Kung-fu mela

Kung fu

Kung Fu Hustle

Kung-fu mela

Akční / Komedie / Fantasy / Krimi

Hong Kong / Čína, 2004, 95 min (SE: 99 min)

Z největšího packala vyvoleným, nenáviděná domovnice a její ušlápnutý manžel mistry kung-fu, naprosto nechutné záběry stříkající krve, šílené gagy, zcela nečekaná úmrtí a dějové zvraty, to umí natočit jen asiaté. Jak ty akční mlátičky nemusím, u tohohle jsem se upřímně bavila. Za ty nádherné nápady jako byli třeba orlové, si Kung-fu mela zaslouží čtyři poctivé hvězdičky.(21.1.2006)

Zajímavý kousek, který jakýmsi vážným způsobem paroduje kung-fu filmy. Woo-ping Yuen nám předhazuje svou předimenzovanou choreografii, jenž má v reálném světě pouze malé základy, jakoby byla naprosto normální - žabí forma, technika ruky, či pouze masivní šlápnutí na nohu? Je to absurdní, místy úsměvné a vesměs zábavné, ale nemůžu se zbavit pocitu, že jde pouze o efektně natočenou kravinu :) 6/10(15.6.2008)

Neviděl jsem moc kung-fu filmů na to, abych mohl posoudit nakolik je Kung-fu mela parodie, všiml jsem si jenom několika citací (např. Osvícení). Jako komedie nefunguje podle mých představ, nahlas jsem se nezasmál ani jednou. Ale Choreografie a bojové scény mě nadchly, scéna s lízátkem mě dojala a vůbec jsem se celou dobu příjemně bavil. Proto bez váhání za čtyři. 70%(3.6.2007)

kung fu ma vo filmoch vzdy bralo, uz odmalicka..nevadi mi ani jeho prevedenie v tak trochu uletovej a mozno mierne komedialnej forme. kung fu mela je vyborna zmes akcnosti obalena napadom a prijemnym vtipom.(2.7.2007)

Sice to není až tak ujeté jako shaolin soccer...ale ujeté je to sakra dost :) A vůbec nejlepší scény jsou ty, kde vystupuje Stephen Chow...kdykoliv tenhle chlápek promluvil, tak sem byl v křečích (ještě, že v kině bylo tak málo lidí). Stephen Chow je pro mě zárukou kvality a správně ujeté zábavy...a pokud by vám nějaký žebroň na ulici nabízel příručku nějakého shaolinského bojového stylu za 10 doláčů (přitom by ta knížka měla cenu jen 2 centů), tak neuvažujte ani minutu a jděte do toho...vyplatí se to ;)(3.8.2005)