poster

Rebel bez příčiny

 • USA

  Rebel Without a Cause

 • slovenský

  Rebel bez príčiny

Drama / Romantický

USA, 1955, 111 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • gouryella
  ****

  James Dean svým výkonem v tomto filmu potvrzuje, jak vyjímečný talent byl zmařen smrtí tohoto rebela, který hraje jakoby sám sebe ..... a moc dobře.(17.10.2002)

 • Snorlax
  ****

  Kdepak, zub času ani náhodou neobrousil ostří tohoto příběhu. Otevřel otázky, o kterých se do té doby nemluvilo. A nepotřeboval k tomu žádné připitomělé šablony z dnešní pásové výroby v továrně v Hollywoodu. Všichni herci do posledního podali tak výborné výkony, že ten dnešní plevel, který se vydává za herce v seriálových slátaninách, by jim měl postavit chrám a chodit je každý den uctívat. Sakra, kam se poděli všichni umělci, kteří dřív dělali film? Nic proti dělníkům, ale ti ať vyrábí stroje, ne filmy!(26.9.2011)

 • SeBig
  *****

  Na film jsem přišel když jsem viděl jeho plakát na jedné webové stránce hned mně to nalákalo že to musím zkouknout. Byl jsem nakonec mile překvapen James Dean nehoráznej sekáč co chlastá mléko z flašky a nenechá si nic líbit zejmena když ho někdo nazve srabem. Příběh parádní a docela příjemně to uteklo žádná nuda a celý film se bavíte. Zajímavé a napínavé drama.(20.5.2012)

 • xxmartinxx
  ****

  Nějak mě zklamalo to vyústění. Dějová linie s pološíleným kamarádem tomu podle mě moc nepomohla a až moc se tlačí do popředí. Kdyby se to víc věnovalo skutečné generační výpovědi a ne jen jednomu do extrému zahnanému případu, bylo by to o ten poslední stupínek lepší. Takhle je to jen působivá podívaná, ale úplně pod kůži se to nedostane.(25.6.2010)

 • ClintEastwood
  *****

  Silné drama se skvělým Jamesem Deanem v hlavní roli, které bylo v době svého vzniku velice provokativní a rozporuplné. Rebelující mladík Jim Stark si žije podle svého, neposlouchá své rodiče, nemá přátele a málokdy si nechá poradit. Je to však čestný člověk, který má cit a jeho slovo platí. Nadčasová podívaná a pohled do života mladých lidí majících svůj vlastní názor, ideály a sny. Snímek, který si diváka omotá okolo prstu a má mu stále co říct. I přes svůj věk film vůbec nezestárl, stejně jako jeho hlavní hrdina - příliš brzy zesnulý James Dean.(22.9.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace