poster

Kung-fu mela

 • Hong Kong

  Gong fu

 • Hong Kong

  功夫

 • Hong Kong

  Kung fu

 • anglický

  Kung Fu Hustle

 • Slovensko

  Kung-fu mela

Akční / Komedie / Fantasy / Krimi

Hong Kong / Čína, 2004, 95 min (SE: 99 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Xmilden
  ***

  Překvapivě slabší než Fotbalista, přitom bych řekl že možnost, jak zparodovat staré kung-fu filmy, je téměř nekonečná. Bohužel se Stephen Chow malinko vyčerpal předchozím filmem a hodně dobrou scénkou tak zůstává jen chvíle kdy si Sing vybírá protivníka k boji v Prasečí uličce. Hodně dlouhou chvíli se navíc zdá, že tentokrát ani Stephen Chow nehraje hlavní roli. 50%(23.6.2015)

 • MaedhRos
  *****

  "Kung-fu mela" je v zásadě - a nebijte mě (vím že wuxia puristé by mě bili) - wuxia film. Funguje (i přes ten hravě postmoderní kabátek) v rovině žánrové skoro tak dobře, jako v té metažánrové. Nejenže nejedna legendární postava vzešlá z nějakého toho wuxia kánonu se v "Mele" reinkarnuje do něčeho kouzelně poťouchlého, ty inkarnace spolu rozehrávají funkční zápletku, za kterou by se ani standardní wuxia biják nemusel nutně stydět... "Kung-fu mela" je (aspoň jak já to vidím) jedním z nejpůvabnějších přírustků do pokladnice žánru z posledních několika let... Stephen Chow válí.(23.3.2008)

 • Dever
  ***

  Soundtrack Hang Yi,Stephen Chow, Xian Luo Zong a Ying-Wah Wong :1. Kung Fu 1 ,2. Nothing Ventured, Nothing Gained ,3. Fisherman's Song of the East China Sea ,4. Ambush from All Sides ,5. Allego Molto Vivace ,6. Moderato ,7. Decree of the Sichuan General ,8. Midnight Assassin ,9. The Blade of Gu Gin ,10. Night Club Band ,11. Sabre Dance ,12. Daring General ,13. Casino Fight ,14. Realization ,15. Ying Xiong Men Zhan Sheng Le Da Du He ,16. Dagger Society Suite ,17. Fisherman's Song of the East China Sea ,18. Buddhist Palm ,19. Nothing Ventured, Nothing Gained ,(7.5.2011)

 • Rocky62
  odpad!

  Nejen, že jsem projekcí této vymetenosti pohřbil svou důstojnost, ale rovněž jsem duševně onemocněl, můj DVD přehrávač onemocněl a svou televizi jsem urazil. Obávám se, že šance na vyléčení jak tohoto filmu, tak jeho autora jsou velmi mizivé. Vskutku těžce nemocný film, který představuje skutečné nebezpečí pro duševní zdraví. 0%(10.10.2012)

 • choze
  *****

  Pro mě celkem jednoznačně nejlepší film roku bez výraznější konkurence. Stephen Chow je filmem fascinovaný hračička Rodriguezova ražení a jak ŠAOLINSKÝ FOTBAL, tak KUNG FU MELA jsou neskutečné nářezy, ze kterých dýchá jeho neutuchající tvůrčí nadšení a neomezená představivost. Najdete tu záplavu třeskutých gagů,vymazlených akčních scén, comicsových počítačových triků a vtipných dialogů, dynamickou kameru a střih a dokonalou gradaci boje se zlem, typickou pro asijské filmy o bojovém umění. Co tady musím speciálně ocenit je práce s postavami, takový ďábelský vývoj se opravdu hned tak nevidí. Na začátku Chow nažene na plac hromadu komických figurek a široko daleko není žádný hlavní hrdina a postupně se z figurek stávají plnohodnotné vážné postavy (obzvlášť proměna pana a paní domácích mě absolutně vykolejila). Poněkud hůř ale nijak fatálně je na tom Chow s vypravěčským tempem, které se místy trochu vleče a film se tak zdá být delší než ve skutečnosti je, ale to je asi jediná věc, kterou bych mu vytkl. Obrovským kladem MELY je stejně jako u ŠAOLINSKÉHO FOTBALU herecké obsazení - výrazné typy, které si nebudete plést podávají skvělé herecké výkony. Stephen Chow je zkrátka bůh.(31.12.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace