poster

Rebel bez příčiny

 • USA

  Rebel Without a Cause

 • slovenský

  Rebel bez príčiny

Drama / Romantický

USA, 1955, 111 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Rob Roy
  ***

  Ne ne ne, tenhle film už rozhodně nahlodal zub času. Od scénáře přes režii vzbuzuje mírný úsměv ( není trapný, jen místy úsměvný ), stejně tak "rebelství" Jamese Deana nějak nefunguje. V lektorském úvodu nám bylo řečeno, že Brando o tomto filmu řekl, že to je "příčina bez rebela". Měl pravdu.(23.7.2005)

 • Tomco
  ****

  Mise splnena. Môžem si odfajknúť ďalší podstatný filmový rest a čo je dôležité, chvalabohu bolo to pozerateľné aj pre laického chlapca z hôr.. a ešte ako krásne! James Dean má stajl. Normálne som dostal chuť ukradnúť v dedine dve staré "embéčky" a pozvať ho na jump do našej priehrady..(5.1.2009)

 • Mi Nü-Chai
  **

  Nuda bez konce. Ba ne, zas tak hrozné to nebylo, ale příčinu rozdává film vrchovatě, zato rebelství se krotce až stydlivě drží v mezích značně úzkorprsého zákona. Dean mi jako nějaký zvláštní herecký zázrak nepřijde (jako sexsymbol už vůbec, slizoun) a Natalie Wood je dokonalý nomen omen.(20.5.2014)

 • Kulmon
  ****

  Snímek o generaci mladých lidí, kteří mají dáno do vínku rebelovat proti světu, dospělým i svým vrstevníkům. Zde pochopíte, kdo to byl James Dean a co musel znamenat pro tehdejší mladé lidi. Neuvěřitelné charisma. Film sám je však trochu nadhodnocen. Na rebelský mi přijde až příliš svázaný.(18.6.2009)

 • Adam Bernau
  ***

  Společenská sonda? Varování rodičům? Kasovní trhák pro mládež? Nejspíše tak ukázka toho, co hollywoodští producenti té doby byli ochotni připustit jako "rebela". Od začátku i v dalším průběhu prvoplánově didaktický romantický příběh s trapně přeexponovaným líčením "problematiky", to vše ve skanzenu přechodné epochy 50. let v USA. Přesto jsem nakonec tomuto průměrnému filmu uvěřil. Zvláštní, jak hluboký pohled se tu podařil skrz tak plytké brýle. Snad díky přesvědčivé hře archetypů a bolavých zánětů. Navíc jako příběh jednoho dne to nebylo špatné, hlavní hrdina byl pojat skvěle a Dean je opravdu úžasný. Na rebela jsem ovšem celou dobu čekal marně, kdežto údajně chybějící příčina je podána na lopatě hned v úvodu. Obávám se, že bez předběžného naladění na to, že jde o "kultovní film", bych se poctivě nudil.(30.5.2011)

 • - Byl natočen také alternativní konec filmu, ve kterém Plato (Sal Mineo) padá z věže planetária. (FilmFan24)

 • - Scéna, ve které si Judy a Jim dělají z Plata srandu kvůli tomu, že má jednu ponožku modrou a druhou červenou, nebyla původně ve scénáři. Představitel Plata Sal Mineo si jen ráno nevšiml, že má každou ponožku jinou. (candy_daze)

 • - Frank Mazzola, který si zahrál Crunche, byl skutečně členem pouličního gangu a učil Jamese Deana používat vystřelovací nůž. (FilmFan24)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace