Kung-fu mela

Kung fu

Kung Fu Hustle

Kung-fu mela

Akční / Komedie / Fantasy / Krimi

Hong Kong / Čína, 2004, 95 min (SE: 99 min)

Je to dosť dobrá akčná bláznivá komédia od Stephena Chowa. Má celkom dobrý príbeh o bezvýznamnom podvodníkovi, ktorý sa spolu so svojim priateľom snaží stať súčasťou obávaného gangu, aby si konečne získal rešpekt a cesty ho privedú až do na prvý pohľad úplne obyčajnej štvrte. Tu sa kvôli nemu musia obyvatelia postaviť celému gangu a tak sú viacerí z nich nútení odhaliť tajomstvo, že sú prvotriednymi majstrami bojových umení, no gang ich len tak nenechá a najíma si len tých najlepších. A podvodník si uvedomí svoju chybu a tak to chce celé napraviť. Spracovanie sa mi páči, ale k úplnému ideálu tomu ešte trochu chýba. Asi hlavným výraznejším problémom mi príde celková nevyrovnanosť, kvôli čomu sa tu nájde aj viacero skôr priemernejších častí a navyše cítiť, že film chce byť až príliš poctou kung-fu filmom tohto typu, kvôli čomu nechýba tých niekoľko nevyhnutných klišé, ktoré mi ale sem moc nesedeli a tak som mal často pocit, že tvorcovia sa kvôli tomu zbytočne obmedzujú a niektoré prvky by sa dali lepšie využiť, keby na tom až tak netrvali. Ale nad to sa dá celkom povzniesť, aj tak prakticky už od začiatku cítiť, že sa jedná o výnimočnú žánrovku, nájde sa tu plno nezabudnuteľných scén, aj na pomery samotného Stephena Chowa mi to prišlo trochu netradičné a tak som bol celý čas zvedavý, s čím ešte tvorcovia prídu, pričom tých dobrých nápadov a momentov je tu skutočne nespočet. A tak väčšinu času ma to dosť bavilo. Po stránke humoru som dosť spokojný, je ho tu plno a viacero scén, ako naháňačka, hádzanie nožov alebo vyberanie si protivníka sa mi veľmi páčilo. Ale tentoraz treba spomenúť aj akciu, keďže súbojov je tu dosť a síce kvôli inému typu žánru samozrejme nemôžu konkurovať plnohodnotným bojovým filmom, ale aj tak mi viaceré prišli dosť vydarené. Poteší hlavne finále alebo prvé súboje majstrov s gangstrami. Herecké obsadenie je na tom dobre, výborný Stephen Chow, ktorý tu hrá svoj štandard, plno zaujímavých vedľajších postáv, hlavne pani domáca, ale aj jej manžel, legenda Wah Yuen a viacero známych tvárí známych aj z predchádzajúcej režisérovej tvorby. A bavili ma aj záporáci. S réžiou a technickou stránkou som dosť spokojný, Stephen Chow mi dlhodobo sedí, ale tentoraz to aj na jeho pomery pôsobí až prekvapivo vysokorozpočtovo, takže to má výbornú vizuálnu stránku, kulisy a dokonca aj plno efektov, aj keď to už by som skôr označil za zápor, síce boli pomerne kvalitné, miestami ich už bolo až príliš moc a napríklad taký súboj s hudobníkmi ma už kvôli tomu ani moc nebavil. Takže síce som v priebehu pomerne často pociťoval, že z niekorých prvkov sa dalo získať aj viac, ale aj tak je Kung Fu hustle výrazne nadpriemerná komédia, ktorá ma baví aj po viacerých pozretiach. 77%(24.7.2014)

• Rocky62

Nejen, že jsem projekcí této vymetenosti pohřbil svou důstojnost, ale rovněž jsem duševně onemocněl, můj DVD přehrávač onemocněl a svou televizi jsem urazil. Obávám se, že šance na vyléčení jak tohoto filmu, tak jeho autora jsou velmi mizivé. Vskutku těžce nemocný film, který představuje skutečné nebezpečí pro duševní zdraví. 0%(10.10.2012)

Soundtrack Hang Yi,Stephen Chow, Xian Luo Zong a Ying-Wah Wong :1. Kung Fu 1 ,2. Nothing Ventured, Nothing Gained ,3. Fisherman's Song of the East China Sea ,4. Ambush from All Sides ,5. Allego Molto Vivace ,6. Moderato ,7. Decree of the Sichuan General ,8. Midnight Assassin ,9. The Blade of Gu Gin ,10. Night Club Band ,11. Sabre Dance ,12. Daring General ,13. Casino Fight ,14. Realization ,15. Ying Xiong Men Zhan Sheng Le Da Du He ,16. Dagger Society Suite ,17. Fisherman's Song of the East China Sea ,18. Buddhist Palm ,19. Nothing Ventured, Nothing Gained ,(7.5.2011)

Tento film akoby sa nevedel rozhodnúť či chce byť vážnym akčným filmom alebo neuveriteľne uletenou záležitosťou. To je jeho jediný ale veľmi vážny problém. Ak ho prekonáte bude to pre vás absolútna pecka. Najviac si ho však výchutnáte s partiou kamarátov pri výnimočných funny scénkach, ktorý majú radi vo filmoch plno efektných záberov ktoré sú podobne divoké ako v Shaolin Socker.(14.3.2005)

Dost často křečovitý humor, přepjaté emoce (jak je u asiatů zvykem) a pár letmých pousmání, ale ten technický a trikový kabátek ja v rámci hong-kongské produkce natolik luxusní, že tahle taškařice stojí za vidění.(16.3.2006)