Po krk v extázi

L4yer CakƐ

Po krk v extáze

Drama / Krimi / Thriller

Velká Británie, 2004, 105 min

Motivacno/demotivacny film pre vsetkych potencialnych drug dealers. Prespikovane vybornymi scenami a skvelou hudbou. Tesim sa na Craiga aka James Bond.(23.4.2006)

Nyní po kompletní filmografii (psáno 2010) již mám jakýs takýs přehled, a dokáži myslím napoprvé rozeznat Vaughnovu režii. Ten chlápek moc rád používá rychlou (ne nepřehlednou) kameru, nenápadně si ve svých scénách pohrává s filtry, a k těm nejadrenalinovějším záběrům pokaždé přiřadí správnou orchestrální audio masáž. Počkám si na nové X-Meny, no a po nich se mistr režisér snad konečně podívá do mého žebříčku nejoblíbenějších filmařů. L4ayer Cake je jinak o něco zábavnější verzí Ritchieho SPaV, a i když jsem z něj na konci nebyl zdaleka tolik unešen, moc se mi to celé líbilo. Hlavně Sienna, tuhle holku bych v černém sexy kostýmku vážně mohl...(27.6.2010)

Skvělý scénář odhalující propletence a vazby "na druhé straně". Vynikající herci dokáží diváka vtáhnout do děje a vtisknout svým postavám duši. Žádná postava není plochá, každá je pro diváka velmi zajímavá. Režie a kamera zručná, moc se mi líbily různě vtipně vymyšlené záběry. Prostě nenápadný, ale o to příjemnější film, u kterého je jen škoda, že distributor nekoupil do ČR více kopií.(25.6.2005)

• Dudek

Sakra, to jsem si zase jednou pěkně naletěl. Doporučovaný film Po krk v extázi jsem si prostě nemohl nechat uniknout, časopisy se jej nemohli dochválit a zdejší hodnocení také nebylo špatné. Hlavně jsem byl zvědav na Daniela Craiga, nového Jamese Bonda, ale jak že to všechno na konec dopadlo? Neschopnost scénáristy se nám odhalí chvíli po začátku filmu, příběh se prostě jen odehrává a nad vysvětlováním té nudy předestírané před naše oči nikdo neztrácí čas. Koho by ovšem napadlo, že za to může právě ten kdo film napsal. Jeho naprostá neschopnost nám jej jakkoli podat se ukazuje hlavně v dialozích. Film většinou pochopíme ze samotného příběhu, máme totiž přehled o tom co se děje, a hlavně známe důvody toho proč se to děje. V Po krk v extázi je ale vše naprosto jinak. Nepochopení příběhu může plynout ze slabé vnímavosti vzniklou právě díky jeho nudnosti, ta je tak neuvěřitelné veliká, že se vám oči nebudou mhouřit jen proto, že ve správných chvílích se stane něco, na co je třeba se podívat (zmlácení naprosto neznámé postavy - ale to je časem opodstatněno), zabití jiné velice důležitého hrdiny (vysvětleno předem - ale dost neoriginálně). Teď vás nejspíš napadlo, jak tedy to vysvětlení probíhá. Je to naprosto prosté, vlastně tím nejlehčím způsobem, jaký lze vymyslet. Hrdina potká nějakou postavu a ta mu pomocí dlouhého monologu, do kterého ovšem pro jeho zkvalitnění hlavní protagonista několikrát vstoupí, vše vysvětlí. Prostě, avšak naprosto nepůsobivé a laciné.... Na začátku jsem se zmínil, že jsem chtěl pozorovat herecké výkony... Jsou otřesné, herci jsou vlastně docela pasivní, zdají se jako znudění pěšáci, kterými režisér jen tak pohybuje. Dokonce i kamera a samotná režie je podprůměrná, ze začátku se zdá, že ve filmu bude několik zajímavých trikových hříček, ale nakonec se nedočkáme žádné. Jediným překvapením je muž, který X (tedy bezejmenného) kontaktuje mobilním telefonem. Bohužel je tento snímek velikých zklamáním.(28.12.2005)

Matthew na to má, záleží však od toho, na čo siahne a jak zvládne kľučkovať medzi nastavenými prekážkami. Občas sa mu to darí, občas nie. V kategórií ilegálných obchodov a drogových aplikácií, v brandži plnej podrazov, podozrení a popráv si svoju verziu nešetrného fungovania obhajuje. Craig spĺňa kritéria bystrého kriminálnika, riešené okolnosti majú drive - držia si nasadený temporytmus - MDMA sa neprestáva sypať a po vzoru anglickej školy pribúda do kolekcie “Guy’s guys” záslužný zárez. Pre mňa najpohodovejší Vaughn.(28.12.2010)

• - Ve filmu zazní slovo fuck a jeho další podoby celkem 201krát. (Frankooo)

• - Spoiler: Pistole s tlumičem, kterou postava Daniela Craiga zabije Jimyho (Kenneth Cranham), je čínská pistole typu 67 používaná čínskou armádou a čínskými bezpečnostními složkami. (Caaslav)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 8. (Zdroj: ČSFD.cz)