Po krk v extázi

L4yer CakƐ

Po krk v extáze

Drama / Krimi / Thriller

Velká Británie, 2004, 105 min

„I'm not a gangster, just a businessman. And my commodity happens to be cocaine.“ Holt, do podnikání každý vkráčí s těmi nejčistšími úmysly, řeklo by se až sněhobílými.. Odsýpající Vaughnův debut s přitažlivým "London Calling" odérem stylově pojednává o tom, kdo všechno poztrácí hlavu, život i srdce, než pilulka éčka najde svého koncového majitele, co pak protančí celou noc a vychlemtá vodovodní řad. Být gangsterem, pokud zrovna neležíte v márnici a obchod se nevymyká kontrole, je vlastně docela sranda - trochu jiná, než s Ritchiem, ale je. Avšak ty Briganteho konce…(29.3.2011)

Třetí hvězdu (která šoupe film spíše do nadprůměru) přihazuju za to, že se jedná o debut režiséra, který mě svými dalšími filmy nadchnul. Jinak mě Layer Cake zklamal a oznámkoval bych jej maximálně pěti body z deseti. Co s filmem, který se nebere vážně, ale vtipný není?(14.7.2011)

Motivacno/demotivacny film pre vsetkych potencialnych drug dealers. Prespikovane vybornymi scenami a skvelou hudbou. Tesim sa na Craiga aka James Bond.(23.4.2006)

Další z řady snímků z dnešního drogového podsvětí, které jsou plné podrazů, zvratů a tak vůbec. Debutant Matthew Vaugh uspěl a navíc má oporu v silném scénáři. Největší výhodou však je, že to není brané s nadsázkou. Právě naopak. Po celou dobu jde o zcela seriozní záležitost. A to je dobře, moc dobře, protože variací na "kůl ričoviny" je už více než je zdrávo.(9.9.2005)

Sympatický „NoName“ s dokonalým vystupováním, kterému klidně svěříte veškeré svoje úspory (i když na rovinu, co by s tou almužnou dělal). Spousta „dobré nálady“ ukrytá v tabletkách extáze, balík peněz ve hře, jedna ztracená dcera a šéf žádá o poslední službičku. „Čas od času jsme požádáni o něco co není naší povinností, říká se tomu obětování“. Takže figurky jsou na svých místech a šachová partie může začít.(15.7.2005)

• - Skladiště, kde hrdina beze jména (Daniel Craig) předává drogy Eddiemu (Michael Gambon), je největší svého druhu v Británii. (Frankooo)

• - Dragan (Dragan Micanovic) a jím poslaný vrah Slavo (Marcel Iures) jsou údajně Srbové. Ve filmu však mluví rumunsky. (Caaslav)

• - Původně měl film režírovat Guy Ritchie, kvůli okolnostem musel ale projekt opustit. (Frankooo)