Kung-fu mela

Kung fu

Kung Fu Hustle

Kung-fu mela

Akční / Komedie / Fantasy / Krimi

Hong Kong / Čína, 2004, 95 min (SE: 99 min)

Soundtrack Hang Yi,Stephen Chow, Xian Luo Zong a Ying-Wah Wong :1. Kung Fu 1 ,2. Nothing Ventured, Nothing Gained ,3. Fisherman's Song of the East China Sea ,4. Ambush from All Sides ,5. Allego Molto Vivace ,6. Moderato ,7. Decree of the Sichuan General ,8. Midnight Assassin ,9. The Blade of Gu Gin ,10. Night Club Band ,11. Sabre Dance ,12. Daring General ,13. Casino Fight ,14. Realization ,15. Ying Xiong Men Zhan Sheng Le Da Du He ,16. Dagger Society Suite ,17. Fisherman's Song of the East China Sea ,18. Buddhist Palm ,19. Nothing Ventured, Nothing Gained ,(7.5.2011)

"Kung-fu mela" je v zásadě - a nebijte mě (vím že wuxia puristé by mě bili) - wuxia film. Funguje (i přes ten hravě postmoderní kabátek) v rovině žánrové skoro tak dobře, jako v té metažánrové. Nejenže nejedna legendární postava vzešlá z nějakého toho wuxia kánonu se v "Mele" reinkarnuje do něčeho kouzelně poťouchlého, ty inkarnace spolu rozehrávají funkční zápletku, za kterou by se ani standardní wuxia biják nemusel nutně stydět... "Kung-fu mela" je (aspoň jak já to vidím) jedním z nejpůvabnějších přírustků do pokladnice žánru z posledních několika let... Stephen Chow válí.(23.3.2008)

Hodně digitální a takovým zvláštním způsobem příjemná ptákovina. Kdyby byla o fous vtipnější, dal bych jí i ty původně zamýšlené 4 hvězdičky. Takhle je to poctivých 70%.(29.7.2005)

Stephen Chow si udělal legraci z mnoha wushu filmů a natočil Gong fu, snímek plný absurdních situací, při kterých - jestliže jste někdy pár kung fu filmů viděli - se opravdu nasmějete. :)(21.5.2007)

No tak nevim, ale pro me to je spis zklamani. Podle traileru kterej je nabusenej jako svine jsem cekal nejakou nepretrzitou "kug-fu melu", jenze ta se nejak nedostavila. Ano souboje jsou opravdu nabusene a nektere gagy jsou velmi vtipne, jenze jako celek to tak nejak nefunguje jak bych cekal. Pribeh nijak zvlast propracovanej neni, ale jako zaminka pro efektni souboje staci. Problem je, ze tu nejsou jen souboje. Vypustit ostatni kecy a ponechat jen souboje tak by to bylo za pet s odrenejma usima, protoze hudba, i kdyz je docela dobra a celkem libiva, tak se k soubojum nehodi, protoze neni spravne drsna. Uz od zacatku filmu jsem cekal kdy se to poradne rozjede a ono se to vlastne nerozjelo vubec. Jiste, je tu postupne zlepsovani souboju od "klasickejch" kopu a uderu az po vychytavky jako je "pest padajici z nebes" jenze tenhle film nevi co je vlastne zac. Jesli komedie nebo akcni film. A tak tu je chvily komedie, na kterou tu je ale malo gagu u kterejch byste se vylozene rehtali, ale spis se jen tak sem tam pousmejete a chvily akcni film plny spousty efektnich a uzasnych souboju, ktery mistama predci i matrix. Neda se rict, ze by me film nejak vyrazne zklamal, ale oproti nabusenemu traileru a ocekavanim to zklamani je a nemuzu se zbavit pocitu, ze to mohlo byt opravdu o dost lepsi, protoze Stephen Chow na to prostredky urcite mel.(24.4.2005)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 20. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Ještě před začátkem natáčení se Stephen Chow nepohodl s Ng Man Tatem, se kterým hrál skoro ve všech svých filmech. Tat poté oznámil, že již nebude na jeho filmech spolupracovat, protože nechce být znám jako poskok Stephena Chowa. Podobně reagoval i Sammo Hung Kam Bo, jež měl film produkovat. Ten řekl, že pro něj bude lepší, pokud už nebude v budoucnu se Stephenem pracovat. (Raztubyl)

• - Snímek byl v Tchaj-wanu nominován na deset cen Zlatý kůň (Golden Horse). Proměnil jich pět a to za nejlepší kameru, režii, herečku ve vedlejší roli (Yuen Qiu), vizuální efekty a za nejlepší make-up a kostýmy. (Terva)