divadelneho predstavenia.(12.12.2005)

• - V USA měl snímek premiéru v roce 2005 na filmovém festivalu Sundance. (Terva)

• - Film byl nominován v kategorii nejlepší cizojazyčný snímek na Zlatý globus a cenu BAFTA. (Terva)

• - Snímek byl v Tchaj-wanu nominován na deset cen Zlatý kůň (Golden Horse). Proměnil jich pět a to za nejlepší kameru, režii, herečku ve vedlejší roli (Yuen Qiu), vizuální efekty a za nejlepší make-up a kostýmy. (Terva)