poster

Po krk v extázi

 • Velká Británie

  Layer Cake

 • Velká Británie

  L4yer CakƐ

 • Slovensko

  Po krk v extáze

Drama / Krimi / Thriller

Velká Británie, 2004, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Rover
  ****

  Daniel Craig mě opět přesvědčil, že je podprůměrným hercem, jinak mě však Layer Cake velmi mile překvapil. Povedená gangsterka o těch, kteří tahají za nitky osudu a o loutkách, které žijí v iluzi svobodného rozhodování. Svižný a zábavný film. HUDBA: Ilan Eshkeri, Lisa Gerrard - soundtrack jsem poslouchal docela intenzivně už před filmem, takže jsem byl hodně zvědav, zda byl potenciál využit. A věřte, že byl. Eshkeri byl tou dobou ještě holobrádek, ale s určenou látkou si poradil skvěle. O Gerrard není potřeba dlouze psát, snad jen že Layer Cake Aria je odzbrojující, ale zapomínat by se nemělo ani na instrumentální skladby, která pro film skládala... Ve filmu však uslyšíme množství osvědčených hitů a všechny skvěle použity. Hudební složka tak nemálo připomíná filmy M. Manna... už jen kvůli soundtracku se na film vyplatí podívat!(2.4.2009)

 • Djkoma
  ****

  Jen tak tak na hraně mezi 3 a 4 hvězdičkami. Daniel Craig mě přesvědčuje o svých kvalitách a přestávám se obávat jeho kvalit a už se jen těším na jeho první bondovské představení. Velmi stylizovaný film, který si nebere servítky a i nakonci vás dokáže přesvědčit o své přímočarosti. Nudit se nebudete směle do toho.(28.10.2006)

 • Brouk
  ****

  Layer Cake? Proč ne? Znáte a máte někdy ten pocit nikomu nic sáhodlouze nevysvětlovat a nekomentovat proč a nač atd? Určitě jo... někdy jo... Takže Layer Cake se mi líbil a proč? proto... :-) Má to švih, má to spád...(19.5.2007)

 • Superpero
  ****

  Producent všech těch britských fláků Matthew Vaughn si vyzkoušel režii a vyšla z toho ucházející gagsterka, které do např. Ritchieho kvalit ještě něco schází, ale Daniel Craig v hlavní roli je drsnej a Sienna Miller je fakt kost.(27.9.2006)

 • Renton
  ****

  Scénář: J.J. Connolly .. Dospělý pohled na drogovou problematiku, hutně černý, bez nadbytečného odlehčování. Už výtečný úvodní monolog nakopne tuhle jízdu velmi vysoko. Drugs changed everything. C’est la vie. Následuje nutné zamotání příběhu, postavy dostanou hlubší nástin charakteru a vše svižně a nápaditě běží dopředu. Matthew Vaughn, nováček na režisérské stoličce, zvládl svůj debut na excelentní jedničku. Pokud ještě něco tématického přihodí a vyroste z něho nová legenda tohoto chutného (sub)žánru, nebudu se vůbec zlobit. Chladný městský styl, úžasná obrazová nápaditost mnoha scén a brilantní soundtrack tvoří výborný zážitek. Scénář sice v několika místech lehce zaskřípe, ale nejedná se o nic fatálního a to, že celý příběh probíhá a končí velmi neotřele, vynahrazuje drobné zaváhání. 90%.(10.4.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace