Po krk v extázi

L4yer CakƐ

Po krk v extáze

Drama / Krimi / Thriller

Velká Británie, 2004, 105 min

Tak tohle me prijemne prekvapilo. Pribehove se sice nejedna o nic novyho, neco podobnyho jsem uz videl vickrat, ale aspon maj tvurci snahu film neustale zamotavat, az nakonec vse do sebe hezky zapadne. Styl natoceni mi pripominal Ritchieho, takovyto cool, namachrovany kecy a hlasky, akorat, ze tady je to zbaveno humoru a precejen to tak vychytany, jako Ritchieho nejlepsi kousky, neni. Herci se taky snazi, Craig spatnej neni a do role dobre sednul, ale me se asi nejvic libil Michael Gambon, ten byl spravne vostrej. Filmu sice nemam moc co vytknout, ale na tech 5* mi to neprijde.(20.1.2008)

Chytrý scénář, stylová, ale decentní režie a parádní zpracování. Daniel Craig je skvělý, sympatický, vypadá chladnokrevně, ale je vidět že ma pod svým švihackým sakem i nějaké emoce. Kdybych LAYER CAKE viděl ještě před CASINO ROYALE, neměl bych nejmenších pochyb, že Bond Craigovy padne jako ulitý. Netřeba zmiňovat jeho filmové parťáky, kde potěší hlavně Colm Meaney. Jsem moc zvědavý s čím Matthew Vaughn příjde příště a těším se. Český název snímku PO KRK V EXTÁZI je trošku zavádějící, rozhodně nečekejte partičků teenagerů v rauši, tohle je inteligentní gangsterská krimi. Dávám 4 a 1/2 !(5.1.2007)

Svižná (ne)komedie, která se hravě vyrovná Ritchieho filmům. A ne že ne. Matthew Vaughn už tady ukázal, co umí, Daniel Craig je charizmatická sázka na jistotu a obsazení "vedlejších" rolí (Hardy, Whishaw, Gambon, Meaney, atd...) je lahůdkové. Zrovna tak jako soundtrack.(19.5.2009)

Matthew Vaughn momentálně patří mezi nejzajímavější režiséry současnosti a už v jeho prvotině Layer Cake je cítit ten jeho charakteristický způsob snímání záběrů a smysl pro správný výběr peckové hudby do vyhrocených situací. V tom a Danielovi Craigovi je hlavní síla tohoto filmu, jinak ovšem musím přiznat mírné zklamání. Možná je to tím, že jsem již přejeden Guyem Ritchim, který těchto skoro totožných anglických žánrovek natočil více, možná že potom, co jsem viděl Kingsmana se mi trošku zvedla látka nadšení, která se doufám opět překoná Vaughnovo dalším filmem. Rozhodně však povinnost pro filmové fandy, obzvláště fandy anglického krimi...70%(17.2.2015)

Nie je to síce zaslúžených 80%, ale zdá sa mi, že menej by bolo EŠTE nezaslúženejších. Režisér Matthew Vaughn nie je druhý Guy Ritchie - jeho štýl je iný, pokojnejší a to je mi bližšie/sympatickejšie. Vaughnov pohľad do sveta britských gangsteríkov (žiadne veľké zvery, ale ani nie až také nuly, ako v INTERMISSION) mi sadol o čosi viac. Navyše, mám rád kontroverzných (anti)hrdinov, sympatických hercov a dobre napísaný monológ a to všetko PO KRK V EXTÁZE má. Akiste jej v tom ohromne pomohol budúci Bond, šľachovitý Daniel Craig (ROAD TO PERDITION). Láme ženské, leje chľast a aj keď má k zbraniam averziu, po projektil nejde ďaleko. Zdatní partneri (agresívny Afroameričan Morty, uhladený bitkár Gene), vriaca voda, žehlička... podarená snímka. Asi škoda, že Vaughn napokon odstúpil od X-MEN: POSLEDNÉHO VZDORU.(18.2.2006)

• - Autor knižní předlohy J.J. Connolly si přál ztvárnit ve filmu postavu Luckyho. Roli ale nakonec zahrál Paul Orchard. (oje)

• - Během celého filmu se nedozvíme jméno hlavního představitele, kterého ztvárnil Daniel Craig. Dokonce i v závěrečných titulcích jsou vedle jména Daniela Craiga pouze čtyři křížky. (campix)

• - Spoiler: Pistole s tlumičem, kterou postava Daniela Craiga zabije Jimyho (Kenneth Cranham), je čínská pistole typu 67 používaná čínskou armádou a čínskými bezpečnostními složkami. (Caaslav)