poster

Kouzelná země skřítků (TV film)

 • Velká Británie

  Magical Legend of the Leprechauns, The

 • USA

  Leprechauns

  (USA)
 • Německo

  Kampf der Kobolde

  (Německo)
 • SK název

  Čarovná krajina škriatkov

Komedie / Fantasy / Dobrodružný

Velká Británie / USA / Německo, 1999, 172 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (70)

 • Radyo
  ***

  Docela roztomilý televizní film, část příběhu je jakoby trochu inspirována Shakespearem, ale jinak to s tímto velikánem nemá vůbec nic společného. Pohodová fantasy podívaná s příjemnými tvářemi některých hereček a také s irskými lidovými tanečky. Pobaví asi děti i dospělé.(28.12.2003)

 • Shit
  ****

  Rozhodně pěkná pohádka,ale působí to mírně televizním dojmem, obzvlášť triky a ty tři hodiny se prostě nedaj, věřim, že kdyby to jelo v TV rozdělený na 2x85 minut, tak je to o něčem jiným, ale takhle mi to přišlo trochu zdlouhavý. Ale přesto se mi to líbilo, i když to nepovažuju za něco převratnýho(20.1.2009)

 • Zíza
  ****

  Taková pěkná pohádka, takový příběh Romea a Julie, kteří se opravdu vznáší. Moc se mi líbilo, jak tam na té oslavě stepovali, to bylo opravdu žůžo. Provedení celkem originální, ale příběh už tu byl, přesto za 4*. Jinak to nejde... Xo)(2.3.2009)

 • berg.12
  **

  Produkce Hallmarku opravdu nebývá můj šálek kávy. Ale tohle vážně není zas tak strašná záležitost. Jak už to u Hallmarku bývá, je zde velmi kolísavá úroveň všeho, scénáře, triků, hereckých výkonů, atd. Kdyby se i scénárista trošku krotil, mohla z toho být docela obstojná pohádka. Takhle to je někdy trošku guláš, který ale, navzdory nízkému osobnímu hodnocení, pro děti rozhodně doporučit můžu.(19.9.2005)

 • Aaron.
  ****

  K tomuto snímku jsem již od začátku přistupoval s nadhledem a s vědomím, že to bude taková "kravinka". Jediný důvod, proč jsem si tento snímek pustil byl Kieran Culkin, který měl navíc jenom miniroli. Celý mi to přišlo skoro až parodický, ale mě se to překvapivě celkem líbilo, bral jsem to s lehkostí a humorem, samozřejmě bych tam našel plno negativ, ale snažil jsem se je moc nevnímat. Dívalo se na to příjemně. Jediný, co bych tomu opravdu musel vytknout by byla stopáž filmu, která je zbytečně zdlouhavá a film se pořád natahoval, ikdyž už to mohlo skončit dávno různými způsoby.(19.2.2013)

 • Fingon
  ****

  Irská hudba, irská krajina...(18.11.2005)

 • Eawy
  *****

  Najlepšia rozprávka z produkcie Hallmarku. Viem ju pozerať stále dokolieska a nikdy ma to skutočne neomrzí,....Krása...100%(4.10.2006)

 • Sinecod
  *****

  Mě to nadchlo! Je to pěkné, skřítci jsou roztomilí, hlavně Miky, kterej je moc pěknej skřítek:-) Takový pohodový film s irskou muzikou, tancem a přírodou. Co to je? To je čistota. S tou si ještě nepřišel do styku:-)(14.8.2008)

 • sinp
  ****

  Vcelku solidní, on je to vlastně vynikající a okouzlující příběh pro malé i větší. Klasický děj nepostrádá prvky známých pohádek, k nim ale přidává i moderní útržky. Efekty jsou přijatelné (není to Matrix, ale koukat se na to dá). Randy Quaid je sice trochu nevýrazný, na druhou stranu dává možnost vyniknutí vedlejších postav, jež i přes svou bezejmenost nic nekazí. Kouskování na dva díly nezakryje televizní podstatu, ta však není po celý čas příliš vidět. Dobrá práce.(3.12.2005)

 • Jinny
  ***

  Vykrádání Romea a Julie a Snu noci svatojánské je povoleno a nutno říct, že docela funguje. Vize krásná, ale výsledek příliš klišovitý a úslužný. Navíc je příběh natahovaný, aby se dal rozdělit na co nejvíc dílů. Nicméně režisérky to není marné.(15.12.2004)

