Po krk v extázi

L4yer CakƐ

Po krk v extáze

Drama / Krimi / Thriller

Velká Británie, 2004, 105 min

Zatímco si takový Guy Ritchie hojí rány z toho, že se mu nedaří navázat na úspěšné a originální gangsterské hity, z jeho nepřítomnosti v Británii "těží" a dostatečně jej zastupují jiní!! Předem ale podotýkám, že jsem od Layer Cake čekal podstatně víc. Trailery a recenze mě dosyta natěšily, ale ve výsledku musím dát tři (sice našlápnuté), ale přesto stále jen tři hvězdičky!! Elegantní styl, sympatické tempo, ale prostě mi chyběl příběh - tenhle mě prostě a jednoduše dostatečně nechytil!! Nejprve jsem se ztrácel v množství postav, to se sice zlepšilo, ale.. Ocenit jest debutantskou snahu Matthewa Vaughna, tu a tam se objevil černý humor, brutální násilí, postavy nejsou ploché, mám rád Colma Meaneyho a Daniel Craig je sice elegán, ale nový James Bond? No, budu mu držet palce!! Můj obdiv si zalouží i netypické a originální úhly kamery a výrazná hudba.. Ale víc bohužel!!(29.1.2006)

Nadupaný štýlový debut Matthewa Vaughna na spôsob spleitých gangsteriek Guya Ritchieho, lenže... Lenže bez toho až príliš komediálneho nádychu, zato s Danielom Craigom, Michaelom Gambonom a prekvapivo mladým Hardym (plus Fletcherom, ktorého si Vaughn šlohol práve od Ritchieho). Ritchie mi nikdy úplne nesadol (aspoň v tomto žánri), ale Vaughnov thriller si miestami zaslúži plný počet.(23.8.2013)

Nie je to síce zaslúžených 80%, ale zdá sa mi, že menej by bolo EŠTE nezaslúženejších. Režisér Matthew Vaughn nie je druhý Guy Ritchie - jeho štýl je iný, pokojnejší a to je mi bližšie/sympatickejšie. Vaughnov pohľad do sveta britských gangsteríkov (žiadne veľké zvery, ale ani nie až také nuly, ako v INTERMISSION) mi sadol o čosi viac. Navyše, mám rád kontroverzných (anti)hrdinov, sympatických hercov a dobre napísaný monológ a to všetko PO KRK V EXTÁZE má. Akiste jej v tom ohromne pomohol budúci Bond, šľachovitý Daniel Craig (ROAD TO PERDITION). Láme ženské, leje chľast a aj keď má k zbraniam averziu, po projektil nejde ďaleko. Zdatní partneri (agresívny Afroameričan Morty, uhladený bitkár Gene), vriaca voda, žehlička... podarená snímka. Asi škoda, že Vaughn napokon odstúpil od X-MEN: POSLEDNÉHO VZDORU.(18.2.2006)

Pohodový film. Craig je mi sice velmi nesympatický, ale zde jsem ho jakžtakž snášel, drogová tématika mě taktéž míjí, ale přesto jsem se slušně bavil. Pro příznivce tohodle tématu zřejmě povinnost. Dá se doporučit. 65%(26.11.2014)

Chtěl jsem se podívat, jak bude vypadat nový James Bond, tak jsem sáhnul v půjčovně po Extázi. Největší sranda je, že je v ní záběr, který nabízí Craiga v póze promo fotky nového 007. Navíc tomu všemu předchází scéna, která kdyby se vytrhla z kontextu, tak může být parodií na začínajícího Bonda (skříňka se zbraněmi). A onu "běhací" scénu si natrénoval také zřejmě při natáčení Extáze (btw skvěle natočený okamžik). Tohle vše zde nepíšu jen tak náhodně. Extáze je velice pěkně natočená, Craig to všechno pěkně táhne, ale chybí zde příležitosti, kde by se všichni mohli vyblbnout. Upřímně - nemám rád filmy o "hodných" drogových dealerech, docela mě nudil. Ale ten závěr, těch posledních 20 vteřin, tam si tvůrci vytřeli prdel před celým hollywoodem. To byla moc pěkná třešnička na dortu.(5.12.2006)