Kouzelná země skřítků (TV film)

Magical Legend of the Leprechauns, The

• SK název

Čarovná krajina škriatkov

Komedie / Fantasy / Dobrodružný

Velká Británie / USA / Německo, 1999, 172 min

Docela roztomilý televizní film, část příběhu je jakoby trochu inspirována Shakespearem, ale jinak to s tímto velikánem nemá vůbec nic společného. Pohodová fantasy podívaná s příjemnými tvářemi některých hereček a také s irskými lidovými tanečky. Pobaví asi děti i dospělé.(28.12.2003)

Rozhodně pěkná pohádka,ale působí to mírně televizním dojmem, obzvlášť triky a ty tři hodiny se prostě nedaj, věřim, že kdyby to jelo v TV rozdělený na 2x85 minut, tak je to o něčem jiným, ale takhle mi to přišlo trochu zdlouhavý. Ale přesto se mi to líbilo, i když to nepovažuju za něco převratnýho(20.1.2009)

• berg.12

Produkce Hallmarku opravdu nebývá můj šálek kávy. Ale tohle vážně není zas tak strašná záležitost. Jak už to u Hallmarku bývá, je zde velmi kolísavá úroveň všeho, scénáře, triků, hereckých výkonů, atd. Kdyby se i scénárista trošku krotil, mohla z toho být docela obstojná pohádka. Takhle to je někdy trošku guláš, který ale, navzdory nízkému osobnímu hodnocení, pro děti rozhodně doporučit můžu.(19.9.2005)

Taková pěkná pohádka, takový příběh Romea a Julie, kteří se opravdu vznáší. Moc se mi líbilo, jak tam na té oslavě stepovali, to bylo opravdu žůžo. Provedení celkem originální, ale příběh už tu byl, přesto za 4*. Jinak to nejde... Xo)(2.3.2009)

Irská hudba, irská krajina...(18.11.2005)

K tomuto snímku jsem již od začátku přistupoval s nadhledem a s vědomím, že to bude taková "kravinka". Jediný důvod, proč jsem si tento snímek pustil byl Kieran Culkin, který měl navíc jenom miniroli. Celý mi to přišlo skoro až parodický, ale mě se to překvapivě celkem líbilo, bral jsem to s lehkostí a humorem, samozřejmě bych tam našel plno negativ, ale snažil jsem se je moc nevnímat. Dívalo se na to příjemně. Jediný, co bych tomu opravdu musel vytknout by byla stopáž filmu, která je zbytečně zdlouhavá a film se pořád natahoval, ikdyž už to mohlo skončit dávno různými způsoby.(19.2.2013)

Najlepšia rozprávka z produkcie Hallmarku. Viem ju pozerať stále dokolieska a nikdy ma to skutočne neomrzí,....Krása...100%(4.10.2006)

Mě to nadchlo! Je to pěkné, skřítci jsou roztomilí, hlavně Miky, kterej je moc pěknej skřítek:-) Takový pohodový film s irskou muzikou, tancem a přírodou. Co to je? To je čistota. S tou si ještě nepřišel do styku:-)(14.8.2008)

Vcelku solidní, on je to vlastně vynikající a okouzlující příběh pro malé i větší. Klasický děj nepostrádá prvky známých pohádek, k nim ale přidává i moderní útržky. Efekty jsou přijatelné (není to Matrix, ale koukat se na to dá). Randy Quaid je sice trochu nevýrazný, na druhou stranu dává možnost vyniknutí vedlejších postav, jež i přes svou bezejmenost nic nekazí. Kouskování na dva díly nezakryje televizní podstatu, ta však není po celý čas příliš vidět. Dobrá práce.(3.12.2005)

Vykrádání Romea a Julie a Snu noci svatojánské je povoleno a nutno říct, že docela funguje. Vize krásná, ale výsledek příliš klišovitý a úslužný. Navíc je příběh natahovaný, aby se dal rozdělit na co nejvíc dílů. Nicméně režisérky to není marné.(15.12.2004)

Co proti tomu máte vždyť je to skvělý.(12.11.2005)

Mám rád skřítky a víly a mám rád Irsko. Víc asi netřeba dodávat.(7.9.2007)

Nejvíc nejkrásnější pohádka! A navíc se odehrává v Irsku :)(27.7.2006)

Kdepak Irsko! Jedna stará Irka přísahala, že takového leprechauna opravdu viděla. Jak by člověk mohl stařence nevěřit. Nejvtipnější postavou pro mne byli Máselníci - pikantně karikovaná pravá anglická povaha - kriket, čaj o páté, zdánlivá neúplatnost (pokud tedy nenabídnete máslo, to dá rozum). Tři hvězdičky dávám za ty příšerné střihy a mizerné triky. Jinak se mi film líbil stejně, jako hudba a pricezna vil.(8.8.2011)

Pro mě neexistuje krásnější pohádka(11.10.2007)

Nádherná pohádka. Sice trochu klišé příběh, ale je to moc fajnově natočené, obsazení taky bomba.(27.7.2013)

Příjemný film z krásného Irska a s pohádkovými bytostmi na každém rohu.(26.1.2011)

Když Kouzelnou zemi skřítků vysílali na Hallmarku, koukali jsme stále dokola :). Teď ji vlastním na DVD a zrovna přemýšlím, že ji pustím prťatům. Tahle pohádka má atmosféru a styl. ■ Zajímavé, teď jsem to viděl s odstupem znova a vnímal jsem docela dost nedostatků, které jsem před lety neregistroval :).(12.9.2013)

Na to se můžu dívat pořád! Je to tak romantický a já nevím... jednoduše jsem snad neviděla lepší pohádku. Moc mě to potěšilo, na to, že má jen 74% :)(2.8.2011)

V dnešní době najít hezký fantasy film je celkem složité. Složité na tom je především sladit dohromady hezký příběh s efekty. I když v tomto snímku byli některé věci přitažené lehce za nepohádkové vlasy (Whoopi bydlí vlastně v hotelu, dává si pleťové masky atd.) musím uznat, že sílu příběhu samotného to nemohlo nějak víc ohrozit. Doporučuji!(13.2.2012)

<< předchozí 1 2 3 4