Kung-fu mela

Kung fu

Kung Fu Hustle

Kung-fu mela

Akční / Komedie / Fantasy / Krimi

Hong Kong / Čína, 2004, 95 min (SE: 99 min)

Líbilo se mi to a bavil jsem se, ale byl jsem povzbuzen alkoholem... bez toho a bez skvělé atmosféry v sále by to bylo o hvězdičku míň.(5.7.2005)

Já tedy z filmu neměl vůbec pocit, že to měla být nějaká prvoplánovitá řachanda nebo parodie, spíš něco na způsob vážně míněné srandy (vím, zní to divně, ale fakt se to jinak těžko vysvětluje), něčeho, co jsem zažil třeba u "Save the Green Planet". Takže mě tenhle pikantní nářez docela chutnal. Ale vyznejte se v těch aziatech...(20.9.2006)

Zase skvělý snímek od Chowa a opět se nemůžu zbavit pocitu, že to mohlo být o dost lepší. Zatímco Shaolin Soccer jsou pro mě dvě nesourodé části - první která slouží jen jako výplň mezi jednotlivými tréninky a zápasy a je dosti průměrná a druhá část což jsou samotné tréninky a zápasy a ty jsou naprosto dokonalé a vždy mě dostanou do kolen. Tady je to více vyvážené, ale zase tu chybí opravdu vtipné scény. Spíše je to tentokrát takové "milé". Poznáváte jednotlivé odkazy na jiné snímky, koukáte jak si pěkně utahují z žánrových klišé, sledujete nádhernou choreografii soubojů od Woo - pinga, který tentokrát nebyl držen v nějakým mantinelech pravidel jako u Tygra a draka či Matrixu a dokázal toho maximálně využít, žasnete nad kvalitou technické stránky od vynikajicích efektů po kameru, hudbu, atd. Jenže krom pár scén (ano scéna s noži mezi ně jasně patří :o) to spíše než záchvaty smíchu vyvolává culení v koutcích. Krom toho prvních cca 20 minut je dosti rozvleklých, ne špatných, ale nějak mi tam nepasují. Narozdíl od zbytku filmu v nich je málo humoru, téměř žádné tempo a i z hlediska vyprávění jsou dosti zbytečné. Což je docela málo a pro mě promarněná příležitost. Zatímco na své oblíbené scény z Shaolin Socceru když se podívám vím, že mě zase dostanou, tak tady krom opravdu ani ne scén, ale momentů nic moc na znovuzkouknutí není. Aby to nevyznělo, že je to špatný film, to ani náhodou, je zábavný, je dobrý, ale dost z něj "trčí", že mohl být o dost lepší. Takže ode mě za slabší 4*.(17.3.2005)

"P*del" jako vrata, z níž pryští bezpočet gagů a zcela potrhlých skečů, jež v součinnosti s akčními kung-fu scénami, dovedenými ad absurdum, tvoří neodolatelnou podívanou. I přes všechnu její ztřeštěnost a zhusta parodickou nadsázku ovšem nikdy nevyznívá ploše, neřku-li hloupě, naopak vždy rozverně a příjemně. Taková scéna s lízátkem, přestože byla ve skrytu jistě rovněž brána úsměvně, mě dokázala takřka dojmout :-). Nutno také zmínit, že film je formálně zvládnut na velmi vysoké úrovni a akční scény směle ustojí i konkurenci s tím nejefektivnějším co jste v tomhle směru na plátně dosud viděli. Jednoduše hrozně milá podívaná, kterou jsem po prvním zhlédnutí dal ihned znova. Moment překvapení plynoucí z šokujících dějových zvratů - rozuměj ze zcela bláznivého scénáře - sice vyprchal, ale koeficient zábavnosti, tedy to nejdůležitější, tím nikterak neutrpěl.(5.1.2006)

Tento film akoby sa nevedel rozhodnúť či chce byť vážnym akčným filmom alebo neuveriteľne uletenou záležitosťou. To je jeho jediný ale veľmi vážny problém. Ak ho prekonáte bude to pre vás absolútna pecka. Najviac si ho však výchutnáte s partiou kamarátov pri výnimočných funny scénkach, ktorý majú radi vo filmoch plno efektných záberov ktoré sú podobne divoké ako v Shaolin Socker.(14.3.2005)