 • svik
  ****

  Co proti tomu máte vždyť je to skvělý.(12.11.2005)

 • verbst
  *****

  Nejvíc nejkrásnější pohádka! A navíc se odehrává v Irsku :)(27.7.2006)

 • Pirkaf
  *****

  Mám rád skřítky a víly a mám rád Irsko. Víc asi netřeba dodávat.(7.9.2007)

 • Lama.Lama
  *****

  Nádherná pohádka. Sice trochu klišé příběh, ale je to moc fajnově natočené, obsazení taky bomba.(27.7.2013)

 • marcek
  *****

  Pro mě neexistuje krásnější pohádka(11.10.2007)

 • Britrik
  ***

  Kdepak Irsko! Jedna stará Irka přísahala, že takového leprechauna opravdu viděla. Jak by člověk mohl stařence nevěřit. Nejvtipnější postavou pro mne byli Máselníci - pikantně karikovaná pravá anglická povaha - kriket, čaj o páté, zdánlivá neúplatnost (pokud tedy nenabídnete máslo, to dá rozum). Tři hvězdičky dávám za ty příšerné střihy a mizerné triky. Jinak se mi film líbil stejně, jako hudba a pricezna vil.(8.8.2011)

 • Jirka_Šč
  ****

  Když Kouzelnou zemi skřítků vysílali na Hallmarku, koukali jsme stále dokola :). Teď ji vlastním na DVD a zrovna přemýšlím, že ji pustím prťatům. Tahle pohádka má atmosféru a styl. ■ Zajímavé, teď jsem to viděl s odstupem znova a vnímal jsem docela dost nedostatků, které jsem před lety neregistroval :).(12.9.2013)

 • kumpi
  ***

  Příjemný film z krásného Irska a s pohádkovými bytostmi na každém rohu.(26.1.2011)

 • carly
  *****

  škriatkovia, Írsko, romantika, humor. no nemilujte to(4.1.2006)

 • Tomik.
  *****

  Úchvatná pohádka, čerpající, jak už tady v komentářích bylo několikrát správně uvedeno, z takového velikána, jakým byl samotný Shakespeare a jeho dílo Romeo a Julie. Pro mnohé z nás se jistě jedná o snímek našeho dětství a já jsem hrdý, že tomu tak v mém případě je. Velice oceňuji to nádherné prostředí Irska (všude krásné zelené louky, lesy a ta chaloupka, no úžasné…) a celkově náladu celého filmu. Není snad moment, kde by nebyl slyšet zpěv, smích, hudba či tanec, což silně působilo na mé city a i když se jedná o poměrně rozsáhlou záležitost, nenudil jsem se ani na minutku. Velmi zajímavé bylo pozorovat postavy: kontrast intelektuálních, elegantních, ale namyšlených elfů a celkově zkažených, bohémským životem žijících skřítků (nicméně měli na rozdíl od elfů jednu podstatnou vlastnost – srdce na pravém místě). Mezi ústřední dvojicí fungovala až skoro neuvěřitelná chemie, každý moment, kdy jsem je v jejich vyvíjejícím se vztahu pozoroval, mě srážel do kolen. Asi to bude i tou princeznou, která byla jako postava výborně propracována (jak herecky, tak kostýmově). Obvykle postavy moc nerozepisuji, ale zde udělám výjimku a řeknu, že její pohled, v kombinaci s těma nádhernýma modrýma očima, mě doslova „odzbrojil“ pokaždé, když jsem se na ní podíval (což je taky obecně asi jeden z předpokladů pro ten „správně fungující“ vztah dvou lidí, alespoň pro mě). O vtipných dialozích se netřeba zmiňovat, hned na začátku dotaz Jaka při příjezdu do oné chaloupky „Elektřina zde není?“ byl k popukání. Tomu říkám inteligentní humor. Sečteno podtrženo, nemám co vytknout. Kdybych mohl, dal bych těch hvězdiček i šest. Vždyť jen ten samotný příběh o opravdové, čisté lásce, která překoná nenávist mezi odvěkými nepřáteli (skřítky a elfy) je určitě v dnešní době hodný Vaší pozornosti. Kdo může, maximálně doporučuji, nebudete litovat.(23.4.2011)

<< předchozí 1 2 3 4
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace