Po krk v extázi

L4yer CakƐ

Po krk v extáze

Drama / Krimi / Thriller

Velká Británie, 2004, 105 min

Nyní po kompletní filmografii (psáno 2010) již mám jakýs takýs přehled, a dokáži myslím napoprvé rozeznat Vaughnovu režii. Ten chlápek moc rád používá rychlou (ne nepřehlednou) kameru, nenápadně si ve svých scénách pohrává s filtry, a k těm nejadrenalinovějším záběrům pokaždé přiřadí správnou orchestrální audio masáž. Počkám si na nové X-Meny, no a po nich se mistr režisér snad konečně podívá do mého žebříčku nejoblíbenějších filmařů. L4ayer Cake je jinak o něco zábavnější verzí Ritchieho SPaV, a i když jsem z něj na konci nebyl zdaleka tolik unešen, moc se mi to celé líbilo. Hlavně Sienna, tuhle holku bych v černém sexy kostýmku vážně mohl...(27.6.2010)

Drogová kriminálka notně inspirovaná Guyem Ritchiem, jen (téměř) bez humoru. Rozjezd je výborný, zdá se že Britské podsvětí máme jako na dlani, vypravěč je cool a má tvář Jamese Bonda... Avšak opak je pravdou, neboť právě scénář a částečně i způsob jeho přednesení se po chvíli začne jevit jako největší slabinou filmu. Děj je velký spletenec postav a podrazů, jenže bez rozvoje charakterů, s mizivým napětím a až na samotný závěr bez emocí... Působí to jaksi nezajímavě, bez pořádného zápalu, mám pocit, že anonymní je nejen postava hlavní, ale i všechny ostatní. Přesto ač líčím negativa o sto šest, snažím se tím jen říct, proč film neexceluje, i když potenciál v námětu a režii na to má. Co se týče kamery a ladnosti střihu, je Po krk v extázi natočen zručněji než příbuzný Sbal prachy a vypadni! 6/10(30.7.2011)

Paráda. Vaughn to má vruce a tuhle skvělou žánrovku umí podat. Hrátky s kamerou, skvělou hudbou, prací s herci... Dnes už je to britská smetánka a je vidět, že Craig Bondovi dal hodně z pana xxxx. Příběh je promyšlený, umí překvapit a především baví.(28.7.2013)

Poněkud generická coolovost. Ono se to vlastně Vaughna týká vždy, ale ve svých dalších pracích se ze své pragmatické hry s žánry, kdy je možná vše až moc na svém místě, dokázal vymanit spíš než u téhle ne moc vzrušivé jízdy.(15.6.2013)

Rozpočet £4miliónyTržby USA $2,339,957Tržby Celosvetovo $11,850,214║ Herecké obsadenie fakt skvelé len škoda toho miestami príliš prekombinovaného príbehu a toho neúnosného množstva postáv, od polovičky filmu som bol tak stratený v deji že som nemal šancu späť naskočiť. /65%/(20.10.2008)